Lietuvos rinktinė Klaipėdoje iškovojo antrąją pergalę

Pasaulio vyrų krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė Klaipėdos "Švyturio" arenoje vykstančio draugiško keturių komandų turnyro antrosiose rungtynėse šeštadienį 83:66 (13:18, 27:21, 29:16, 14:11) nugalėjo Suomijos krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę.

Po 10 žaidimo minučių lietuviai atsiliko 13:18, o prieš ilgąją pertrauką įgijo minimalų pranašumą 40:39. 24-ąją min. Suomijos krepšininkai buvo priekyje 47:46, bet mūsiškiai pelnė 17 taškų be atsako ir 27-ąją min. atitrūko 63:47, o po trijų kėlinių pirmavo 69:55. Paskutinį ketvirtį sėkmingai pradėję svečiai sumažino atsilikimą iki vienženklio (61:69), tačiau lietuviai atsakė spurtu 10:0 ir 36-ąją min. vėl nutolo - 79:61.

Mūsų šalies komandai Jonas Valančiūnas (11 atk. kam.) pelnė 20 taškų, Mindaugas Kuzminskas - 17, Simas Jasaitis - 13, Paulius Jankūnas (8 atk. kam.) - 12, Martynas Pocius - 8, Antanas Kavaliauskas - 4, Kšištofas Lavrinovičius - 3, Mantas Kalnietis (11 rez. perd.), Jonas Mačiulis ir Donatas Motiejūnas - po 2, Adas Juškevičius ir Deividas Gailius taškų nepelnė.

Rungtynėms nebuvo registruoti Darjušas Lavrinovičius, Artūras Gudaitis, Renaldas Seibutis ir Šarūnas Vasiliauskas.

Suomijos ekipoje Džeraldas Li (Gerald Lee) surinko 20 taškų, Erikas Merfis (Erik Murphy) - 14, Anteras Lehtas (Antero Lehto) - 10.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 40-23.

Lietuvos rinktinė pirmadienį (rugpjūčio 11 d.) 19 val. žais su Australijos krepšininkais, kurie šeštadienį 75:60 nugalėjo ukrainiečius.