Motiejūnas pagerino rezultatyvumo San Antonijuje rekordą, bet „Spurs“ suklupo

Donatas Motiejūnas pirmą sykį šių metų NBA atkrintamosiose varžybose rungtyniavo reikšmingu rungtynių metu, tačiau pergalės San Antonijaus „Spurs“ ekipai tai neatnešė.

Lietuvio atstovaujamas Teksaso klubas ketvirtajame pirmojo etapo serijos mače namie 103:117 nusileido Denverio „Nuggets“. Serijos iki keturių pergalių rezultatas po šių rungtynių tapo lygus – 2-2.

„Spurs“ strategas Greggas Popovichius D. Motiejūną ant parketo trumpam išleido dar trečiojo kėlinio pabaigoje, o pusantros minutės sužaidęs puolėjas spėjo pasižymėti 4 taškais. Antrą sykį D-Mo nuo suolo pakilo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kai rungtynių baigtis jau buvo aiški.

Iš viso lietuvis sužaidė penkias su puse minutės, o per jas spėjo pelnyti 7 taškus (3/4 dvit., 1/2 baud.), atkovoti 3 kamuolius, atlikti rezultatyvų perdavimą bei kartą prasižengti. Jam esant aikštėje, „Spurs“ savo oponentus pranoko 3 taškų skirtumu.

San Antonijaus komanda, prieš tai laimėjusi trečiąjį serijos mačą namuose, geriau pradėjo ir ketvirtąjį susitikimą – šeimininkai dar pirmajame kėlinyje atitrūko dviženkliu skirtumu, o antrajame dar pirmavo 45:34.

Vis tik „Nuggets“ galingai finišavo prieš ilgąją pertrauką ir išlygino rezultatą (54:54), o trečiajame ketvirtyje galutinai perėmė rungtynių kontrolę – svečiai per kėlinį pelnė net 37 taškus ir pabėgo 91:79.

Nors paskutiniame ketvirtyje „Spurs“ dar bandė kabintis, vis tik arčiau nei iki 10 taškų G. Popovichiaus auklėtiniai nepriartėjo ir turėjo pripažinti fantastiškai atakavusios bei net 15 (iš 31) tritaškių pataikiusios „Nuggets“ ekipos pranašumą.

Penktasis serijos mačas Denveryje bus žaidžiamas naktį iš antradienio į trečiadienį.

„Spurs“: LaMarcusas Aldridge'as 24 (9 atk. kam.), DeMaras DeRozanas 19 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Patrickas Millsas 12, Brynas Forbesas 10.

„Nuggets“: Nikola Jokičius 29 (10/22 metimai, 8/8 baud., 12 atk. kam., 8 rez. perd.), Jamas Murray 24 (6 rez. perd.), Torrey Craigas 18 (5/7 trit., 8 atk. kam.), Willas Bartonas 12, Monte Morrisas 11.