2020 m. rugpjūčio 15 d. 04:14 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Kriminalų suvestinėse - Lietuvos atletų žygdarbiai

(37)

Kriminalų suvestinėse - Lietuvos atletų žygdarbiai nuotrauka, foto

Sportininkų klystkeliai

Pastarąją savaitę žinomų atletų vardai skambėjo ir visuomenę šokiravo ne už nuopelnus sporto tribūnose, bet už "geruosius" žygdarbius laisvo nuo sporto metu. Vėl į pareigūnų akiratį įkliuvo įkaušęs ir kumščiais bemojuojantis krepšininkas Gintaras Einikis, apsvaigę Austrijos regbininkai Vilniaus centre surengė striptizo šou, o užvakar Kaune rastas pasikoręs pasaulio dziudo imtynių jaunimo vicečempionas Alius Bračiulis.

Faktai rodo, kad visur pro didinamąjį stiklą visuomenės ir sporto gerbėjų stebimi garsūs atletai neretai nesuvaldo savo emocijų ir stebina sunkiai suvokiamais poelgiais.

G. Einikis pastaruoju metu vis dažniau varsto teismų duris bei yra apsuptas žiniasklaidos dėmesio dėl besaikio alkoholio vartojimo ir netramdomo elgesio
Prieš trejus metus taip pat gegužę iš gyvenimo pasitraukė ypač perspektyvus Klaipėdos kovotojas Jevgenijus Konkovas. Pasaulio kikbokso prizininkas, turėjęs kovoti Japonijos didžiajame ringe, rastas savo namuose, Smiltelės gatvėje, pasikoręs ant plataus kelnių diržo. Ant velionio rankų aptikta sužalojimų pėdsakų. Manoma, kad iš pradžių jis bandė pjautis venas.

Bokso legendą išstūmė per balkoną

Prieš daugiau nei dvi savaites alkoholis ir įniršio incidentas pražudė olimpinį bokso vicečempioną Ričardą Tamulį. Eidamas 70-uosius metus jis tragiškai žuvo po incidento su 57 metų kaimynu, su kuriuo tą vakarą kartu girtavo. Manoma, kad vyrai, išėję į balkoną parūkyti, susikivirčijo, ir jaunesnis kaimynas R. Tamulį išstūmė iš balkono. Vienas garsiausių boksininkų per visą Lietuvos istoriją nuo sužeidimų mirė vietoje.

Zigmundas Froidas yra teigęs, kad sportinė veikla agresiją paverčia pozityvia dvasios energija, tačiau kai kurių sportininkų "gerieji" darbeliai byloja visai ką kita. Gerai pasaulyje žinomi sportininkai, kaip kokie neišauklėti paaugliai, sugeba įsivelti į muštynes, sekso, reketo ar chuliganizmo skandalus, ryžtasi gerokai padauginę alkoholio sėsti prie vairo ar net emocijas ir įtampą po sunkiausių varžybų bando raminti vartodami narkotikus.

Pūkis - kriminalų liūtas

Alkoholis ir nevaldomas charakteris į bedugnę gramzdina ir trijų olimpinių žaidynių - Barselonos (1992 m.), Atlantos (1996 m.) ir Sidnėjaus (2000 m.) - prizininką G. Einikį, pravardžiuojamą Pūkiu. Už pergales krepšininkas 1995 metais buvo apdovanotas LDK Gedimino ordino Karininko kryžiumi, o po metų - LDK Gedimino ordino Komandoro kryžiumi.

Jau anksčiau krepšinio žvaigždę lydėjo sirgalių šypsniai, jog G. Einikis nemoka žaisti blaivus, o po pastarųjų metų įvykių žmonės nevengia arenų liūtą pavadinti ir narkomanu.

Apie jo priklausomybę nuo narkotikų, pomėgį ūžti vakarėliuose ir konfliktuoti su dabartine drauge bei jos šeima Lietuva sužinojo, kai avariją padaręs G. Einikis pabėgo iš įvykio vietos. Apžiūrėdami sumaitotą krepšininko visureigį pareigūnai aptiko kvaišalų.

Buvęs atletas dar kartą daugelį Lietuvos žmonių privertė minėti jo pavardę, kai jo draugė pasiskundė, kad G. Einikis dukros akivaizdoje prieš ją kelią ranką. Tuomet policininkams teko jį tramdyti antrankiais ir ašarinėmis dujomis. Dar neseniai viešai prisiekęs neberagauti alkoholio ir kvaišalų krepšininkas prieš kelias dienas vėl įsivėlė į skandalą - atėjęs į naktinį klubą "Piteris" kabinėjosi prie klientų, o vėliau susikivirčijo ir su apsaugos darbuotojais bei jėga buvo išvežtas policijos pareigūnų.

Tačiau šis paryčiais sugrįžo ir prie naktinio klubo durų, išraiškingai gestikuliuodamas plačiu mostu nudrėbė gėlių puokštę ant žemės ir, sudėjęs rankas maldai, leido suprasti, kad tai mirusiajam skirtos gėlės.

Iškart po to Pūkis sėdo prie savo "VW Touareg" visureigio vairo (nors jam už prasižengimus yra atimta teisė vairuoti) ir šaligatviu nuvažiavo Paryžiaus Komunos gatvės link. Tuo pat metu jis tik per plauką nepartrenkė iš namo išėjusio žmogaus.

Sklinda kalbos, kad jei buvusi krepšinio žvaigždė ir toliau elgsis nevaldomai ir susidurs su kriminalais, tuomet garbingi titulai iš jo gali būti ir atimti.

"Žuvėdros" šokėjas liko be ordino

Buvusiam "Žuvėdros" šokėjui M. Plioraičiui prikabinta ilgapirščio etiketė
Būtent taip nutiko mašinvagio profesija visoje Lietuvoje pagarsėjusiam "Žuvėdros" šokėjui Mariui Plioraičiui. Už nusikaltimus iš jo buvo atimtas iš prezidento rankų gautas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio kavalieriaus ordinas.

Klaipėdietis 2005 metais buvo apkaltintas Norvegijos piliečio mikroautobuso vagyste. 100 tūkstančių litų vertės mikroautobusas "VW Caravella" buvo pavogtas iš Sportininkų gatvės privataus namo kiemo, nupjovus kiemo vartų spyną. M. Plioraičiui tai buvo ne pirmas kartas, kai teko bendrauti su teisėsauga. 2004 metų liepą teismas už dalyvavimą "storinių" gaujos veikloje jam skyrė puspenktų metų nelaisvės. Nuosprendis jam buvo paskelbtas taip pat dėl automobilių vagysčių. Dar nespėjus nuosprendžiui įsiteisėti M. Plioraitis vėl įkliuvo į pareigūnų rankas. Iš įkalinimo įstaigos į namus jis sugrįžo sausio 23 dieną.

Brolių Lavrinovičių sekso skandalas

Broliai Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai prieš beveik dešimtmetį išgarsėjo ne kaip talentingi krepšininkai, o kaip nepilnametės prievartautojai
Tikriausiai daugiausiai visoje šalyje atgarsių ir diskusijų sulaukė krepšininkų brolių Darjušo ir Kšyštofo Lavrinovičių išprievartavimo byla. Beveik prieš dešimtmetį tuomet dar Alytaus "Alitos" ekipoje rungtyniavę vos 19-os metų krepšininkai kartu su pusbroliu Andrejumi Borotkinu buvo kaltinami nepilnametės merginos išprievartavimu. 1998 m. spalio 18 d. nukentėjusioji 17-metė Natalija Tomaševič policijai teigė, kad dienos metu kaltinamieji ją nuvežė į Čiužiakampių kaime esantį mišką ir panaudoję fizinį smurtą ją išžagino.

Išprievartautoji mergina policijai pasakojo, kad kaltinamieji vaikinai miške su ja elgėsi kaip tik norėjo. "Prievartavo, mušė kelnių diržu, sakė, kad būsiu jų asmeninė šliundra. Pasiimsim į Vilnių ir smaginsimės, kai tik užsinorėsim", - su nuoskauda tuomet pareigūnams Natalija dėstė visas smulkiausias detales.

Praėjus mėnesiui nuo išprievartavimo, brolių Lavrinovičių tėvai į Natalijos sąskaitą pervedė 16 tūkstančių litų.

O galiausiai, kad broliai išvengtų bausmės, Darjušas nusprendė su Natalija sumainyti vestuvių žiedus. Vėliau Natalija teisme pakeitė ankstesnius parodymus ir pareiškė, kad lytiškai santykiavo savo noru, o išprievartavimo scenarijų sukūrė norėdama ištekėti už Darjušo.

Tačiau teisėjams pakeisti nusikaltimo parodymai buvo nė motais. 1999 m. birželio 25 d. teismas skyrė broliams dvyniams po 5 metus, pusbroliui - 6 metus kalėti sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijoje.

Kaišiadorių rajono apylinkės teismo sprendimu Darjušas beveik 11 mėnesių anksčiau laiko buvo išleistas iš Pravieniškių sustiprinto režimo pataisos darbų kolonijos. Beje, Darjušo santuoka su Natalija truko labai trumpai - oficialiai jie išsiskyrė nepraėjus nė metams.

Kultūristas reketavo prostitutes

Klaipėdos kultūristui H. Dambrauskui buvo prognozuojama šviesi ateitis, tačiau jam priverstinai teko atsiriboti nuo sporto ir leisti dienas už grotų
Už automobilių vagystes ne kartą su Temide susidūrė kultūristas klaipėdietis Haroldas Dambrauskas. Prieš penkerius metus, tuomet dar būdamas 24-erių, Europos kultūrizmo čempionato prizininkas H. Dambrauskas buvo sulaikytas ir nuteistas trejus metus ir tris mėnesius kalėti už turto prievartavimą. Galingo stoto vyras su tardymo nenustatytu asmeniu iš masažu besiverčiančių merginų reikalavo mokėti duoklę - 200 litų kas savaitę. Už tai žadėjo jų verslo apsaugą - "stogą". Ir pagrasino: jei jų reikalavimui nepaklusiančios, tai jie sunaikins turtą, nuskus jas plikai ar kitaip susidoros. Manydami, kad merginos verčiasi prostitucija, jie gąsdino ir tuo, jog bus sužalotos klientų.

Beje, dar prieš šį įvykį Klaipėdos kultūristui buvo iškelta baudžiamoji byla už sukeltą avariją, kurios metu buvo sužaloti keturi žmonės. "Honda Prelude" automobiliu iš miesto pusės dideliu greičiu į Smiltelės gatvės sankryžą įvažiavęs H. Dambrauskas tuomet pūsti į alkoholio matuoklį atsisakė.

V. Lekevičiaus ir V. Nevolios nuklydimai

V. Lekevičius ne kartą buvo kaltinamas naudojęs psichologinį bei fizinį smurtą prieš auklėtinius, policijos pareigūno sumušimu, teisėjo užpuolimu, Velso vartininko apkumščiavimu
Su "juoduoju" pasauliu yra susidūręs ir garsus uostamiesčio bokso bei bušido treneris, sporto klubo "Titanikas" pirmininkas Vasilijus Nevolia. Pareigūnai įtarė, kad jis su dviem bičiuliais prievartavo turtą iš uostamiestyje gyvenančio vokiečio Fliūro Šaripovo. Tuomet sportininkui skirta 3 metų nelaisvė, šios bausmės vykdymas atidėtas 2 metams.

Nenuspėjamu charakteriu ir emocijų nevaldymu garsėjantis "Atlanto" futbolo klubo prezidentas Vacys Lekevičius ne kartą į darbą yra paleidęs kumščius ir savo tiesą įrodinėjęs teismuose. Jis buvo kaltinamas naudojus psichologinį bei fizinį smurtą prieš auklėtinius, policijos pareigūno sumušimu, teisėjo užpuolimu, Velso vartininko apkumščiavimu.

N. Murnikovienei - vagišės etiketė

Geriausia visų laikų Lietuvos kultūristė, Europos ir pasaulio čempionė klaipėdietė Natalija Murnikovienė taip pat buvo atsidūrusi kaltinamosios kailyje. 2006 metų pabaigoje jai buvo pateikti įtarimai pavogus brangų automobilį.

Sportininkė neteko ramybės tuomet, kai uostamiesčio prekybos centre BIG įsikūrusioje parduotuvėje "Parfum Express" ji pateikė 100 litų vertės dovanų kuponą ir norėjo įsigyti kvepalų. Šis kuponas buvo paliktas naujame bendrovei "Statoil Lietuva" priklausančiame automobilyje "Volkswagen Golf", kurį prieš porą metų pavogė Palangoje. Moteris buvo sulaikyta pirkėjų akivaizdoje ir uždaryta į areštinę. Pareigūnai tikėjosi, kad sportininkė išduos, iš kur gavo kartu su automobiliu pavogtą kuponą. Pradžioje ji prasitarė kuponą gavusi dovanų, o paskui - radusi pašto dėžutėje. Tačiau areštinės kamera neišgąsdino sportininkės.

Psichologo Gedimino Navaičio komentaras

Profesionalų sportą priskirčiau prie didesnės rizikos profesijų - milžiniškas krūvis, įvairūs stimuliatoriai. Atsiranda mažesnis atsparumas rizikos veiksniams.

Kad sportininkai svaiginasi - nieko nuostabaus. Tarp alkoholikų, buvusių sportininkų pastebimai yra daugiau.

Profesionalus sportas reikalauja viso žmogaus, labai ne daug kas iš jų sugeba įsigyti išsilavinimą ir įsitvirtinti profesijų pasaulyje. Žinoma, kiti tampa treneriais, būna šalia sporto, bet ne visiems tai pavyksta. Tuomet žmogus atsiduria socialiniame ir psichologiniame vakuume.

Tarkim, karjerą pabaigęs anksčiau šlovės aukštumose buvęs 35-erių atletas neretai pagal išsilavinimą prilygsta abiturientui, tačiau pagal pažintis ir socialinius ryšius - yra gerokai aukščiau už abiturientą. Tarp tų pažinčių atsiranda ir asocialių draugų, kurie ir įkalbina linkti į nusikaltimus.

Paulius MATULEVIČIUS

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

2017-03-13   03:00

IP: 78.60.245.159

Ko jūs taip ant jo stumet ?

2017-01-13   13:19

IP: 78.56.233.141

Jetuuuuus simoncikai, juk ip sutampa pats sau komentarus rasineji

mindee is kauno TI

2014-04-06   11:12

IP: 82.145.221.164

tai va ,cia minde is kauno TI. Nu ka ,deivis simoncikas jau seniai ne simoncikas ,nuo 2013 metu pavasario ,jis zinomas kaip BICAS ANT SOFOS ,buvo kameru tvarkinys ir yvairiausiu uzduociu atlikejas. Zmones kalba ,kad jis trynesi su chlorke siknos reva ir pazastis ,sedejo nuoga sikna ant kibiro , gere daug vandens (oijojoj kaip daug vandens) trauke pipiru ir druskos sniurus ,ir dar daug daug visko. Siuo metu sedi 10ies vietu kameroje su cigonais ir nukentejusiais balvonais tokiais pat kaip ir jis pats. BACHURAI IS KAUNO TI

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Į Vilniaus „Rytą“ atvyksta A. Goudelockas nuotrauka, foto

Į Vilniaus „Rytą“ atvyksta A. Goudelockas

Į Vilniaus „Rytą“ atvyksta Eurolygoje savo puolimo sugebėjimais sirgalius stebinęs Andrew Goudelockas....

Marijampolės „Sūduvą“ papildė naujas futbolininkas – juo tapo 26 metų dešiniojo krašto...

„Sūduvoje“ žais ukrainietis J. Jefremovas nuotrauka, foto

Lietuvos futbolo čempionate kasmet vis tvirčiau rungtyniaujantis ir šalies lyderiams įkandin sekantis...

M. Kalnietis prisidės prie „Kauno Žalgirio“ futbolo klubo valdymo nuotrauka, foto

Prieš penkias dienas į Lietuvą atvykęs suomis Tommi Pikkarainenas antradienį oficialiai paskirtas...

„Riterius“ treniruos specialistas iš Suomijos nuotrauka, foto

Vasaros sostinėje Palangoje šį savaitgalį karštų emocijų netrūko „TennisPark“ organizuotame turnyre „Manilla...

Karščiausią vasaros savaitgalį pliažą į teniso kortą iškeitusi G. Gurevičiūtė laimėjo auksą nuotrauka, foto

Istorinis įvykis: Klaipėdoje pristatyta knyga apie mūsų miesto olimpiečius nuotrauka, foto

Sportas, Penktadienio vakarą I. Simonaitytės viešojoje bibliotekoje vyko knygos "Klaipėdos sportininkai olimpinėse žaidynėse"...

Kuršių mariose dingo žmogus - pakeltas kariuomenės sraigtasparnis nuotrauka, foto

Kriminalai, Rugpjūčio 14 d. pavakarę Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo...

Dalius Ubartas: apie sezono tikslus, darbą su jaunimu ir moterų krepšinio gaivinimo idėjas nuotrauka, foto

Sportas, Klaipėdos „Neptūno“ moterų komanda tęsia komplektacijos darbus. Klubas pasirašęs sutartį su...

Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti užsieniečiams iš ES šalių nuotrauka, foto

Lietuva, Vyriausybė ketina atšaukti draudimą atvykti į Lietuvą užsieniečiams iš koronaviruso itin paveiktų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...