Klaipėdos "Gintaro" plaukikų pergalės

Kauno "Girstučio" baseine vykusiose kasmetinėse tarptautinėse varžybose "Kaunas Grand Prix", kuriose dalyvavo per 800 jaunųjų plaukikų iš 8 šalių, Klaipėdos "Gintaro" sporto centro auklėtiniai iškovojo visų spalvų medalius.

Varžybose dalyvavo ne tik Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Lietuvos sportininkai, bet ir plaukikai iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Dalyviai varžėsi 7 skirtingose amžiaus grupėse, o kai kurie plaukikai iškovojo ir ne po vieną apdovanojimą.

Klaipėdos "Gintaro" sporto centrui atstovavo 24 plaukikai.

Geriausiai sekėsi Natalijos Jurčiuk auklėtinei Saulei Cirtautaitei. Ji 100 m plaukdama peteliške buvo neįveikiama (1 min. 14,60 sek.), o 50 (30,4 sek.) ir 100 m (1 min. 5,03 sek.) laisvo stiliaus varžybose iškovojo sidabro medalius.

Du medalius iškovojo Aušrinė Bakutytė (tr. Diana Sadauskienė). Ji 50 m plaukdama krūtine pralenkė visas varžoves (36,01 sek.), o tokią pat atkarpą peteliške įveikė trečia (33,32 sek.).

Po vieną medalį iškovojo trys "Gintaro" sporto centro auklėtiniai: Evaldas Babakinas (tr. Vanda Grigaitienė), plaukdamas 50 m nugara (28,61 sek.), tapo nugalėtoju, Petras Lučka (tr. Vanda Grigaitienė), 50 m plaukdamas krūtine, įveikė antras (36,37 sek.) ir Viktorija Klimočkina (tr. Natalja Jurčiuk) 100 m peteliškės rungtyje liko trečia (1 min. 23,76 sek.).

Iš viso šiose tarptautinėse varžybose buvo išdalinti 356 medaliai. Pirmoji diena pateikė staigmeną - 12 metų vilnietė Smiltė Plytnikaitė, plaukdama krūtine, pagerino mergaičių iki 13 metų amžiaus grupės rekordą. Iki tol rekordas priklausė Lietuvos auksinei žuvelei, olimpinei čempionei Rūtai Meilutytei.