„Neptūnas“ užtikrintai nugalėjo Vilniaus „Rytą“

Klaipėdos „Neptūnas“ (22-7) revanšavosi Vilniaus „Rytui“ (22-7) dėl neseniai sostinėje patirto pralaimėjimo bei tęsia kovą dėl antrosios vietos „Betsafe–LKL“ pirmenybėse. Kazio Maksvyčio auklėtiniai savų žiūrovų akivaizdoje 89:74 (27:15, 20:21, 16:17, 26:21) pranoko vilniečius.

Po šios pergalės klaipėdiečiai pagal pergalių ir pralaimėjimų balansą išsilygino su „Rytu“, tačiau dėl prastesnio tarpusavio mačuose pelnytų taškų santykio uostamiesčio krepšininkai čempionate žengia treti.

Norėdamas reguliarųjį sezoną užbaigti antroje bei atkrintamosiose varžybose turėti namų aikštės pranašumą „Neptūnas“ privalo per likusius 7 mačus iškovoti viena pergale daugiau nei Dainiaus Adomaičio kariauna.

Kaip iš natų rungtynes pradėję klaipėdiečiai „Rytui“ greitai atseikėjo 8 taškus be atsako. Deividas Gailius per pirmąjį ketvirtį surinko 13 taškų, o „Neptūno“ pranašumas šoktelėjo iki 16 taškų (27:11).

Antrajame kėlinyje Kazio Maksvyčio auklėtinių persvara buvo pasiekusi 18 taškų ribą (33:15), tačiau geriau ketvirtį užbaigę vilniečiai iki ilgosios pertraukos deficitą sumažino ją iki 11 (47:36).

Galingą puolimą demonstravę „Neptūno“ krepšininkai per pirmuosius du kėlinius pataikė 7 tritaškius iš 13 bei stipriai dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių – 22 nusiimti kamuoliai prieš „Ryto“ 13.

Trečiajame ketvirtyje aikštėje užvirė emocijos. Po abejotino teisėjų sprendimo uostamiesčio ekipos treneris K. Maksvytis pažėrė priekaištus arbitrams bei buvo nubaustas technine pražanga.

Šiame kėlinyje čiurnos traumą patyrė D. Gailius, tačiau į aikštelę jis grįžo lemiamame ketvirtyje, kurį „Neptūnas“ pradėjo turėdamas dviženklį pranašumą – 63:53.

„Rytas“ kėlinio pradžioje po Martyno Echodo dvitaškio atsilikimą buvo sumažinęs iki 8 taškų (63:55), bet pavyzdinį puolimą demonstravę aikštelės šeimininkai spurtavo 11:2 bei tvirtai nužygiavo iki link 22-osios pergalės šiame „Betsafe–LKL“ sezone.

Į pergalę „Neptūną“ šiandien vedė D. Gailiaus ir Osvaldo Olisevičiaus duetas. Pirmasis pelnė 22 taškus bei surinko 28 naudingumo balus, tuo metu geriausias rungtynes uostamiesčio ekipoje sužaidęs O. Olisevičius surinko 18 taškų bei 26 efektyvumo balus.

Uostamiesčio ekipa kitą susitikimą žais balandžio 18-ąją, ketvirtadienį, kuomet namuose priims Alytaus „Dzūkijos“ krepšininkus.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 22 (3/4 trit., 6 atk. kam., 28 naud. bal.), Osvaldas Olisevičius 18 (8 atk. kam., 26 naud. bal.), Gytis Masiulis 15 (3/3 trit.), Lorenzo Williamsas 12 (8 rez. perd.), Tomas Delininkaitis 10.

„Rytas“: Derekas Needhamas 23, Eimantas Bendžius (1/7 trit.) 14, Arnas Butkevičius 12 (9 atk. kam.), Arciomas Parachouskis 9 (7 atk. kam.).