Prieš artėjančias čempionato kovas, įvyko Lietuvos futbolo klubų A lygos neeilinis visuotinis...
Sportas
Lengvosios atletikos čempionate – stipriausių startai, kova dėl normatyvų ir septynkovininkės „sudie“
Reklama
Šią savaitę Palangoje lenktynės vyks ne tik gatvėse: liepos 20-21 dienomis šio miesto stadione vyksiančiame Lietuvos čempionate susigrums lengvaatlečiai. Į pajūrį sugužės beveik visas šalies lengvosios atletikos elitas, tarp kurių bus ir abi didžiausios viltys po trijų savaičių prasidėsiančiame pasaulio čempionate – Europos šuolių į aukštį čempionė Airinė Palšytė bei Deimantinės lygos prizininkas disko metikas Andrius Gudžius.
2013 metų NCAA čempionė Natalija Piliušina – reta viešnia Lietuvoje. Viena pajėgiausių šalies bėgikių šalies čempionate jau kurį laiką nedalyvavo, tačiau šį kartą Palangoje bėgs 800 m.
„Net nepamenu, kada paskutinį kartą dalyvavau Lietuvos čempionate, gal 2009 metais. Gal bus šiek tiek keista, nes seniai nestartavau ne tik šalies čempionate, bet ir apskritai Lietuvoje, – šyptelėjo N.Piliušina. – Esu nusiteikusi tikrai gerai, startuosiu tik 800 m rungtyje, bet man ši rungtis šiemet yra pakankamai stipri. Manau, kad bus geras bėgimas.“
Šį sezoną N.Piliušina 800 m distanciją greičiausiai įveikė per 2 min. 2,77 sek., o į pasaulio čempionatą nusitaikiusi Eglė Balčiūnaitė – per 2 min. 1,86 sek. Konkurenciją joms gali sudaryti ir tik ką iš Europos iki 23 metų čempionato sugrįžusi Monika Elenska (2 min. 4,69 sek.).
„Manau, kad bus tikrai labai rimta kova, iš tikrųjų jos labai laukiu. Nežinau, ar kas bandys išbėgti pirmą ratą greičiau, ar labiau vyks taktinė kova. Esu labai pasiilgusi tokių varžybų, kada nežinai, ko tikėtis. Eglei reikalingas normatyvas, tad galbūt subėgsime geram rezultatui“, – spėliojo N.Piliušina.
Rutulio stūmimo sektoriuje vyks simbolinę kova tarp kartų: dviejų olimpinių žaidynių prizininkė septynkovininkė Austra Skujytė varžysis ir su jos įpėdine vadinama Urte Bačianskaite. 16-metė panevėžietė iš praėjusią savaitę vykusio pasaulio jaunių čempionato grįžo su septynkovės bronzos medaliu ant kaklo.
Reklama
„Dalyvausiu rutulio stūmimo ir ieties metimo rungtyse. Po daugiakovės atsigavau, bet daug kitų rungčių – pavyzdžiui barjerų ar tolio – nebesiruošiau. Kaip suprantu, kad su daugiakove vis tiek neįšoksiu niekur, į jokį pasaulio čempionatą, tai dalyvausiu savose rungtyse, kur galbūt buvo skirta daugiau laiko“, – paaiškino A.Skujytė.
Daugiakovininkė neslepia, kad čempionatas Palangoje jai gali būti paskutinės varžybos karjeroje savų aistruolių akivaizdoje. Ji tikisi pasirengti dar vienam – paskutiniam – septynkovės startui komercinėse varžybose rudenį.
„Manau, kad viskas, Lietuvoje nebestartuosiu. Gyvenime visko būna, gal dar žiemą sustartuočiau, bet šiaip galvoju, kad vasara Lietuvoje su šiomis varžybomis baigsis, – teigė 37-erių A.Skujytė. – Yra tokia mintis dėl dar vienų daugiakovės varžybų, bet ar pavyks, sunku pasakyti. Priklausys nuo labai daug faktorių. Reikia, kad priimtų į tas varžybas. Bandysiu dar kontaktuoti, bandysiu dar judėti ir matysime situaciją.“
Lietuvos čempionatas Palangoje taip pat bus paskutinė galimybė įvykdyti pasaulio čempionato normatyvus. Nedaug iki jų trūksta E.Balčiūnaitei bei disko metikei Zinaidai Sendriūtei, vilčių nepraranda ir ietininkė Liveta Jasiūnaitė.
Ketvirtadienį varžybos prasidės 17.00 val., penktadienį – 15.30 val. Įėjimas į čempionatą nemokamas.
Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.
Tavo komentaras
Šiandien VE.lt skaitykite
Sportas
NKL: naudingiausiojo laurai ir atkrintamųjų poros 
Paskutinės Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) reguliariojo sezono savaitės naudingiausiu (MVP) žaidėju tapo...
Lietuvos futbolo federacija (LFF) pristatė dar vienos 2020-ųjų Optibet Lietuvos futbolo apdovanojimų...
Klaipėdos sporto bendruomenės nariai antradienį dalyvavo virtualiame išplėstiniame susitikime su Seimo nariais...
Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (LAM) dvi dienas vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos suaugusiųjų...
Klaipėda, Paskelbta prieš 36 min.
Skaityk dabar, Paskelbta prieš 50 min.
Sveikata, Paskelbta prieš 50 min.
Kriminalai, Paskelbta prieš 51 min.
Naujienos

Privačius ir visuomeninius interesus supainiojusi seniūnaitė viešai...

Audriui Butkevičiui teko atsiprašyti už Ž.Pavilionio netaktą (3)

Klaipėdos povandenininkams - per 20 medalių

Pražūtinga Lietuvos užsienio politika
Spektras
Savaitės lankomiausi
Daugiausiai komentuoti
- Šventojoje sudegusios kavinės „Mažoji Armėnija“ savininkas: „Ugniagesiai... (3)
- Bandys įteikti šimtus tūkstančių parašų besislapstančiai Seimo... (5)
- Kai pasiaiškinti turi mokytojas, tai tuoj pat,...
- „Baudė“ A. Lukašenką, o nubaudė Klaipėdą ir... (17)
- Ar tikrai Lietuvai reikėtų veržtis į priekines... (4)
- Į Karpavičiaus vilą Tenerifėje vykę Kauno pareigūnai...
- Keisis mokamo automobilių stovėjimo tvarka Klaipėdoje (20)
- „Baudė“ A. Lukašenką, o nubaudė Klaipėdą ir... (17)
- Oficialu: Baltarusija krovinius gabens per Rusijos uostus (16)
- Klaipėdoje svarstoma riboti patekimą į pajūrį net... (12)
- Gabrielius Landsbergis: suteikim Putinui šansą (9)
- Didinti mokesčius sumaniusi Klaipėda: jei ras pritarimą,... (9)