Lietuvos krepšininkės įveikė belges ir pelnė kelialapį į Europos čempionatą

2011 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos varžybų septintosiose rungtynėse A grupėje pirmadienį Lietuvos rinktinė svečiuose po atkaklios kovos 64:61 (18:7, 17:16, 16:21, 13:17) įveikė Belgijos krepšininkes ir pelnė kelialapį į Senojo žemyno pirmenybių finalinį etapą.

Šešias pergales iš septynių galimų turinčios lietuvės užsitikrino A grupės nugalėtojų titulą.

Algirdo Paulausko treniruojamoje mūsų šalies komandoje rezultatyviausiai žaidė Sandra Linkevičienė. Jos sąskaitoje - 19 taškų ir 13 atkovotų kamuolių. Gintarė Petronytė pelnė 13 taškų, Aušra Bimbaitė ir Eglė Staknevičienė - po 10, Agnė Abromaitė - 8, Marina Solopova ir Rima Valentienė - po 2.

Belgijos ekipoje pasižymėjo Keitė Vambė (Kathy Wambe). Ji surinko 23 taškus. Ana Voters (Ann Wauters) pridėjo 16 taškų.

Rungtynių pradžioje lietuvės išsiveržė į priekį 9:0, 13:3, o po 10 žaidimo minučių įgijo 11 taškų persvarą 18:7. Antrajame kėlinyje mūsiškės padidino savo pranašumą iki 13 taškų 23:10. Belgės sumažino atsilikimą iki aštuonių taškų 17:25, tačiau mūsų šalies komanda vėl šiek tiek atitrūko ir prieš ilgąją pertrauką pirmavo 35:23.

Po trijų ketvirčių lietuvių pranašumas sumažėjo iki septynių taškų 51:44. Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, belgės sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 54:52, o, likus žaisti šiek tiek mažiau nei 4 min., išlygino rezultatą 56:56. Likus 1 min. 15 sek. S. Linkevičienė persvėrė rezultatą Lietuvos rinktinės naudai 62:60. Likus 3 sek., po M. Solopovos pražangos prie baudų metimo linijos stojusi K. Vambė pataikė tik vieną metimą ir belgės iš karto prasižengė. M. Solopova pataikė abi "baudas", o belgėms surengti rezultatyvios atakos nebepavyko.

Pirmajame rate Lietuvos rinktinė nugalėjo belges 95:78.

Paskutines atrankos turnyro rungtynes lietuvės žais ketvirtadienį Kauno sporto halėje su Italijos krepšininkėmis.

Atrankos varžybose dalyvauja 18 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į Europos čempionatą pateks po dvi geriausias grupių ekipas.