Lietuvos krepšinio rinktinė pralaimėjo estams

Kerras Kriisa pelnė 26 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus ir jo vedama Estijos rinktinė iškovojo dramatišką pergalę draugiškose rungtynėse Taline. Šeimininkai penktadienį pirmosiose „Baltijos kelio“ turnyro draugiškose rungtynėse 92:85 po pratęsimo pranoko Lietuvos krepšininkus.

Pergalę estams įtvirtino Kriisos tritaškis iki pratęsimo pabaigos likus žaisti 36 sek., kai rezultatas tapo 90:85 šeimininkų naudai.

Pratęsime Lietuvos rinktinė pirmavo 85:82, tačiau Kerras Kriisa du kartus rado laisvus komandos draugus ir po 5 iš eilės jų taškų šeimininkai išsiveržė į priekį 87:85, likus žaisti 76 sekundes.

Po šešto Kriiso tritaškio 36-ąją mačo minutę estai pirmavo 73:68, o tokią pat persvarą turėjo ir likus žaisti kiek daugiau nei 3 minutes – 77:72.

Lukas Lekavičius tada realizavo tritaškį, o kitoje atakoje Laurynas Birutis metimu iš po krepšio rezultatą išlygino – 77:77. Abi komandos tada keitėsi netaikliais metimais, kol Janari Joesaaro tritaškis, likus žaisti 25,9 sek. nelietė lanko ir lietuviams paliko lemiamą ataką.

Marius Grigonis visą laiką turėjo kamuolį savo rankose, prasiveržė po krepšiu, tačiau galiausiai jo metimą blokavo varžovai ir Kriisa dar spėjo išmesti kamuolį per visą aikštę, tačiau nepataikė ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Lietuvos rinktinės startinis penketas: Rokas Jokubaitis, Marius Grigonis, Arnas Butkevičius, Eimantas Bendžius ir Marekas Blaževičius.