2020 m. rugpjūčio 11 d. 01:21 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Kuršių marių plaukimo maratonas: brolių triumfas, du rekordai ir įspūdinga Antano Guogos serija

Reklama

Kova su varžovais, vėju, aukštomis bangomis ir pačiu savimi. Tokiems išbandymams sekmadienį ryžosi kelios dešimtys plaukikų, išmėginusių jėgas tradiciniame Kuršių marių plaukimo maratone.

Iš kurėno „Kuršis“ į Kuršių marių vandenį Lydumo rage anksti ryte įšokusių sportininkų pastangas po daugiau nei dviejų valandų Kintuose vainikavo net du rekordiniai rezultatai ilgiausioje, 10 km distancijoje, sirgalių sveikinimai ir šventė krante. Lenktynės vyko ir 5 km bei 2 km distancijose.

Greičiausiai – per 2 val. 7 min. 30,3 sek. – grybšniais 10 km nuo vieno Kuršių marių kranto iki kito atmatavęs 32 metų vilnietis Edgaras Štura tapo ne tik Kuršių marių plaukimo maratono nugalėtoju. Taip greitai šio nuotolio plaukimo maratone nebuvo įveikęs nė vienas Lietuvos sportininkas.

Be to, pasaulio veteranų čempionas E.Štura iškovojo pagrindinį Kuršių marių maratonų serijos trofėjų – „Super Grand Prix“. Jis buvo greičiausias ir dviejuose ankstesniuose etapuose – birželio 20 d. 5 km lenktynėse Šveicarijos tvenkinyje Jonavos rajone ir 4 km nuotolyje liepos 6 d. Lampėdžio ežere Kaune.

Dar vieną rekordą pasiekė 54 m. Vaidotas Gumbis, užėmęs pirmąją vietą amžiaus grupėje nuo 45 iki 59 metų, o tarp visų dalyvių finišavęs trečias. Kaišiadorių atstovas 10 km nuplaukė per 2 val. 32 min. 31,3 sek. ir beveik 10 min. pagerino ankstesnį geriausią šios grupės pasiekimą.

Iš viso 10 km nuotolį ryžosi įveikti 14 plaukikų, prieš tai įvykdžiusių kvalifikacinius reikalavimus. Antrąją vietą užėmė nugalėtojo brolis, už jį ketveriais metais jaunesnis Artūras Štura – 2 val. 23 min. 42,5 sek.

Trečias amžiaus grupėje nuo 45 iki 59 m. finišavo LRT sporto skyriaus prodiuseris Ramūnas Grumbinas. Pernai klastingos ligos – erkinio encefalito – užkluptas vilnietis po varžybų savo feisbuko paskyroje parašė: „10 km plaukte. Per Kuršių marias. „Negyvoji kopa-Kintai“. 3 val. pokalbių su bangom ir savimi. Ypač paskutinę valandą. Pirmas gyvenime oficialus plaukimo maratonas (t.y. 10 km ir daugiau). O lygiai prieš metus šiuo metu tik pradėjau vaikščioti laikydamasis sienų. Bet tikėjau, kad tai bus laikina. Ir dabar padariau tai, apie ką ir prieš ligą net negalėjau pagalvoti.“

5 km distancijoje greičiausias buvo pagrindinis varžybų organizatorius, Kauno plaukimo federacijos prezidentas Arlandas Antanas Juodeška – 1 val. 52 min. 15 sek.

2 km lenktynėse moterių grupėje nugalėjo kaunietė Marija Rutkauskaitė, o tarp vyrų pirmas finišą pasiekė klaipėdietis Igoris Kozlovskis.

Pastaroji distanciją užbaigė „Grand Prix“ seriją. Joje buvo skaičiuojami Šveicarijos Joninių maratono 2,3 km, Lampėdžių Karalius Mindaugo 2 km ir Kuršių marių maratono 2 km nuotolių rezultatai.

Nugalėtojais šioje įskaitoje tapo 58-erių klaipėdietė Aida Vilimienė ir 63 metų alytiškis Sigitas Katkevičius.

„Grand Prix“ ir „Super Grand Prix“ įskaitų rezultatai skaičiuojami pagal Pasaulio plaukimo federacijos sistemą, kuri leidžia sulyginti įvairių amžiaus grupių plaukikų galimybes.

Reklama

Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamo Kuršių marių plaukimo maratono organizatoriams teko skubiai keisti renginio datą – dėl nepalankių oro prognozių varžybos buvo perkeltos iš liepos 11 d. į liepos 12-ąją.

„Sinoptikai buvo teisūs – šeštadienį oras buvo visiškai netinkamas varžyboms, pūtė stiprus vėjas, marios buvo tiesiog baltos nuo lūžtančių bangų. Net nekursavo reisiniai laivai. Bet buvo viltis, kad kitą rytą vėjas kelioms valandoms nurims. Todėl nutarėme startuoti kuo anksčiau“, – paaiškino Kauno plaukimo federacijos vadovas A.A.Juodeška.

Nors varžybų data buvo pakeista, bet vienas renginys įvyko iš anksto numatytu laiku – šeštadienį vakare plaukimo maratono dalyviams, svečiams pasirodymą surengė „Giunter Percussion“ grupė, vadovaujama Pavelo Giunterio. Tai buvo nemokamas Kintų muzikos festivalio koncertas.

„Pavelas Giunteris savo būgnų garsais išvaikė piktus vėjus ir suteikė progą plaukikams pasiekti tikslus“, – juokėsi A.A.Juodeška.

5 km ir 10 km distancijas nutarusiems įveikti plaukikams sekmadienis prasidėjo labai anksti. Jau 5 val. 15 min. jie sėdėjo prie pusryčių stalo, o netrukus jau lipo į laivą „Ventainė“, kuriuo iš Kintų pusantros valandos keliavo į starto vietą.

„Šioje kelionėje tvyrojo ypatinga atmosfera. Per tą pusantros valandos varžovai tampa tarsi viena komanda, siekianti to paties tikslo. Visi dalijosi patirtimi, kaip geriau kovoti su bangomis, kokiais tepalais pasitepti, kad nenutrintų kostiumas ar raumenys nepervargtų. Kalbėjomės, kaip kas įveikia alkio iššūkius, raumenų skausmus“, – pasakojo A.A.Juodeška.

Reklama

Anot Kauno plaukimo federacijos prezidento, pirmame distancijos penktadalyje marios buvo pakankamai ramios, nes nuo vėjo saugojo kopos. O po to plaukikams teko galynėtis su metro ir aukštesnėmis bangomis. Geriausiai su šiuo iššūkiu susidorojo tie, kurie pagavo bangų ir vėjo ritmą.

„Plaukdamas tiesiog neturi trukdyti vėjui ir bangai nešti tave. Ir jei pagauni ritmą, plauki greitai. Geriausiai tai padaręs Edgaras Štura po finišo sakė, kad galėtų dar tiek pat nuplaukti“, – teigė A.A.Juodeška.

Kiekvieną dalyvį mariose lydėjo po atskirą motorinę valtį. Čia organizatoriams talkino ir nidiškiai, ir klaipėdiečiai, ir Kintų žvejai. Šiose valtyse plaukikai buvo pasidėję gėrimų, kad priplaukę galėtų numalšinti troškulį. O išsaugoti jėgas jiems padėjo ir specialūs maisto mišiniai, kuriuos sportininkai buvo įsidėję į hidrokostiumus. Rimčiau pasistiprinti buvo galima per vidurį distancijos, kur laukė kurėnas „Germanika“. Ties juo buvo ir 5 km nuotolio finišas.

2 km rungties dalyviai startavo ir finišavo Kintuose. „Didžiausias iššūkis šios distancijos dalyviams buvo plaukimas į priekį prieš bangas“, – pastebėjo A.A.Juodeška.

Per apdovanojimus buvo pagerbti ne tik varžybų nugalėtojai ir „Grand Prix“ bei „Super Grand Prix“ laimėtojai. Šių dviejų serijų geriausiųjų trejetams atiteko ir piniginiai prizai. Apdovanojimų netrūko įvairiose kategorijose – sportiškiausios šeimynos, kuria tapo kauniečiai Gadliauskai, ilgiausiai išbuvusio vandenyje, jauniausio, vyriausio dalyvių.

Specialiu prizu apdovanotas 72 metų marijampolietis Antanas Guoga. Jam tai buvo jau 98-asis plaukimo maratonas atvirame vandenyje.

Reklama

Loteriją po finišo surengė ir Finansinių sprendimų agentūra, apdraudusi visus maratono dalyvius.

„Viskas pavyko puikiai, nepaisant mums kiek trukdžiusių gamtos išdaigų. Tuos pačius tris maratonus tikrai rengsime ir kitais metais. Jų datas jau surašėme ant nugalėtojams įteiktų kuponų“, – pareiškė Kauno plaukimo federacijos prezidentas A.A.Juodeška.

Kuršių marių plaukimo maratono nugalėtojai:

Merginos ir moterys

2000 m. Amžiaus grupė iki 16 m.: Martina Rutkauskaitė (Kaunas) – 25 min. 1,7 sek.; 17-24 m.: Marija Rutkauskaitė (Kaunas) – 22 min. 47,7 sek.; 25-34 m.: Jurga Girdzijauskienė (Vilnius) – 47 min. 23,6 sek.; 35-44 m.: Audronė Vaškienė (Šiauliai) – 32 min. 51,5 sek.; 45-54 m.: Lina Bielinienė (Kaišiadorys) – 26 min. 3,1 sek.; 55-64 m.: 1. Ramunė Ivanauskaitė (Kaunas) – 27 min. 30,2 sek., 2. Aida Vilimienė (Klaipėda) – 27 min. 29 sek.

Vaikinai ir vyrai

Reklama

2000 m. Iki 16 m.: Jonas Kipras Gadliauskas (Kaunas) – 25 min. 31,8 sek.; 17-24 m.: Gytis Bielinis (Kaišiadorys) – 25 min. 11 sek., 25-34 m.: Igoris Kozlovskis (Klaipėda) – 19 min. 56,4 sek.; 45-54 m.: Julius Bezzubovas (Kaunas) – 23 min. 45,3 sek.; 55-64 m.: Sigitas Katkevičius (Alytus) – 25 min. 44,7 sek.; 65-74 m. – Jonas Mickeliūnas (Panevėžys) – 29 min. 36,7 sek.

5000 m.: Arlandas Antanas Juodeška – 1 val. 52 min. 15 sek.

10 000 m. Iki 44 m.: Edgaras Štura (vilnius) – 2 val. 7 min. 30,3 sek.; 45-59 m.: Vaidotas Gumbis – 2 val. 32 min. 31,3 sek.

„Grand Prix“

Moterys: 1. Aida Vilimienė (Klaipėda; gimimo metai 1962) – 2256 taškai, 2. Marija Rutkauskaitė (Kaunas; 2003) – 2165, 3. Aušra Grabauskienė (Šiauliai; 1969) – 1767.

Vyrai: 1. Sigitas Katkevičius (Alytus; 1957) – 2115, 2. Jonas Mickeliūnas (Panevėžys; 1951) – 1758, 3. Julius Bezzubovas (Kaunas; 1973) – 1704.

Reklama

„Super Grand Prix“

1. Edgaras Štura (Vilnius; 1988) – 1478, 2. Vaidotas Gumbis (Kaišiadorys) – 1343, 3. Artūras Štura (Vilnius; 1992) – 1200.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Į JAV grįžti negalintis boksininkas E. Stanionis tikisi, kad bus suorganizuota jo kova Europoje nuotrauka, foto

Į JAV grįžti negalintis boksininkas E. Stanionis tikisi, kad bus suorganizuota jo kova Europoje

Europos bokso čempionas Eimantas Stanionis jau daugiau nei pusmetį negali kovoti profesionalų...

Savaitgalį savo trumpą sezoną pradėjo ir Lietuvos regbininkės. Po savo sparnu Lietuvos...

„Geležinio vilko“ regbininkės Rygoje užėmė trečiąją vietą nuotrauka, foto

Lietuvos futbolo A lygoje pasikeitė lyderis – dėl geresnio tarpusavio rungtynių rezultato...

Turo apžvalga: „Žalgiris“ perima iniciatyvą? nuotrauka, foto

Neseniai Italijos čempionais tapę Turino „Juventus“ žaidėjai su superžvaigžde Cristiano Ronaldo priešakyje...

Smūgis „Juventus“ futbolininkų ambicijoms: iš Čempionų lygos juos išspyrė „Olympique“ nuotrauka, foto

Palangoje - Klaipėdos lengvaatlečių pergalės nuotrauka, foto

Sportas, Palangoje vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos čempionate, kuriame pasiekta net 16 geriausių šalies...

Raudona vėliava – ne kliūtis: paplūdimiai pilni, užterštame vandenyje besimaudančiųjų netrūksta nuotrauka, foto

Vasara, „Šiandien maudytis jau galima, vėjas teršalus nupūtė į kitą pusę“, - paaiškino...

Klaipėdos savivaldybė kviečia susipažinti su viešųjų erdvių apšvietimo sprendimais nuotrauka, foto

Klaipėda, Kviečiame susipažinti su viešųjų erdvių apšvietimo sprendiniais:

Savaitgalį - rekordiškai daug poilsiautojų Palangoje nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Visą savaitgalį laikęsi karšti orai į pajūrį pritraukė ne vieną tūkstantį poilsiautojų....

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...