„Neptūnas“ dar kartą nukovė Kauno „Žalgirį“!

Klaipėdos „Neptūnas“ (18-5) išlieka neįmenama mįsle daugkartiniams Lietuvos čempionams. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sausakimšoje „Švyturio“ arenoje 81:71 (23:15, 25:22, 16:19, 17:15) pranoko Kauno „Žalgirį“ (20-3) bei išlieka vieninteliu klubu „Betsafe–LKL“ pirmenybėse išrašančiu pralaimėjimus kauniečiams.

Dvikovą klaipėdiečiai pradėjo surakindami varžovus gynyboje – per pirmąsias šešias minutes „Žalgiris“ pelnė vos 5 taškus. Nuo suolo pakilęs Tomas Delininkaitis įsmeigė du tritaškius, o po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ pirmavo 8 taškais – 23:15.

Deividas Gailius antrajame ketvirtį antrą kartą šios dienos mače buvo pražanga sustabdytas metantis tritaškį, puolėjas realizavo du baudų metimus iš 3, o šeimininkų pranašumas pasiekė 14 taškų ribą – 40:26.

Nors po Laimono Kisieliaus sudėtingo tritaškio „Neptūno“ pranašumas trečiojo kėlinio pabaigoje ūgtelėjo iki 15 taškų (64:49), tačiau ketvirtį žalgiriečiai uždarė dviem tolimais Leo Westermanno ir Edgaro Ulanovo tolimais metimais – 64:56.

Lemiamame kėlinyje klaipėdiečių persvara buvo sumenkusi iki 4 taškų (68:64), tačiau tuomet Simas Galdikas pelnė 5 taškus iš eilės, „Neptūnas“ spurtavo 7:0, bei taip susigrąžino dviženklį pranašumą – 75:64.

„Žalgiris“ dar bandė kibti į atlapus „Neptūnui“, tačiau lemiamą tašką rungtynėse padėjo tolimą bombą pataikęs D. Gailius. „Neptūnas“ Kauno ekipą šį sezoną įveikė visose trejose rungtynėse.

Kovingai rungtyniavę klaipėdiečiai pergalingame mače atkovojo 38 kamuolius, „Žalgiris“ – 29. „Neptūnas“ iki ilgosios pertraukos realizavo 10 tolimus metimus iš 22 (45 proc.)., Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai – 6 iš 23 (26 proc.).

„Neptūnas“ šios dienos susitikime prasižengė 32 kartus, o tai yra šio sezono „Betsafe–LKL“ sezono rekordas.

Kitą susitikimą uostamiesčio ekipa žais trečiadienį, kuomet FIBA Čempionų lygos aštuntfinalyje namuose priims Jeruzalės „Hapoel“ krepšininkus.

„Neptūnas“: Deividas Gailius 16 (2/3 trit., 8/9 baud.), Tomas Delininkaitis 14 (4/7 trit.), Simas Galdikas 12 (9 atk. kam.), Jerai Grantas 8 (7 atk. kam.).

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 22 (10/17 baud.), Leo Westermannas 17 (3/6 trit.), Edgaras Ulanovas 11.