Liudvikas Mileška: "Mano vaistai - sportas"

Liudvikas Mileška: "Mano vaistai - sportas"

Šiandien gražų 70 metų jubiliejų švenčia nusipelnęs sportininkas, irklavimo treneris, įvairių varžybų organizatorius bei dalyvis, Klaipėdos irklavimo centro steigėjas ir šios įstaigos direktorius Liudvikas Mileška.

Tai neeilinė asmenybė, vienu metu sugebanti aprėpti ir naudingai atlikti daugybę darbų.

L. Mileška ne tik puikiai vadovauja Irklavimo centrui, tačiau nuo 1975 metų yra ir Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) vykdomojo komiteto narys, nuo 1995 metų - ROTARY klubo narys (2005 metais ėjo prezidento pareigas), Klaipėdos miesto visuomeninės sporto tarybos narys (anksčiau buvo pirmininkas), Bendruomenės sveikatos tarybos narys, Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos narys, Danės regatos organizatorius, naujų regatų ("Vilties yriai", Vilhelmo kanalo regata) steigėjas, neįgaliųjų irklavimo pradininkas Lietuvoje.

Šio žmogaus nuveiktus darbus galima vardinti ir vardinti, tačiau vargu ar viskas tilptų keliuose laikraščio puslapiuose.

L. Mileška ne tik ugdo jaunimą, bet ir pats aktyviai sportuoja - kasdien daro įvairius fizinius pratimus, kelis kartus per savaitę su bendraamžiais žaidžia krepšinį. Rezultatai akivaizdūs: daugkartinis Europos veteranų krepšinio vicečempionas ir prizininkas bei kartą džiaugėsi pasaulio čempionate iškovota trečiąja vieta.

Taip pat L. Mileška nuo jaunystės skynė laurus ir irklavimo varžybose: 1961-1976 metais nuolat buvo tarp Lietuvos irklavimo čempionato prizininkų, o 1965 metais tapo Lietuvos irklavimo (dvivietės be vairininko) čempionu. 2008 metais Liudvikas išbandė savo jėgas ir pasaulio irklavimo veteranų čempionate bei buvo arti prizininkų - iškovojo penktąją vietą.

PAMILO KLAIPĖDĄ. Nors Liudvikas Mileška gimė Mažeikiuose, tačiau Klaipėda tapo jo gyvenimo miestu. Gražinos JUODYTĖS nuotr.

Per daugiau nei 40 metų irklavimo trenerio patirtį, L. Mileška išugdė daug garsių irkluotojų, tarp jų - olimpiečiai Zigmas Gudauskas, Ričardas Bukys, Violeta Lastakauskaitė, Violeta Bernotaitė (1992 metais dalyvavo Barselonos olimpinėse žaidynėse), Einaras Šiaudvytis (2004 metais varžėsi Atėnų olimpinėse žaidynėse). Tiesa, jiems medalių iškovoti nepavyko, bet jau pats dalyvavimas tokio lygio varžybose daug ką pasako.

Ne kartą L. Mileškos išugdyti irkluotojai iškovojo prizines vietas pasaulio suaugusiųjų ir jaunimo čempionatuose, sėkmingai dalyvavo Melburno, Kopenhagos, Berlyno regatose, varžybose Olandijoje ir Prancūzijoje. Pasaulio čempionu ir prizininku tapo Z. Gudauskas, planetos jaunimo čempionatuose medalius iškovojo E. Šiaudvytis (sidabro) ir Kostas Simutis (bronzos).

Nenuostabu, kad Lietuvos irklavimo federacijos atstovai ne kartą L. Milešką rinko geriausiu Lietuvos irklavimo treneriu.

Liudvikai, Jums už puikų sportininkų rengimą, aktyvų darbą ir organizacinę veiklą yra suteiktas Lietuvos nusipelniusio trenerio vardas, esate apdovanotas net keturiais, vienu iš jų - aukso, Kūno kultūros ir sporto departamento medaliais "Už nuopelnus Lietuvos sportui", medaliu už irklavimo plėtrą Lietuvoje, Lietuvos olimpinio komiteto apdovanojimu "Olimpinė žvaigždė", vardinėmis Vyriausybės premijomis. Turbūt irklavimo sportui atidavėte visą savo širdį?

Galima sakyti, kad irklavimas man atvėrė visas duris į gyvenimą. Irklavimo sportas man nuo paauglystės padėjo atsiskleisti ir realizuoti save. Aš ne tik pats aktyviai sportavau, tačiau ir nuolat tobulinausi, važiavau į įvairius trenerių kursus ir tai pamažu tapo mano gyvenimo būdu bei tikslu. Kai dirbi mėgstamą darbą, neskaičiuoji laiko, dėl užsibrėžtų tikslų atiduodi visą save ir savo širdį, tiesiog negali nesisekti. Aš visada aukštai išsikeliu kartelę ir žūtbūt bandau įgyvendinti savo tikslus. Man padeda užsispyrimas ir nuoseklus darbas.

UNIVERSALUS. Liudvikas Mileška pasižymi ne tik asmeniniais irklavimo sporto pasiekimais ir išugdytais puikiais sportininkais, bet ir nuolat skina laurus pasaulio bei Europos veteranų krepšinio čempionatuose. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Būtent sportas man ir padėjo išsiugdyti tvirtą charakterį. Pats nuo vaikystės aktyviai sportavau: lankiau ir lengvąją atletiką, ir krepšinį, ir boksą, ir futbolą, tačiau visas šias sporto šakas nurungė irklavimas. Pamenu, kad teko atlaikyti ir bokso kovą.

Nors man jau 70 metų, tačiau laiko lėkimo nejaučiu, sveikata ir savijauta - gera, tiesiog jaučiuosi žvalus, energingas ir gyvybingas. Mano pagrindinis vaistas - sportas. Aš nuo 35 metų kasdien atlieku tam tikrus specialius fizinius pratimus. Tiesiog be sporto ir judėjimo savo gyvenimo neįsivaizduoju. Apie savo amžių nemąstau, tiesiog niekada nesidairau atgal - tik į priekį.

Jūs jau daugybę metų ant savo pečių tempiate irklavimo sportą - įsteigėte Klaipėdos irklavimo centrą. Papasakokite, kaip sekasi dirbti?

Šiame centre sportuoja apie 200 irkluotojų. Šiuos metus pavadinčiau analizės metais. Stebime, ko trūksta, ką reikėtų keisti, gerinti ir panašiai. Mes į savo būrį galėtume priimti ir daugiau vaikų, tačiau trūksta inventoriaus, taip pat blogai, kad tik keli treneriai gauna gerą atlyginimą, o kiti dirba ne visu etatu. Reikia treneriams kelti aukštesnius uždavinius ir padėti jiems pasiekti aukštesnį meistriškumą. Turime sudaryti treneriams geresnes sąlygas.

Aukščiausiu lygmeniu yra sprendžiamas klausimas dėl BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" iškėlimo iš patalpų Gluosnių skg. 8 bei perdavimo Irklavimo centro reikmėms. Šiuo metu dalis trenerių su sportinėmis grupėmis dirba Irklavimo centro patalpose Pylimo g. 6, kurios yra nepritaikytos šiai sporto šakai. Iškėlus BĮ "Klaipėdos paplūdimiai" bei perkėlus visus irkluotojus į vieną objektą, t. y. į Gluosnių skg. 8, ir atlikus pastatų rekonstrukciją, ženkliai pagerėtų irklavimo sporto sąlygos mūsų mieste. Įrengus šiuolaikišką irklavimo bazę, atsirastų galimybė pritraukti daugiau klaipėdiečių į šį sportą.

Džiugu, kad pirmieji pradėjome vystyti neįgaliųjų irklavimą Lietuvoje. Kartu su broliais pranciškonais įsigijome specialią neįgaliesiems pritaikytą valtį.

Taip pat aktyviai bendradarbiaujame su Klaipėdos universitetu, stengiamės atgaivinti aštuonviečių valčių tradicijas. Malonu, kad mums labai padeda Klaipėdos universitetas.

Klaipėdos irklavimo centras tarpininkavo atgaivinant irklavimo tradicijas Telšiuose. Mūsų tikslas - kad šis sportas būtų vystomas įvairiose regiono vietose ir jauni mažų miestelių sportininkai ateityje galėtų studijuoti Klaipėdos universitete ir tobulintis mūsų Irklavimo centre.

Liudvikos Mileškos jubiliejinis vakaras šiandien nuo 17 val. vyks Klaipėdos sportininkų namuose (Simono Daukanto g. 24). Jubiliatą ketina sveikinti būrys Klaipėdos valdžios ir sporto atstovų, taip pat ir artimieji. Iš jų lūpų jubiliatas išgirs daug gerų žodžių. Jų L. Mileška tikrai nusipelnė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder