Lietuvos plento taurės sezono starte – klaipėdiečių triumfas

Savaitgalį Lietuvos plento taurė (LPT) sezoną atidarė dviejų dienų lenktynėmis „Šakiai Grand Prix 2020“. Po ilgo lenktynių bado čia jėgas išmėgino daugelis Lietuvos ir Latvijos dviračių sporto žvaigždžių, tarp kurių buvo Ignatas Konovalovas bei Simona Krupeckaitė. Visgi, pagrindinius apdovanojimus susižėrė važiuojančio trenerio Gedimino Bagdono vedama „Klaipėda Cycling Team“ komada. Jos atstovai pergales iškovojo tiek pirmame, tiek antrame divizione bei gausybę kitų apdovanojimų.

Kaip rašoma pranešime spaudai, „Šakiai Grand Prix 2020“ sutraukė 300 dalyvių, kurie kaip įprastai buvo suskirstyti į 3 pajėgumo divizionus, o svarbiausios kovos vyko tarp elitinių pirmojo diviziono (D1) dviratininkų. Būtent čia startavo ir I. Konovalovas bei Lietuvos treko sprinto rinktinės nariai Vasilijus Lendel, Svajūnas Jonauskas bei Simona Krupeckaitė. Tiesa, “trekininkai” sau neįprastoje dviračių plento disciplinoje neturėjo realių šansų kovoti dėl aukštesnių vietų.

3,06 km ilgio prologe geriausią laiką pademonstravo ir lyderio poziciją užsitikrino “Klaipėda Cycling Team” atstovas Justas Beniušis. Vėliau pergalė ir 53,7 km ilgio pirmame etape jam padėjo padidinti pranašumą prieš artimiausią persekiotoja iki 20-ies sekundžių. Po pirmos dienos antras rikiavosi “Šilalės SM DSK Kvėdarna” komandos atstovas Aivaras Mikutis, nuo jo tik sekundę atsiliekantis trečias buvo latvis Andris Vosekalns iš “Evelo” komandos.

Sekmadienio popietę 86,29 km ilgio antrąjį etapą J.Beniušis pradėjo artimiausią persekiotoją lenkdamas 20 sekundžių. Turint tokį pranašumą ir gausiomis Klaipėdos komandos pajėgomis kontruoliuojant lenktynes visą dieną, atimti pergalę J. Beniušio varžovams buvo labai sudėtinga.

Gedimino Bagdono vedama “Klaipėda Cycling Team” beveik visą dieną kontroliavo pagrindinės grupės tempą ir nepraleisdavo nė vieno pabėgimo. Nors susikooperavę latvijos dviratininkai kartu su A. Vosekalns prieš akį, kelis kart pavojigai buvo atitrukę, bet “Klaipėda Cycling Team” komanda toli tokių pabėgimų nepaleisdavo tiesiog “parikiavusi” savo narius grupės priekyje. Vieną rimčiausių A. Vosekalns pabėgimą neutralizavo, kartu su juo nuvažiavęs ir J. Beniušio komandos draugas Rojus Adomaitis.

Nė vienam klaipėdiečių varžovui nepavykus atitrūkti, etapo pabaigoje kovos užvirė jau tik dėl antrojo etapo nugalėtojo vardo. Šis etapas buvo sunkiausias ir vienas įdomiausių dėl finišo į 150 metrų ir vietomis 21% procento žvyro įkalnės. Būtent šiame pakilime atakavęs Latvijos atstovas Maris Bogdanovičs (“Amore & Vita”) ir tapo antrojo etapo nugalėtoju. Nuo jo tik sekundę atsiliko Eimantas Gudiškis (“Colibri Cycling”) ir Tadas Malinauskas (“Blitz”).

Su pagrindine grupe finišavęs J. Beniušis išsaugojo lyderio poziciją. Po pirmos dienos antras buvęs A. Mikutis ir trečias rikiuotėję buvęs A. Vosekals antrajį etapą baigė vienodu laiku, atitinkamai aštuntoje ir devintojo vietoje. Paskutinis A. Vosekalno pabėgimas buvo neutralizuotas, bet jo metu latvis laimėjo trečiąjį etapo tarpinį finišą ir tris bonus sekundes, tai jam leido panaikinti vienos sekundės A. Mikučio pranašumą bei garantavo antrą vietą bendrojoje įskaitoje.

A. Mikutis nors nukrito į trečią vietą, tokiu jo pasirodymu liko nustebę ne vienas. Vos 17-os metų jaunuolis už nugaros paliko daug garsių ir daug labiau patyrusių varžovų.

Komandų įskaitoje užtikrintai laimėjo “Klaipėda Cycling Team”, antri liko “Colibri Cycling”, treti “Top Team Cycling”.

Prieš 2 etapą dešimtuko antroje pusėje žengęs I. Konovalovas jo finišą pasiekė dalindamasis 30-31 pozicijas, kas lėmė, kad galutinėje įskaitoje Lietuvos dviračių žvaigždė užėmė 13 vietą.

Antrasis divizionas (D2) išsiskyrė dalyvių gausa - jame startavo net 130 dviratininkų. Jie važiavo identiškomis trasomis kaip pirmas divizionas, o scenarijus kiek priminė D1 mūšį. Prologe ir pirmame etape triumfavęs šešiolikmetis “Klaipėda Cycling Team” sportininkas Rokas Adomaitis prieš paskutinį važiavimą daugelį kozirių turėjo savo rankose.

Jis dar labiau sutvirtino savo pozicijas laimėdamas porą tarpinių finišų ir buvo tarp 4 sportininkų, paskutiniame trasos ketvirtyje atsiplėšusių nuo pagrindinės grupės pora minučių. Finišo R. Adomaitis pralaimėjo 2 sekundes “Dviratai-Daistatus” komandos atstovui Artūrui Kazakevičiui, bet bendros įskaitos nugalėtojo vardas jam atiteko be didelės konkurencijos. A. Kazakevičius liko antras, o trečią vietą iškovojo latvis Girts Melbardis (“Virsotne/MARMOT – Tukums” ekipa).

Trečiajame divizione (D3), kur paprastai važiuoja jaunesni ir vyresni dviračių sporto entuziastai bei naujokai užsiregistravo 87 dalyviai, kiekvieno kurių viso laukė 60,25 km atstumas. Prologe geriausią laiką pademonstravo dar vienas šešiolikmetis - “DSK Minu” komandos sportininkas Kostas Kardelis. Jis buvo neprilygstamas ir pirmojo etapo finiše, o į visus klausimus atsakė antrajame etape sekmadienį, kuomet D3 dviratininkams reikėjo įveikti 37,25 km.

Nuvažiavus apie 2 trečdalius šio atstumo K. Kardelis spurtavo ir gerokai atitrūkęs nuo grupės likusį atstumą įveikė vienas. Tai padėjo bendroje įskaitoje antrą vietą užėmusį devyniolikmetį Arną Mickevičių aplenkti daugiau nei minute. Trečią vietą iškovojo taip pat šešiolikmetis Gabrielius Kundrotas iš Panevėžio sporto centro klubo "Greitis".

Lietuvos plento taurės sezonas bus pratęstas liepos 5-ąją, kuomet Mažeikių rajone vyks lenktynės "Septyni keliai". Viso šiemet LPT kalendoriuje – penkios lenktynės.