LSKL: klaipėdiečiai – arti finalinio ketverto

Iki reguliaraus Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionato pabaigos likus trims turams jau aišku, kad pirmąją vietą užsitikrino be pralaimėjimų žygiuojantys Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai, o antrąją vietą – vos keturis pralaimėjimus patyrę Lietuvos sporto universiteto (LSU) atstovai. Trečioji LSKL finalo ketverto dalyvė tikriausiai taps Klaipėdos universiteto (KU) ekipa, o dėl paskutinio kelialapio į dvikovas dėl LSKL medalių turėtų virti itin nuožmi kova tarp Mykolo Romerio universiteto (MRU) ir Vilniaus universiteto (VU) ekipų.

LCC įveikė KTU studentus

Tiesa, galimybių patekti į LSKL finalo ketverto varžybas dar nepraranda ir LCC tarptautinio universiteto (LCC) krepšininkai, kurie šįkart savo aikštėje rezultatu 76:71 (25:19, 22:16, 18:18, 11:18) įveikė Kauno technologijos universiteto (KTU) studentus.

Šis pralaimėjimas kauniečiams užkirto visas viltis patekti tarp keturių stipriausių ekipų.

LCC komandą (8 pergalės, 9 pralaimėjimai, 6 vieta) į pergalę vedė Ignas Staponas, surinkęs 20 taškų, Ignas Fiodorovas pridėjo 16 taškų (9 atk. kam.), Mantas Montvila – 9 tšk.

KTU (7 pergalės, 11 pralaimėjimų, 7 vieta)  gretose išsiskyrė 22 taškus surinkęs Renaldas Simanavičius, 19 taškų pridėjo Paulius Valinskas, 8 – Rokas Pocius.

LCC akivaizdžiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 44:26, tačiau dažniau klydo – 28:21.

KU nusileido per pratęsimą

Klaipėdos universiteto (KU) krepšininkai galėjo dar labiau įsitvirtinti trečioje LSKL turnyro lentelės pozicijoje ir anksčiau laiko užsigarantuoti kelialapį į LSKL finalo ketverto varžybas, tačiau pajūrio atstovai Vilniuje per pratęsimą rezultatu 82:87 (17:21, 18:21, 20:16, 22:19, 5:10) nusileido 2013 ir 2014 metų LSKL čempionams Mykolo Romerio universiteto (MRU)  studentams.

MRU atstovai 16 dvikovos minutę pirmavo 14 taškų skirtumu – 36:22, tačiau klaipėdiečiai visgi sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir 38 dvikovos minutę pirmauti – 71:69. Tada MRU kilo į lemiamą šturmą bei galiausiai teko žaisti pratęsimą, kurio metu vilniečiai jau kovėsi lyg ant bangos ir pergalės iš rankų nebepaleido.

MRU (9 pergalės, 8 pralaimėjimai, 5 vieta)  komandai prie pergalės 22 taškus surinko ir 11 kamuolių po krepšiais atkovojo Gytis Radzevičius, 17 taškų (8 atk. kam.) pelnė Mykolas Dieninis, 16 – Margiris Normantas, 13 (8 atk. kam.) – Rytis Pipiras.

KU (11 pergalių, 6 pralaimėjimai, 3 vieta) ekipai 24 taškus pelnė Ignas Vaitkus, 17 – Valentas Tarolis, 15 (10 atk. kam.) – Evaldas Šaulys.

„Pralaimėjimą lėmė mūsų klaidos. Per rungtynes suklysti 29 kartus – labai daug. Buvo tokių klaidų, kur klydome tiesiog lygiose vietose, o varžovai tada mus iškart baudė lengvais taškais. Galėjome, tiesiog turėjome laimėti, tačiau šįkart mums nesisekė, trūko šalto proto. Varžovai šįkart labiau norėjo pergalės“, - po rungtynių kiek nusiminęs kalbėjo klaipėdiečių ekipos treneris Mindaugas Stašys.

Kur kas kitokios nuotaikos tvyrojo MRU ekipos stovykloje.

„Kol turime šansų, tol iš paskutiniųjų ir kabinamės. Šiandien pergalę lėmė gera, tiesiog agresyvi mūsų gynybą, kuri varžovus išmušė iš vėžių. Džiaugiuosi vyrais, jie puikiai, tiesiog iš širdies dirbo ir tai davė vaisių. Galėjome apsieiti ir be pratęsimo, tačiau nuo to pergalė tik saldesnė ir žiūrovai ilgiau galėjo pasimėgauti krepšiniu. Dabar svarbiausia nepaleisti sėkmės paukštės. Jei viskas susiklostys gerai, gali būti, kad dėl patekimo į LSKL finalo ketverto varžybas viską lems mūsų su Vilniaus universitetu paskutinė dvikova, kuri vyks MRU salėje. Nuo to čempionatas tampa tik įdomesnis ir labiau intriguojantis“, - teigė MRU ekipos treneris Mindaugas Sakalauskas.

Kiti LSKL rezultatai

Lietuvos sporto universiteto (LSU) krepšininkai savo aikštėje be didesnės intrigos rezultatu 98:82 (34:17, 21:20, 22:25, 21:20) nugalėjo Vilniaus universiteto (VU) atstovus.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkai pratęsė įspūdingą pergalių seriją. Arūno Juknevičiaus auklėtiniai namuose užtikrintai rezultatu 87:62 (22:16, 22:11, 21:23, 22:12) nugalėjo Kauno kolegiją (KK) ir į savo sąskaitą įsirašė septynioliktą iš eilės pergalę.

LSKL reguliaraus sezono pabaigoje vis grėsmingiau kaunasi Aleksandro Stulginskio universiteto (ASU) atstovai. Šįkart jie išvykos rungtynėse per pratęsimą rezultatu 108:102 (11:28, 27:25, 27:19, 28:21, 15:9).