„Neptūnas-Akvaservis“ nusileido „Žalgirio“ dubleriams

Klaipėdos „Neptūnas-Akvaservis“ (2-1) patyrė pirmąjį pralaimėjimą šį sezoną. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai namuose 80:88 (23:26, 19:24, 23:17, 15:21) nusileido Kauno „Žalgirio“ (3-1) dubleriams.

Rungtynes pradėjo šlaunies traumą išsigydęs Deividas Anužis, tačiau buvo pakeistas atsinaujinusių skausmų ir ant parketo nebegrįžo. Tuo metu Jonas Dumašius nerungtyniavo dėl problemų su keliu.

Centrines turo rungtynes geriau pradėjo žalgiriečiai, kurie po Eriko Venskaus metimo atitolo per 7 taškų atstumą (4:11), o po pirmojo ketvirčio klaipėdiečių atsilikimas siekė 23:26.

Erikas Kubilius paskutinę antrojo kėlinio sekundę pataikė dvitaškį bei neleido varžovams į ilgąją pertrauką nusinešti dviženklio pranašumo – 42:50.

Trečiojo kėlinio viduryje svečiai dar turėjo 12 taškų persvarą, tačiau ketvirtį spurtu 11:2 užbaigęs „Neptūnas-Akvaservis“ sugrįžo į rungtynes (65:67).

Solidžiau lemiamą kėlinį pradėjęs „Žalgiris-2” po Roko Jokubaičio dvitaškio vėl įgijo dviženklę persvarą (68:78). Nors aikštelės šeimininkai atliko spurtą 7:0 bei skirtumą ištirpdė iki 3 taškų (75:78), tačiau rungtynes sėkmingiau užbaigę kauniečiai iš uostamiesčio išsivežė pergalę.

Uostamiesčio ekipai sunkiai sekėsi sulaikyti Kauno ekipos trejetą – Erikas Venskus, Rokas Jokubaitis ir Vitalijus Kozys kartu pelnė 63 iš 88 komandos taškų bei surinko 79 iš 107 naudingumo balų.

Jau artėjantį antradienį Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai žais atsakomąsias pirmojo Karaliaus Mindaugo taurės etapo rungtynes Utenoje. Klaipėdos ekipa dvikovoje su „Juventus“ mėgins panaikinti 17 taškų deficitą.

„Neptūnas-Akvaservis“: Erikas Kubilius 20 (7 atk. kam., 22 naud bal.), Klaidas Metrikis 15 (7 atk. kam.), Tadas Pažėra 13 (5 rez. perd.), Vytautas Šarakauskas 11 (9 atk. kam.).

„Žalgiris-2“: Erikas Venskus 30 (15/19 dvit., 30 naud. bal.), Rokas Jokubaitis 21 (9 rez. perd., 29 naud. bal.), Vitalijus Kozys 12 (16 atk. kam. 20 naud. bal.), Marius Valinskas – po 9.