Klaipėdos motokroso pamatus laiko būrys entuziastų

Klaipėdos motokrosininkai dėl sudėtingų treniruočių sąlygų ir rėmėjų stokos išgyvena sunkius laikus, tačiau savo asmeninėmis lėšomis sugeba garsinti Klaipėdos vardą. Mūsų miesto "Kirų-Gull MX" motokroso komandos nariai Lietuvos motokroso taurės asmeninėse varžybose iškovojo visų spalvų medalius, o komandinėje įskaitoje tarp 20 šalies ekipų įsitaisė geriausiųjų penketuke.

Tarp motociklų, kurių variklio darbinis tūris iki 50 kub. cm, puikiai sekėsi Dovydui Aisčiui Šikšniui. Šis klaipėdietis tapo Lietuvos taurės nugalėtoju.

Tarp MX2 grupės pradedančiųjų antrąją vietą iškovojo Rytis Lukošaitis, tarp moterų grupės atstovių trečioje vietoje įsitaisė Dovilė Sabonytė.

Visi jie - Klaipėdos "Kirų-Gull MX" nariai.

"Sunkiai verčiamės, rėmėjų prisišaukti sudėtinga, sportininkai varžybose dalyvauja iš savo asmeninių lėšų. Klaipėdoje treniruotis neturime kur, tad vykstame į Gargždus. Vaikinai patys tvarko motociklus ir šiek tiek užsidirba, taip ir gyvuojame", - "Vakarų ekspresui" pasakojo buvęs ilgametis Klaipėdos motociklų sporto klubo "Kirai" vadovas, o dabar - garbės prezidentas Algirdas Šerkšnas.

"Klubo valdymą perdaviau jaunesniems - savo auklėtiniams. Dabartinis klubo vadovas Marius Jakniūnas. Jaunesni geriau tvarkosi, aš jiems tik padedu", - pridūrė žinomas Klaipėdos motokroso atstovas A. Šerkšnas.

ŠAUNUOLIS. Rytis Lukošaitis Lietuvos motokroso taurės asmeninėse varžybose tarp MX2 grupės pradedančiųjų iškovojo antrąją vietą.

"Kirų" klubo nuotr.

Skambi klubo istorija

Klaipėdietis A. Šerkšnas Lietuvos motokroso čempionu buvo net 15 metų - nuo 1966 iki 1980 metų.

Šiemet jis sutiko savo motociklą eksponuoti Klaipėdos sportininkų namuose.

"Tai mano veteranų sporto laikų motociklas. Rėmas yra naujesnis, o variklis - 1980 metų. Aš dar prieš kelerius metus pats su juo lenktyniavau Kaliningrade. Tegul ateina vaikai ir jų tėveliai, pasižiūri, nusifotografuoja, man negaila", - sakė šio sporto entuziastas.

Jam iki šiol labai rūpi motokroso sportas.

"Juk "Kirų" klubas uostamiestyje turi gilias tradicijas - buvo įkurtas 1957 metais.

Daugiau nei prieš pusę amžiaus pirmieji pajūrio klubo sportininkai, sėdę ant specialiai paruoštų "Jawa" markės motociklų, pradėjo diktuoti motokroso madas ne tik Lietuvos, bet ir tuometinės Tarybų Sąjungos čempionatuose", - prisiminimais dalijosi A. Šerkšnas.

Įvairiuose čempionatuose iškovotos prizinės vietos garsino Klaipėdos vardą tiek Lietuvoje, tiek ir užsienio šalyse. Per ilgus klubo veiklos metus dauguma "Kirų" auklėtinių tapo sporto meistrais, šia sporto šaka ėmė domėtis jaunimas.

MOTOKROSE PATRIARCHAS. Veteranas Algirdas Šerkšnas į Klaipėdos sportininkų namus atgabeno savo sporto laikų motociklą. "Rėmas yra naujesnis, o variklis - 1980 metų. Aš dar prieš kelerius metus pats su juo lenktyniavau Kaliningrade", - "Vakarų ekspresui" sakė daugiau nei 50 metų motokroso sportui atidavęs A. Šerkšnas.

Per 3 500 vaikų

Atgavus nepriklausomybę uostamiesčio motokrosininkų klubo veikla nesustojo, šis klubas gyvuoja iki šiol. Nuo pirmųjų šalies laisvės metų "Kirai" išaugino kelias Lietuvos motokroso čempionų kartas. 2003 metais šiam klubui atstovaujantis klaipėdietis Saimonas Vespenderis Pasaulio vaikų motokroso taurės čempionate iškovojo 7-ąją vietą. 2007-aisiais jis tapo Lietuvos vicečempionu 65cc klasėje. Tais pačiais metais S. Vespenderis tapo dienraščio "Vakarų ekspresas" organizuojamo tradicinio Metų klaipėdiečių rinkimų "Jaunasis talentas" nominacijos nugalėtoju. Pergales įvairiose varžybose skina ir kiti klubo auklėtiniai - Andrius Šerkšnas, Nerimantas Jucius ir kt.

Beveik nuo pirmųjų "Kirų" įkūrimo metų į klubo veiklą aktyviai įsijungė Lietuvos motokroso patriarchu tituluojamas A. Šerkšnas.

Dar prieš Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą A. Šerkšno vadovaujamas klubas ėmė rūpintis sunkiai auklėjamų paauglių užmtumu. Ši veikla daugumai jaunuolių atvėrė duris į naują gyvenimą.

Nuo 1971 metų iki šių dienų buvęs ilgametis motoklubo "Kirai" vadovas ir treneris A. Šerkšnas šia sporto šaka sugebėjo sudominti daugiau nei 3 500 vaikų, iš kurių dešimtys tapo Lietuvos čempionais įvairiose amžiaus kategorijose. Įvairiose pasaulio šalyse buvę klubo auklėtiniai iki šiol tęsia motosporto tradicijas, dirba treneriais, šios sporto šakos teisėjais.

"Šiandien klubas veikia visuomeniniais pagrindais, tik jaunųjų klubo narių entuziazmo dėka", - ne kartą pabrėžė A. Šerkšnas.

ŽAVINGAS SPORTAS. Motokrosas traukia žiūrovų akis, kadangi čia galima išvysti įspūdingų važiavimų, ir purvų taškymosi, ir skrydžių į orą. Dalyviams greitis ir ekstremalios važiavimo sąlygos suteikia adrenalino dozę.