NBA vasaros lygos finale arti stebuklo buvo K.Maksvytis

Las Vegase finišavo NBA vasaros lyga. Paskutinėse turnyro rungtynėse dėl čempionų titulo netrūko lietuviškų akcentų. Mačui teisėjavo pirmasis ir vienintelis NBA teisėjas iš Lietuvos Gediminas Petraitis, bet po finalinės sirenos lietuviško džiaugsmo ant parketo nebuvo – Kazio Maksvyčio atstovaujama „Minnesota Timberwolves“ nusileido „Memphis Grizzlies“ krepšininkams 92:95.

Čempionai paaiškėjo tik nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai. Antrajame kėlinyje „Grizzlies“ pirmavo 17 taškų persvara ir Memfio komandos pergalė jau beveik nebekėlė abejonių. Tačiau „Thomas & Mack Center“ arenoje susirinkusių žiūrovų džiaugsmui skirtumas ėmė smarkiai tirpti, kol Kazys Maksvytis net pašoko iš savo vietos, „Timberwolves“ priartėjus prie varžovų 79:80.

„Grizzlies“ vėl buvo kiek atitrūkę, bet Minesotos krepšininkai iki pat paskutinės akimirkos mynė varžovams ant kulnų.

Tiksint paskutinei dešimčiai sekundžių vieno taško persvarą turėję „Grizzlies“ vos neprarado kamuolio išsimesdami jį iš užribio, o Minesotos komanda turėjo paskutinio metimo teisę išplėšti pratęsimą.

Tačiau Memfio krepšininkai sugebėjo atlaikyti lemiamą „Timberwolves“ šturmą. Nugalėtojams Graysonas Allenas surinko 17, Dusty Hannahsas, Bruno Caboclo ir Brandonas Clarke'as (16 kam.) po 15 taškų. Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė 19 taškų įmetęs Kelanas Martinas.

Pirmą kartą vasaros lygos turnyro istorijoje B.Clarke'as nuraškė ir turnyro, ir finalo MVP titulą. Prie „Grizzlies“ komandos vairo stovėjo naujasis Jono Valančiūno treneris Tayloras Jenkinsas. NBA vasaros lygoje jis pasisparingavo prieš savo debiutą „Grizzlies“ vyr. trenerio poste. NBA vasaros lygos nugalėtojai gavo 25 tūkst. JAV dolerių premiją.