Klaipėdos sunkiaatlečiai vėl pademonstravo jėgą

Klaipėdos sunkiaatlečiai nesėdi sudėję rankų, o intensyviai treniruojasi ir pastarosiomis dienomis savo jėgas išbandė Lietuvos jaunių-moksleivių (iki 15 metų) čempionate Simne ir tarptautiniame turnyre Telšiuose. Į Klaipėdą buvo parvežta visų spalvų medalių.

Simne vykusiame čempionate aukso medalius savo svorio grupėse iškovojo trys klaipėdiečiai Deividas Rudaitis (svorio iki 50 kg grupė, išrovė 52 kg, išstūmė 68 kg, dvikovės rezultatas - 120 kg), Arvydas Žukauskas (iki 62 kg, 58+73=131 kg) ir Gerardas Vainoras (per 76 kg, 87+107=194 kg) bei vienas gargždiškis Vilius Norkus (iki 58 kg, 59+75=134 kg).

Visi jie pateko į absoliučios įskaitos penketuką: V. Norkus (206,4 tšk.), G. Vainoras (205,9 tšk.), A. Žukauskas (201,6 tšk.) ir D. Rudaitis (200,8 tšk.).

ČEMPIONAS. Klaipėdietis Gerardas Vainoras triumfavo Simne vykusiame Lietuvos jaunių-moksleivių (iki 15 metų) čempionate.

Šio puikaus renginio organizatorius buvo Jonas Nevecka, kuris vos daugiau nei tūkstantį gyventojų turinčiame Simno miestelyje savanoriškais pagrindais dirba sunkiosios atletikos treneriu. Čempionate dalyvavo per 70 jaunųjų atletų, 15 komandų iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių. Pirmąją vietą iškovojo Marijampolės komanda, antri liko Klaipėdos jaunieji sunkiaatlečiai, treti - Telšių atstovai.

Lietuvos ir Latvijos sunkiaatlečių elitas, tarp kurių - ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių prizininkas Aurimas Didžbalis, varžėsi Telšiuose vykusiame tarptautiniame turnyre.

Nors buvo didžiulė konkurencija (dalyvavo per 25 sportininkus), klaipėdietis A. Didžbalis pateisino lyderio vardą - tapo nugalėtoju.

Jis išrovė 165 kg, išstūmė 200 kg ir dvikovėje surinko 365 kg.

Į dešimtuką pateko ir 4-ą vietą iškovojo Europos jaunimo prizininkas Irmantas Kačinskas bei 9-as liko tarptautinių varžybų ir Europos čempionatų dalyvis Mantas Vitkauskas. Tai istorinis sporto įvykis, kai tokio rango sportininkai varžėsi Telšiuose.

Tarp dailiosios lyties atstovių pirmąją vietą iškovojo gargždiškė Lijana Jakaitė (75+88=163 kg).

Pasibaigus varžyboms ir suskaičiavus komandinius rezultatus (buvo skaičiuojami septynių įvairių amžiaus grupių sportininkų geriausi rezultatai), nugalėtoju tapo Telšių sunkiosios atletikos klubas "Gintarinė saulė".

Per varžybų atidarymą Lietuvos sunkiosios atletikos prezidentas Bronislavas Vyšniauskas Telšių sunkiosios atletikos klubo "Gintarinė saulė" prezidentui Vasilijui Achūnovui įteikė Lietuvos Vyriausybės atminimo medalį už nuopelnus Lietuvos sportui.