„Lietkabelis“ - Karaliaus Mindaugo taurės finale

Pirmuoju Citadele Karaliaus Mindaugo taurės (Citadele KMT) finalo dalyviu tapo Panevėžio „Lietkabelis“.

Antrajame kėlinyje nuo varžovų atsiplėšę Nenado Čanako auklėtiniai 84:73 (16:11, 30:23, 20:20, 18:19) įveikė Utenos „Juventus“ ir užsitikrino vietą sekmadienį vyksiančiame turnyro finale, kuriame jų priešininkais bus Kauno „Žalgirio“ ir Klaipėdos „Neptūno“ poros nugalėtojai.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštėje užvirė nuožmi ir nervinga kova. Įpusėjus pirmajam kėliniui, uteniškiai pirmavo 8:6, tačiau tuomet kelias minutes iš eilės nesugebėjo pelnyti taškų, viršijo komandinių pražangų limitą ir leido „Lietkabeliui“ išsiveržti į priekį – 12:8. Panevėžiečiai prabėgus dešimčiai minučių pirmavo 16:11, o Kyle’o Vinaleso sąskaitoje jau buvo ne tik 6 taškai, bet ir 5 atkovoti kamuoliai.

Antrąjį kėlinį keturiais taškais iš eilės pradėjo Utenos ekipos bokštas Mindaugas Kupšas, o pirmąjį mačo tritaškį smeigė Ignas Vaitkus, tačiau panevėžiečiai kitoje aikštės pusėje turėjo savo argumentų – 22:18. Ketvirčio viduryje įkritęs Pauliaus Valinsko tolimas metimas privertė minutės pertraukėlės paprašyti Žydrūną Urboną, kurio auklėtiniai atsilikinėjo jau 20:29. Visgi po pasitarimo „Lietkabelio“ persvara tapo dviženklė – 31:20. Likusį laiką iki ilgosios pertraukos komandos keitėsi taikliais metimais, tačiau panevėžiečiai neleido savo varžovams priartėti – į rūbinę jie patraukė pirmaudami 46:34.

Ant parketo Panevėžio ekipos krepšininkai grįžo nenusiteikę juokauti. Po trijų Gabrieliaus Maldūno dvitaškių ir Vytenio Lipkevičiaus baudos metimų komandas skyrė jau 20 taškų – 54:34. Gyvasties uteniškiams įpūtė Vaido Kariniausko ir Mariaus Runkausko taškai, kiek aptirpdę turėtą deficitą – 44:58. Vis tik labiau priartėti nepavyko – prieš lemiamą mačo ketvirtį komandas skyrė tie patys 12 taškų (66:54).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui, „Lietkabelis“ ir toliau tvirtai laikė rungtynių kontrolę savo rankose – 75:60, tačiau kibirkštį įžiebė „Juventus“ surengtas spurtas 10:0 ir likus trims minutėms intriga atgijo. Vis dėlto penktoji M. Kupšo pražanga bei V. Lipkevičiaus ir Džordže Gagičiaus taškai vėl leido panevėžiečiams jaustis ramiau – 80:70. Jie paskutiniąsias dvi minutes jau nebeleido uteniškiams pagalvoti apie pergalę ir triumfavo 84:73.

„Juventus“: M. Kupšas 24 (10/10 dvit., 6 atk. kam., 27 naud. bal.), Žygimantas Skučas 11 (5 atk. kam.), M. Runkauskas 9, V. Kariniauskas 9 (9 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Dž. Gagičius 18, K. Vinalesas (7 atk. kam., 6 rez. perd., 19 naud. bal.) ir G. Maldūnas (6 atk. kam., 22 naud. bal.) po 14, P. Valinskas 12, V. Lipkevičius 10 (10 atk. kam.), Margiris Normantas 8.