2019 m. liepos 22 d. 07:00 val., pirmadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Koks laukia likimas Klaipėdos "Atlanto"?

(3)

Koks laukia likimas Klaipėdos "Atlanto"? nuotrauka, foto

RETORINIS KLAUSIMAS. Praėjusį sezoną gilioje finansinėje duobėję atsidūrę Klaipėdos "Atlanto" futbolininkai vargais negalais baigė sezoną ir sugebėjo išsaugoti vietą Lietuvos futbolo A lygoje, tačiau ar finansinės skolos nepakiš kojos pradėti šių metų sezono?

© atlantas.lt nuotr.

Reklama

"Deja, iš "Atlanto" yra likęs tik pavadinimas ir nuostabūs sirgaliai, kuriuos labai gerbiu ir sulaukiu labai daug jų skambučių. Man dėl "Atlanto" situacijos labai skauda širdį. Labai noriu, kad Klaipėdoje būtų aukščiausio lygio futbolas, betgi negaliu kontroliuoti privataus klubo", - sakė Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) prezidentas Rimantas Žvingilas.

Žiniasklaidoje pasirodė pranešimų, kad "Atlanto" klubas ateinantį sezoną gali nestartuoti Lietuvos futbolo A lygos čempionate ir net patirti bankrotą. Iš tiesų, kai kiti klubai skelbia apie pasirašomas sutartis su naujais žaidėjais, iš "Atlanto" stovyklos - tyla.

Paskutinė naujiena oficialioje "Atlanto" interneto svetainėje paskelbta tik lapkričio 18 dieną. Naujienos pavadinimas: "Sezonas baigtas, tai - svarbiausia".

NEŽINOMYBĖ. Ilgametis "Atlanto" klubo savininkas Vacys Lekevičius (sėdi ant žolės) per ilgus klubo vadovavimo metus matė visko - ir šilto ir šalo. Ar šįkart pavyks atsispirti nuo žemės ir vėl pakilti?

Redakcijos archyvo nuotr.

Skambučių lavina

Reklama

Ilgametis klubo vadovas ir savininkas Vacys Lekevičius į skambučius neatsako, tad "Vakarų ekspresas" apie susidariusią situaciją nusprendė pasiteirauti KLFF prezidento R. Žvingilo.

Anot jo, buvo dėtos didžiulės pastangos, kad "Atlantą" iš V. Lekevičiaus perimtų kiti asmenys.

"Su Vaciu Lekevičiumi suvedžiau žmones, kurie norėjo įsigyti "Atlanto" klubą. Vyko derybos, tačiau, deja, jos jau nutrūko ir vargu ar bus atnaujintos. Vacys Lekevičius viešoje erdvėje ne kartą sakė: "Atiduosiu "Atlantą", kad ir už vieną eurą, tik padenkite klubo skolas." Prasidėjus deryboms, skolų sumos didėjo... Lekevičius vieną dieną kalba vienaip, kitą dieną - visai kitaip. Argi gali žmogus, kuriam rūpi futbolas, jo miesto komandos ateitis, taip neadekvačiai elgtis? Iš pradžių pats sakė: "Išeinu į pensiją, atiduodu klubą su skolomis" ir vėliau dingsta. Kiek žinau, jis yra išvykęs atostogauti į užsienį ir nieko neįpareigojo, kad tęstų derybas su minėtais žmonėmis. Nesuprantu priežasčių, negi taip klubas specialiai yra žlugdomas, negi norima bankroto? - retoriškai klausė R. Žvingilas.

Jo teigimu, dėl "Atlanto" ateities yra sunerimę labai daug žmonių - ne tik klaipėdiečių, bet ir iš visos Lietuvos.

"Vakar mano telefonas tiesiog kaito nuo skambučių. Net du kartus per vakarą išsikrovė. Sirgaliai, futbolininkai ir kiti futbolui neabejingi žmonės klausinėjo, kas gi vyksta su "Atlantu"? Skambino ir "Atlanto" klubo ilgametis kapitonas Andrius Bartkus. Jam taip pat labai skauda širdį. Man, kaip Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos (KLFF) prezidentui, yra nesuvokiami tokie Lekevičiaus veiksmai. Aš myliu futbolą ir iš visos širdies noriu, kad jis gyvuotų Klaipėdoje, tačiau aš negaliu privačiam asmeniui pasakyti, kad jis elgtųsi vienaip ar kitaip. Lekevičius pats kažkada Klaipėdoje pakėlė futbolo lygį, o dabar pats gali sužlugdyti šią ekipą. Labai skaudu", - širdį atvėrė R. Žvingilas.

Reklama

BANDĖ PADĖTI. Klaipėdos apskrities ir miesto futbolo federacijos prezidentas Rimantas Žvingilas teigė, jog bandė suvesti Vacį Lekevičių su galimais naujais klubo investuotojais, tačiau derybos užstrigo.

"Atlanto" paraiška atmesta

Pasigirdus kalboms, kad "Atlanto" klubas ateinantį sezoną galėtų dalyvauti ne Lietuvos futbolo A lygos, o I lygos čempionate, R. Žvingilas tuo abejoja: "Juk norint žaisti ir I lygoje reikia pinigų, reikia, kad būtų padengtos skolos. Juk, kaip rašoma žiniasklaidoje, "Atlanto" vadovai iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto prašė maždaug 115 tūkst. eurų, tačiau pateikta paraiška dėl finansavimo neatitiko reikalavimų, todėl buvo atmesta. Tai patvirtino ir Klaipėdos miesto savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė. Tai daug ką pasako apie klubo situaciją", - sakė R. Žvingilas.

R. Rumšienė portalui LRT.lt skelbė, kad "Atlanto" pateikta paraiška neatitiko administracinės atitikties reikalavimų, t. y. jis nepateikė reikalingų dokumentų, kurie leistų neabejojant skirti finansavimą, todėl buvo atmesta.

"Nebuvo pateiktos pažymos iš Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Socialinio draudimo fondo valdybos, taip pat nepateikti dokumentai, įrodantys finansinį prisidėjimą kitų finansinių šaltinių", - teigė R. Rumšienė.

Prie komandos vairo antroje 2018 m. sezono pusėje stojęs V. Lekevičius dar praėjusį rugsėjį teigė, kad pinigų klube nebėra.

"Tie, kurie kalba, kad Vacys Lekevičius lobsta iš futbolo, ateikite, sėdame prie stalo, kalbamės, perduosiu klubą į jų rankas. Reikia ne kalbėti, o daryti. Reikia pinigų. Dėl ko trūko trenerio Algimanto Briaunio kantrybė ir jis pasakė, kad palieka klubą? Nes nėra pinigų..." - dienraščiui "Vakarų ekspresas" tuomet sakė V. Lekevičius.

Reklama

Ketvirtadienį V. Lekevičius į skambučius neatsakinėjo. Išties, kaip ir sakė R. Žvingilas, V. Lekevičius yra ne Lietuvoje, kadangi tai išduoda telefono signalas.

"Atlanto" atstovai nepateikė pažymų iš Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Socialinio draudimo fondo valdybos, taip pat nepateikti dokumentai, įrodantys finansinį prisidėjimą kitų finansinių šaltinių.

Rasa RUMŠIENĖ, Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja

Buvo platūs užmojai

Teigiama, kad "Atlantas" po sunkaus 2018 metų sezono, kai klubą paliko daugelis pagrindinės sudėties žaidėjų, vis tiek lapkričio pabaigoje vienas pirmųjų pateikė paraišką gauti A lygos licenciją. Jai gauti reikalingas bent 300 tūkst. eurų biudžetas.

LRT.lt pastebi, kad nuo "Atlanto" nusisuko ir pagrindiniai rėmėjai. Uostamiesčio klubo užmojai buvo itin platūs - per trejus metus iš įvairių šaltinių planuota surinkti 3,3 mln. eurų, t. y. metinis komandos biudžetas turėjo siekti 1,1 mln. eurų. Tai būtų buvęs itin didelis postūmis, kai 2018 metais komanda vertėsi vos su 300 tūkst. eurų.

Palyginimui, Vilniaus "Žalgirio" pinigų kapšas pernai sudarė apie 2,2 mln. eurų, o A lygoje triumfavusi Marijampolės "Sūduva" savo biudžete turėjo apie milijoną eurų.

"Šiemet pagal naują tvarkos aprašą turėtume pasirašyti trimetes sutartis, kad organizacijos jaustųsi saugiai dėl jų veiklos tęstinumo. Todėl ir finansavimas buvo numatytas trejiems metams", - apie tai, kad "Atlantui", jei paraiška būtų patvirtinta, turėjo būti skirtas finansavimas iškart trejiems metams LRT.lt pasakojo R. Rumšienė.

Liko kelios dienos

Reklama

Skelbiama, kad klubų licencijavimo procesas dėl dalyvavimo A lygoje turėtų tęstis iki sausio 20-os dienos. Sprendimą dėl dalyvavimo A lygoje Lietuvos futbolo federacija turėtų paskelbti sausio 31 dieną, o galutinis stipriausio Lietuvoje futbolo turnyro dalyvių sąrašas greičiausiai bus paskelbtas po apeliacinio komiteto posėdžio vasario 7 dieną.

"Atlantas", jei neįvykdytų A lygos licencijavimo reikalavimų, galėtų startuoti I lygoje. Tam reikia mažesnio biudžeto - 60 tūkst. eurų.

"Vertinant galima pasakyti, kad klubas netenkina A lygos reikalavimų, bet tenkina I lygos reikalavimus. Nėra taip, kad neįgijus A lygos licencijos, užsidaro durys žaisti I lygoje. (...) Vasario 5 dieną I lygos klubai teiks savo finansines ataskaitas. Jos paprastesnės - nėra audituotos. Jau apie 16 komandų yra užsiregistravusios, o sprendimai dėl dalyvavimo numatyti vasario antroje pusėje", - LRT.lt teigė LFF Licencijavimo skyriaus vadovas Laurynas Zibolis.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

Elfas

2019-01-18   10:50

IP: 185.11.26.161

Beliks sekti panevėžiečių pavyzdžiu,kai garsųjį Ekraną pakeitė Panevėžys.Bet keletą metų A lygoje neturėtume komandos.Aišku,kad nėra gera situacija,kaip bežiūrėtum

Pėste

2019-01-18   09:04

IP: 86.100.2.145

Sujungti dvi sporto komandas:) Neptūnasas ir Atlantasas :)
ir tada abiem šikna :D :)

Al ek to pėste

2019-01-18   07:54

IP: 185.11.26.161

Tai kų, @#$% batams?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Lietuvos krepšinio rinktinė - pajėgiausiame Europos čempionato atrankos dalyvių krepšelyje nuotrauka, foto

Lietuvos krepšinio rinktinė - pajėgiausiame Europos čempionato atrankos dalyvių krepšelyje

Penktadienį paskelbta, kad Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 2021 metų Europos krepšinio čempionato...

Šį savaitgalį Palangoje vykstančiose „Aurum 1006 km lenktynėse“ pirmą kartą per 20...

Naujovė 1006 km lenktynėse: teisėjai pirmą kartą gali remtis vaizdo kamerų įrašais nuotrauka, foto

Jevlėje (Švedija) finišavo Europos jaunimo iki 23m. lengvosios atletikos čempionatas. Tarp jo...

Švedijoje finišavo Europos jaunimo čempionatas nuotrauka, foto

Dėmesio! Mėgėjai krepšininkai ir žmonės besidomintis krepšiniu. Jau įpusėjo vasara ir artėja...

Kviečia registruotis 2019-2020 m. "Urbovitos lygos" sezonui nuotrauka, foto

Ketvirtadienį nesėkmingai UEFA Europos lygos atranka baigėsi dar dviem Lietuvos klubams. Pirmajame...

Progas švaistęs „Žalgiris“ baigė pasirodymą Europos lygos atrankoje nuotrauka, foto

Pirmadienio horoskopas 12-ai zodiako ženklų nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS. Skirtingai nei kitiems, ši diena jums nebus aktyvi. Patartina labiau remtis...

Klaipėdiečiai paplūdimį pavertė egzotiško futbolo aikšte nuotrauka, foto

Sportas, Savaitgalį Klaipėdos pajūryje itin gausiai susirinkę poilsiautojai galėjo mėgautis nekasdieniu reginiu –...

Merginų rankinio rinktinė mažajame finale nusileido turkėms nuotrauka, foto

Sportas, Lietuvos jaunių (iki 19 metų) merginų rankinio rinktinei nepavyko pergale baigti Europos...

Astrologinė prognozė kitai savaitei nuotrauka, foto

Įvairybės, AVINAS

Įvairybės, Paskelbta prieš 1 val.

Įvairybės, Paskelbta prieš 13 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...