Lietuvos krepšininkai – Universiados finale

Lietuva Taipėjuje (Taivanas) vykstančioje Universiadoje iškovojo dar vieną, jau šeštąjį, medalį, tačiau kol kas nėra aišku ar tai auksinis, ar sidabrinis medalis. Šio medalio autoriai – Lietuvos studentų krepšinio rinktinės nariai, pusfinalyje rezultatu 77:75 įveikę latvius ir prasibrovę į didįjį finalą.

Dėl Universiados čempionų vardo lietuvaičiai antradienį 15 val. Lietuvos laiku finale kovos su JAV studentų rinktine, kuri kitame pusfinalio susitikime rezultatu 93:61 nukovė Serbijos krepšininkus.

Lietuvos krepšininkai, treniruojami Tomo Masiulio, pusfinalio dvikovą pradėjo geriau – trūktelėjo į priekį – 9:4, 11:6. Tačiau tuoj pat latviai atsakė atkarpą 7:0 ir persvrė rezultatą savo naudai – 13:11.

Lietuvių varžovai laimėjo ir pirmąjį kėlinį – 17:13.

Įpusėjus anntrajam kėliniui po dviejų Regimanto Minioto taiklių tritaškių ir Kristupo Žemaičio dvitaškio lietuviai perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas – 30:26. Į didžiąją pertrauką mūsiškiai išeliavo pirmaudami 36:33.

Trečiajame kėlinyje lietuvių pranašumas vienu metu buvo išaugęs iki 8 taškų – 51:43, tačiau persvaros ilgiau išlaikyti nepavyko – tuoj pat latviai atsakė sėkminga atkarpa 9:0 ir jau vienu tašku buvo priekyje – 52:51.

Tada jau ilgą laiką rungtynės vyko taškas į tašką – trečiasis kėlinys baigėsi lygiosiomis – 56:56.

Ketvirtojo kėlinio viduryje kelis sėkmingus epizodus sužaidęs Klaipėdos universiteto studentas Ignas Vaitkuspadėjo susikrautį 8 taškų pranašumą – 70:62 ir lietuviai pergalės iš rankų jau nebepaleido.

Latviai dar buvo priartėję iki minimumo – 69:70, tačiau tuoj pat labai reikalingą tritaškį pataikė Regimantas Miniotas, atstatęs saugesnį atstumą – 73:69.

Iki rungtnių pabaigos likus 1 min. 7 sek. R. Miniotas, stabdydamas varžovą, patyrė kojos traumą ir aikštę paliko tik su medikų pagalba ant neštuvų. Gali būti, kad jis patyrė kojos lūžį.

Po šio epizodo latviai dviem baudų metimais išlygino rezultatą – 73:73. Kitoje atakoje Tomas Dimša pelnė du taškus, tačiau latviai atsakė tuo pačiu ir iki rungtynių pabaigos likus 30 sek. Rezultatas vėl buvo lygus – 75:76.

Tada taiklią ataką surezgė Evaldas Šaulis, išvesdamas lietvius į priekį – 77:75.

Latviai per likusias 15 sek. . rezultatyvios atakos surezgti nebepajėgė ir lietuviai triumfuoja.