Lietuvos krepšinio rinktinė iškovojo pergalę Hiustone

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė tęsia pasiruošimą Venesuloje vyksiančiai atrankai į Londono olimpines žaidynes.

Pirmąsias dvi draugiškas rungtynes pralaimėję makedonams ir graikams, lietuviai Hiustone (JAV) išbandė savo jėgas prieš Didžiosios Britanijos rinktinę ir po itin atkaklios kovos nugalėjo rezultatu 63:61 (12:17, 25:20, 16:17, 10:7).

Komandai šiame mače negalėjo padėti Mantas Kalnietis, Rimantas Kaukėnas ir Simas Jasaitis.

Pirmuosius taškus pelnė pirmą kartą šiame pasirengimo cikle žaidžiantis Šarūnas Jasikevičius, o netrukus po jo perdavimo įmetė Martynas Pocius - 4:0. Agollouwa Adegboye pataikė du tolimus metimus, o Robertas Archibaldas persvėrė rezultatą - 7:8. Ketvirčio viduryje rezultatas buvo lygus - 12:12. Vėliau Lietuvos rinktinės puolimas visiškai užstrigo - 12:17 po pirmojo kėlinio.

Antrasis ketvirtis prasidėjo nesėkmingai - 14:21. Tačiau sugrįžus Š.Jasikevičiui reikalai pasitaisė - 20:21 po jo taiklaus metimo. Po M.Pociaus baudų metimų mūsiškiams pagaliau pavyko išlyginti rezultatą - 27:27, o Jonas Valančiūnas persvėrė rezultatą - 29:27. Nors lietuviai buvo perėmę iniciatyvą, ketvirčio pabaigą geriau sužaidė varžovai, o metimas, skambant sirenai, išlygino pirmosios susitikimo pusės rezultatą - 37:37.

Trečiasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo varžovams, kurie laimėjo atkarpą 6:0 - 37:43 po Joelo Freelando dvitaškio. Iki ketvirčio vidurio lietuviams pavyko tik šiek tiek sumažinti skirtumą - 43:47. Po Jono Mačiulio baudų metimų, Š.Jasikevičiaus dvitaškio ir M.Pociaus dvitaškio su pražanga rezultatas tapo 53:51 mūsiškių naudai. Danielas Clarkas pataikė iš toli - 53:54 prieš lemiamą ketvirtį.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo itin nerezultatyviai - 55:55 jam įpusėjus. Vėliau vyko kova "taškas į tašką", o Paulius Jankūnas taikliu dvitaškiu išlygino rezultatą - 59:59. Visgi lietuviai apsigynė, o Tomas Delininkaitis įmetė iš po krešio, likus 2,9 sekundėms, tuomet varžovai paprašė minutės pertraukėlės. Paskutinė britų ataka buvo nesėkminga - 63:61.

Lietuva: Paulius Jankūnas 13 (17 min., 4 atk. kam., 1 per. kam., 4 pražang., 5/5 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai), Šarūnas Jasikevičius 12 (27 min., 4 rez. perdav., 12 atk., kam., 1 blk., 3 per. kam., 3 klaid., 6/9 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), Jonas Valančiūnas 12 (17 min., 8 atk. kam., 3 blk., 4 pražang., 3/4 dvitaškiai, 6/6 baudos), Martynas Pocius 10 (32 min., 5 atk. kam., 3 rez. perdav., 3 per. kam., 3/6 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 4/5 baudos), Linas Kleiza 9 (25 min., 8 atk. kam., 1 rez. perdav., 4 pražang., 2 klaid., 3/7 dvitaškiai , 1/5 tritaškiai), Tomas Delininkaitis (22 min., 1 rez. perdav., 2 klaid., 4 pržang., 1/2 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai) ir Jonas Mačiulis (19 min., 2 rez. perdav., 1 per. kam., 1 blk., 3 klaid., 2 pražang., 0/2 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 2/2 baudos) po 2, Darius Songaila 1 taškas (10 min., 5 atk. kam., 2 rez. perdav., 0/3 dvitaškiai, 1/2 baudos). Robertas Javtokas (17 min., 4 atk. kam.), Adas Juškevičius (13 min., 1/4 dvitaškiai, 2 klaid.) ir Deividas Dulkys (1 min.) taškų nepelnė. Antanas Kavaliauskas nežaidė.