Marius Grigonis nukalė penktąją „Žalgirio“ pergalę

Marius Grigonis sužaidė rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes ir Kauno „Žalgiris” (5-1) grįžo į pergalių kelią Eurolygoje.

Martino Schillerio auklėtiniai ketvirtadienį išvykoje 83:74 (13:23, 28:27, 16:10, 26:14) palaužė po priverstinės koronaviruso pertraukos į rikiuotę grįžusią Vilerbano ASVEL (0-3).

Grigonis per 28 minutes pelnė 25 taškus (6/8 dvit., 2/6 trit., 7/7 baudos), atliko 3 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 27 naudingumo balus. Pastarasis rodiklis – taip pat jo karjeros rekordas.

Rungtynes geriau pradėjo šeimininkai, kurie po Lighty dvitaškio pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė 11 taškų pranašumą (22:11)

Antrajame kėlinyje ant parketo pasirodęs Martinas Gebenas ėmėsi korekcijų ir pelnė 5 taškus paeiliui, tritaškį pridėjo Milaknis ir žalgiriečiai priartėjo iki 3 taškų (26:23).

Tačiau tada įsisiautėjo ASVEL veteranai Charlesas Kahudi ir Paulas Lacombe, kurie per antrąjį kėlinį kartu sudėjus pelnė 16 taškų, po krepšiais žvėriškai rungtyniavo Moustapha Fallas ir prieš ilgąją pertrauką T.J Parkerio auklėtiniai susikrovė 9 taškų pranašumą (50:41).

218 cm ūgio Fallas po „Žalgirio“ krepšiu darė, ką norėjo ir vien per pirmąją rungtynių pusę pelnė 5 taškus, atkovojo 5 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Po ilgosios pertraukos žalgiriečiai pristabdė ASVEL priekinės linijos dominavimą, per kėlinį šeiminkams leido įmesti vos 10 taškų, o patys žingsnis po žingsnio baudų metimais artėjo prie savo varžovų. Kėlinį taikliu dvitaškiu uždarė Marius Grigonis, kuris priartino „Žalgirį“ iki 3 taškų (57:60).

Lemiamą ketvirtį Schillerio auklėtiniai pradėjo pakiliai bei po Jankūno baudų ir Lauvergne‘o dvitaškio pirmą kartą rungtynėse išvedė „Žalgirį“ į priekį (61:60). Likus 3 minutėms iniciatyvos ėmėsi Lukas Lekavičius. „Žalgirio“ mažylis pelnė 6 taškus paeiliui ir sukrovė svečiams 5 taškų pranašumą (72:67).

Likus minutei Kahudi smeigė tritaškį (73:76). Tačiau netrukus rungtynių pabaigą nusprendė Grigonis, kuris pelnė 5 taškus paeiliui ir atvedė „Žalgirį“ į pergalę (78:73).

Nuo pralaimėjimo ASVEL neišgelbėjo įspūdingas Fall'o pasirodymas. Aukštaūgis per 25 minutes pelnė 7 taškus (2/4 dvit.), atkovojo 8 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius,  išprovokavo 11 varžovų pražangų ir surinko 27 naudingumo balus.