Lietuvos krepšininkės Europos čempionato atrankoje iškovojo trečiąją pergalę

2011 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos varžybų trečiosiose rungtynėse A grupėje sekmadienį Lietuvos rinktinė Kauno sporto halėje 95:78 (16:21, 17:22, 28:18, 31:17) nugalėjo Belgijos krepšininkes ir iškovojo trečiąją pergalę.

Algirdo Paulausko treniruojamai mūsų šalies komandai Aušra Bimbaitė pelnė 17 taškų (tritaškiai 4/7), Agnė Abromaitė (9 atk. kam.) - 16, Eglė Staknevičienė - 15, Sandra Linkevičienė - 13, Vaida Sipavičiūtė - 10, Rima Valentienė - 9 (tritaškiai 3/5), Marina Solopova - 7, Milda Sauliūtė ir Daina Staugaitienė - po 3, Gintarė Petronytė - 2.

Belgijos ekipoje Sara Lemans (Sara Leemans) surinko 16 taškų, Keitė Vambė (Kathy Wambe) - 13, Ana Voters (Ann Wauters) - 12, Ana Sofi Strubė (Anne-Sophie Strubbe) ir Lorensė van Malderen (Laurence Van Malderen, 12 atk. kam.) - po 10.

Pirmojo kėlinio pradžioje lietuvės pirmavo 6:2, bet belgės pelnė šešis taškus be atsako ir išsiveržė į priekį 8:6. Po 10 žaidimo minučių viešnios turėjo penkių taškų pranašumą 21:16. Antrajame ketvirtyje Belgijos rinktinė ėmė dar labiau tolti ir buvo įgijusios 12 taškų persvarą 39:27, o prieš ilgąją pertrauką pirmavo 43:33.

Sėkmingai sužaistas trečiasis kėlinys leido Lietuvos krepšininkėms panaikinti turimą deficitą ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo lygus 61:61.

Ketvirtajame kėlinyje lietuvės perėmė iniciatyvą į savo rankas. Po A. Bimbaitės tritaškio mūsiškės išsiveržė į priekį 66:63 ir ėmė tolti. Likus žaisti šiek tiek mažiau nei 3 min., Lietuvos rinktinė padidino skirtumą iki 12 taškų 87:75, o, prasidėjus priešpaskutinei mačo minutei, pirmavo 92:75.

Kova dėl atšokusių kamuolių baigėsi lygiosiomis 32-32, tačiau Lietuvos rinktinė suklydo tik 8 kartus, o varžoves privertė prarasti 13 kamuolių. Tritaškius mūsiškės metė 55 proc. taiklumu (11 iš 20).

Kitas rungtynes lietuvės žais trečiadienį (rugpjūčio 11 d.) svečiuose su pergalių dar neturinčiomis Italijos krepšininkėmis.

Atrankos varžybose dalyvauja 18 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į Europos čempionatą pateks po dvi geriausias grupių ekipas.