„Neptūnas“ Klaipėdoje parklupdė dzūkus

Klaipėdos „Neptūnas“ savo žiūrovų akivaizdoje įrodė, kad gali kautis išties galingai – „Švyturio“ arenoje 20 taškų skirtumu - 85:65 nukovė Alytaus „Dzūkiją" ir pakilo į ketvirtąją „Tete-a-Tete Casino-LKL“ turnyro lentelės vietą. Be to, klaipėdiečiai po paskutiniojo reguliariojo čempionato turo dar turi šansų pakilti ir į trečiąją poziciją.

Šiose rungtynėse „Dzūkija“ nė karto nebuvo priekyje, o didžiausia „Neptūno“ persvara siekė 25 taškus.

“Neptūnas” dvikovą su dzūkais pradėjo pakiliai nusiteikęs ir iškart išsiveržė į priekį - 7:3 bei nuolat kontroliavo situaciją - 15:9, 22:14. Klaipėdiečiai pirmąjį kėlinį baigė turėdami 8 taškų skirtumą – 24:16.

Antrojo kėlinio pradžioje Klaipėdos krepšininkų pranašumas išaugo iki dviženklio skirtumo - 26:16. Komandos į didžiąją pertrauką iškeliavo “Neptūnui” pirmaujant – 38:27.

Trečiąjį kėlinį “Neptūnas” pradėjo lyg ant bangos ir greitai atitrūko 23 taškais – 55:32. Po šio nokdauno dzūkai nebesugebėjo atsitiesti.

„Neptūnas“ – „Dzūkija“ - 85:65 (24:16, 14:11, 20:16, 27:22)

„Neptūnas“:
Mindaugas Girdžiūnas - 12, Laurynas Beliauskas (žaidė tik 5,5 min., 1/1 dvit, 2/3 trt, 2/2 baudos, 1 perimtas kamuolys) ir Jerai Grantas - po 10, Travisas Baderis, Martynas Mažeika ir Arvydas Šikšnius - po 9, Angus Brandtas - 8 (12 atk. kam.), Danielis Ewingas - 7, Arnas Butkevičius - 6, Vytautas Šarakauskas - 5 tšk. Trentas Plaistedas nerungtyniavo trenerių sprendimu, o Donatas Zavackas vis dar gydosi rankos traumą.

„Dzūkija“: Julius Jucikas - 20, Giedrius Gustas - 10, Edvinas Jezukevičius – 8 tšk.

„Neptūnas“ akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 39:21.

Dainius Adomaitis („Neptūno“ vyr. treneris): „Manau, kad žaidime tai, ką norėjome padaryti, iš pradžių nelabai pavyko. Nebuvome pakankamai agresyvūs, tačiau antrajame kėlinyje po ilgosios pertraukos žaidimas mane jau džiugino, buvo gražu žiūrėti. Ypač tenkina kova dėl atšokusių kamuolių. Tai, kad aikštėje nepasirodė Trentas Plaistedas, buvo taktinis sprendimas, nes norėjosi pabandyti žaisti kitais penketais. Norėjome pabandyti kelias naujoves ir kaip seksis Agnusui Brandtui. Džiaugiuosi Lauryno Bieliausko pasirodymu. Visada smagu, kai sekasi jauniems žaidėjams. Laurynas labai etiškai ir atsakingai elgiasi treniruotėse. Mane visada džiugina jo entuziazmas. Kai jaunam žaidėjui pasiseka rungtynės, turbūt esu tas žmogus, kuris džiaugiasi labiausiai.“ VIDEO KOMENTARAS ČIA

Andrejus Urlepas ("Dzūkijos" vyr. treneris): „Sveikinu „Neptūną“ su pergale. Klaipėdiečiai įrodė, kad yra už mus stipresni. Pirmajame kėlinyje galėjome užsikabinti, bet nesugebėjome. Tokia pati situacija buvo ir antrajame kėlinyje. „Neptūnas“ pelnytai laimėjo. VIDEO KOMENTARAS ČIA

8

"Neptūnas" ir "Dzūkija" šį LKL reguliarųjį sezoną kovėsi jau ketvirtą kartą, triskart iš jų pergalę iškovojo klaipėdiečiai. Tą neptūniečiai buvo padarę ir 2015 m. spalio 4 dieną Alytuje rezultatu 67:62 ir 2015 m. gruodžio 20 dieną Klaipėdoje rezultatu 76:71. Visgi vienas susitikimas, vykęs 2016 m. sausio 10 dieną Alytuje, baigėsi neptūniečių nesėkme - 55:58.

„Neptūnas“ dar neprarado vilčių užimti trečiosios vietos. Paskutiniajame ture jie turi nugalėti „Nevėžį“ ir sulaukti „Vytauto“ pralaimėjimo „Lietkabeliui“. 19 pergalių gali pasiekti ir „Juventus“, kuris žais su „Pieno žvaigždėmis“, todėl dvi arba trys komandos gali išsiskirstyti vietas pagal geresnį tarpusavio įmestų ir praleistų taškų santykį.

Paskutines LKL reguliariojo čempionato rungtynes „Neptūnas“ žais balandžio 23 dieną (šeštadienį) „Švyturio“ arenoje su Kėdainių „Nevėžiu“. Dvikovos pradžia – 16.40 val.