Lietuvos ėjikams - Europos Sąjungos šalių čempionato sidabras ir bronza

36-ajame tarptautiniame sportinio ėjimo festivalyje "Alytus-2010" penktadienį 20 km distancijoje Lietuvos atstovas Marius Žiūkas užėmė antrąją vietą ir iškovojo pirmojo Europos Sąjungos šalių čempionato sidabro medalį.

Nugalėjo prancūzas Hervė Davo (Herve Davaux, 1:26.43). Lietuvos čempionu tapęs T. Žiūkas nuo jo atsiliko 1 min. 40 sek. Trečias liko Švedijos atstovas Atas Ibanjesas (Ato Ibanez, 1:29.03).

Pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas meksikietis Ederas Sančesas (Eder Sanchez) finišo nepasiekė.

"Vieta nustebino, bet kai viskas baigėsi, labai džiaugiausi, nes oras buvo nelabai palankus. Tik vasaros pradžia, organizmas nepratęs prie tokių sąlygų tiek psichologiškai, tiek fiziškai," - tvirtino M. Žiūkas.

Lietuvos pirmenybių sidabras atiteko Valerijui Grinko (1:34.42), o bronza - Tomui Gaidamavičiui (1:36.39).

Moterų varžybose Lietuvos atstovė Brigita Virbalytė finišavo ketvirta, tačiau pelnė Europos Sąjungos šalių čempionato bronzos medalį.

Nugalėjo slovakė Zuzana Malikova - 1 val. 34 min. 11 sek. Antra finišavo baltarusė Sniežana Jurčenko (1:40.34), trečia - latvė Agnesė Pastarė (1:41.32). B. Virbalytė nuo nugalėtojos atsiliko 8 min. 9 sek.

"Tai buvo vienos sunkiausių varžybų mano gyvenime, - su ašaromis akyse kalbėjo nugalėtojos titulą gynusi B. Virbalytė. - Jeigu tai nebūtų mano gimtasis miestas, ne mano artimieji, kurie stebėjo ir palaikė, nežinau, ar būčiau pasiekusi finišą. Buvo daugybė minčių pasitraukti".

Anot jos, dėl prasto rezultato kaltas neįprastai karštas oras. B. Virbalytė tapo Europos Sąjungos šalių čempionato prizininke, nes antrą vietą bendroje įskaitoje užėmė baltarusė. Be to, B. Virbalytė apgynė Lietuvos čempionės titulą ir laimėjo sportinio ėjimo patriarcho Jono Vainausko vardo piniginį prizą (1000 eurų) kaip geriausiai varžybose pasirodžiusi lietuvė.

Lietuvos čempionato sidabras atiteko Neringai Aidietytei (1:43.43), o bronza - Valerijai Lišakovai (1:48.14).