„Neptūnas“ užgesino „Pieno žvaigždes“

Nukraujavęs Klaipėdos „Neptūnas“ nutraukė penkių pralaimėjimų seriją ir sugrįžo į pergalių kelią. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 80:74 (17:25, 24:17, 16:8, 23:24) sutvarkė pastaruoju metu liepsnojusias Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Šiose rungtynėse aikštelės šeimininkams padėti negalėjo keturi žaidėjai – Žygimantas Janavičius, Klaidas Metrikis, Aidas Einikis ir Džiugas Slavinskas. Tuo metu sirgusio Tado Pažėros ir nugarą pasitempusio Evaldo Šaulio likimas paaiškėjo vos prieš dvikovos pradžią.

Startiniu „Neptūno“ įžaidėju šeštadienio dvikovoje buvo 19-metis Adomas Sidarevičius, kuriam tai buvo vos antrasis karjeros mačas LKL pirmenybėse.

Antrojo kėlinio viduryje svečiai iš Pasvalio turėjo įgiję dviženklį pranašumą (21:31), tačiau dvikovos likęs laikas priklausė „Neptūnui“. Šeši jaunojo snaiperio Nojaus Mineikio taškai iš eilės prieš pat ilgąją pertrauką išvedė uostamiesčio ekipą į priekį 41:40.

Po ilgosios pertraukos „Neptūno“ krepšininkai demonstravo didžiulį norą ir atsidavimą savoje aikštelės pusėje – klaipėdiečių gynybos gniaužtuose dususios „Pieno žvaigždės“ per trečiąjį ketvirtį surinko vos 8 taškus.

N.Mineikis išprovokavo tris baudų metimus, „Pieno žvaigždžių“ vyriausiasis treneris Gediminas Petrauskas buvo nubaustas technine pražanga, o po kurio laiko dar tritaškį pridėjęs 19-metis 201 cm ūgio krepšininkas kilstelėjo šeimininkų pranašumą iki 14 taškų (68:54).

Nors penktosiomis asmeninėmis pražangomis buvo nubausti „Neptūno“ vidurio puolėjai Benas Griciūnas ir Simas Galdikas, bet T.Gaidamavičiaus auklėtiniai pergalės iš rankų nebepaleido.

Pergalingame mače „Neptūnas“ suklydo 17 kartų, realizavo 6 tritaškius iš 21 (28 proc.), tačiau kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 35:25, o nuo baudų metimų linijos atakavo net 34 kartus, realizavo – 24.

Kitas rungtynes klaipėdiečiai žais už savaitės, lapkričio 21-ąją dieną Vilniuje prieš vietos „Rytą“.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 18, Tadas Pažėra 16, Nojus Mineikis 12, Simas Galdikas 9 (8 atk. kam.).

„Pieno žvaigždės“: Branko Mirkovičius 18 (30 naud. bal.), Karolis Giedraitis 13, Tomas Lekūnas 11, Danielis Amigo 9.