"Neptūnas" - per žingsnį nuo LKL bronzos!

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) mažojo finalo serijos trečiosiose rungtynėse Prienuose rezultatu 85:83 palaužė "Prienų" ekipą ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį - 2:1.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai vos per žingsnį nuo istorinio įvykio - LKL bronzos medalių.

"Neptūnas" LKL mažajame finale per visą gyvavimo istoriją žaidžia tik trečią kartą, tačiau kol kas jiems bronzos medalių nėra pavykę iškovoti.

Šiemet jie turi visus šansus tai padaryti, juolab kad ketvirtosios serijos rungtynės vyks gegužės 9 dieną (ketvirtadienį) 19.15 val. Klaipėdos "Švyturio" arenoje, kurioje jie kovoja itin galingai.

Trečiųjų rungtynių eiga

Neptūniečiai Prienuose dvikovą pradėjo ryžtingai nusiteikę ir jau įpusėjus ketvirčiui po Deivido Gailiaus ir Vytauto Šarakausko atakų susikrovė dviženklę taškų persvarą – 16:6.

Tačiau netrukus aikštės šeimininkai sužaidė atkarpą 8:0 ir priartėjo per 2 taškus – 14:16.

Pirmojo kėlinio pabaigoje po „Prienų“ snaiperio Artūro Milaknio tritaškio šeimininkai jau pirmavo 4 taškais – 29:25, tačiau tuoj pat neptūniečiai sumažino skirtumą iki minimumo – 28:29.

Antrajame kėlinyje vyko apylygis žaidimas, tačiau „Prienai“ į didžiąją pertrauką iškeliavo turėdami 3 taškų persvarą – 49:46.

Trečiajame kėlinyje jau geriau atrodė neptūniečiai, vis dažniau aikštės šeimininkus baudę taikliomis atakomis. Įspūdingai rungtyniavo Deividas Gailius, kuris buvo vienas pagrindinių „Prienų“ skriaudėjų. „Neptūnas“ trečiąjį kėlinį sužaidė 22:13 ir prieš lemiamą ketvirtį atitrūko – 68:62.

33 rungtynių minutę pajūrio krepšininkai vėl atstatė dviženklę persvarą – 76:66, o iki dvikovos pabaigos likus 4 min. 35 sek. po Mariaus Runkausko taiklaus tritaškio „Neptūno“ pranašumas jau buvo rekordinis – 81:69.

Visgi, prieniškiai rado jėgų atkurti rungtynių intrigą. Porą tritaškių pataikė Artūras Milaknis, tolimą šūvį smeigė Siimas-Sanderis Vene ir „Neptūno“ pranašumas buvo ištirpęs iki 2 taškų – 83:85.

Netrukus neptūniečiai nesurezgė taiklios atakos – klaipėdiečiai į krepšį vienoje atakoje metė net 3 kartus, tačiau visi metimai skriejo pro šalį. „Prienams“ paskutinei atakai dar buvo likę 12 sekundžių, tačiau jie pakeisti įvykių eigos jau nebesugebėjo. Čia jau sudirbo geležinė neptūniečių gynyba.

"Neptūnas" - "Prienai" - 85:83 (28:29, 18:20, 22:13, 17:21).

"Prienams" Gediminas Orelikas surinko 26 taškus (8 atk. kam., 7 rez. perd., 8/8 baudų, 42 naud. bal.), Artūras Valeika - 14 (5/5 dvit., 7 atk. kam.), Gintaras Kadžiulis - 12, Artūras Milaknis - 12, Siimas-Sanderis Vene - 10 tšk.

"Neptūno" gretose stebuklus išdarinėjo Deividas Gailius, pelnęs net 31 tašką. Jis pataikė net 11 dvitaškių metimų iš 13 bandymų (84,6 proc.), 3 tritaškius iš 7 (42,9 proc.), po krepšiais atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rez. perd., 34 naudingumo balai.

Vytautas Šarakauskas prie "Neptūno" pergalės pridėjo 19 taškų (10 atk. kam., 4 per. kam.), Valdas Vasylius ir Marius Runkauskas - po 8, puikiai komandai dirigavęs Giedrius Gustas - 6 tšk., Arnas Butkevičius ir Laurynas Mikalauskas - po 4, Martynas Mažeika - 3, Rashaun Broadus - 2 tšk.

"Neptūnas" laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių - 35:28.

Priminsime, kad pirmoji LKL mažojo finalo serijos dvikova Prienuose baigėsi aikštės šeimininkų pergale - 78:67, antrose serijos rungtynėse klaipėdiečiai jau atsirevanšavo po pratęsimo - 84:82.