2020 m. spalio 31 d. 00:21 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Klaipėdoje pristigo vietos jėgos aitvarams

(1)

Klaipėdoje pristigo vietos jėgos aitvarams nuotrauka, foto

VIETA. Anot ekstremalaus sporto mėgėjų, vieta jų pramogoms galėtų būti į šiaurę nuo Girulių einant Karklės, Kalotės link.

© Egidijaus Jankausko nuotr.

Reklama

Miesto Tarybai patvirtinus naujas elgesio Klaipėdos paplūdimiuose taisykles, jėgos aitvarų sporto mėgėjai tarsi liko už borto. Senoje vietoje Giruliuose jiems plaukioti draudžiama, o ten, kur leidžiama, - prie šiaurinio molo, - pavojinga.

Pasak su uostamiesčio meru Vytautu Grubliausku susitikusio Lietuvos bangų sporto asociacijos prezidento Girmanto Neniškio, visa Lietuva suvažiuoja į Klaipėdą dėl šios sporto šakos. Kuršių mariose po 200 žmonių susirenka vidury savaitės, jeigu tinkamas vėjas. Jūra plaukiojančiųjų yra šiek tiek mažiau, nes joje reikia turėti šiek tiek daugiau patirties, tačiau keliasdešimt banglentininkų ir tiek pat jėgos aitvarų galima pamatyti kiekvieną dieną.

"Dešimties tūkstančių šios srities sportininkų skaičiaus dar nesame pasiekę Lietuvoje, bet jis sparčiai auga. Pernai banglentininkų stovykloje 486 žmonės išklausė instruktažą ir įlipo į vandenį pagauti savo pirmąją bangą be jokios burės ar aitvaro, tik su lenta", - sakė G. Neniškis.

Mero teigimu, patvirtintos taisyklės paplūdimiams negalioja aktyvaus poilsio zonai, esančiai 600 metrų nuo šiaurinio molo. Joje paliktas senasis reglamentavimas. Problema ta, kad tokiame nedideliame ruože turi sutilpti daug sporto mėgėjų - ir banglentininkai, ir vandens dviratininkai, o netrukus atsiras ir žmonės su gyvūnais. "Į vieną kampelį sugrūdus visko daug, atsiranda kitos rizikos. Esama infrastruktūra de jure lyg ir užtikrina minimalias sąlygas šiems sportininkams, bet de fakto to tikrai nepakanka. Geranoriškai bandome suderinti visus interesus", - sakė V. Grubliauskas

Pasak G. Neniškio, ekstremalaus sporto mėgėjams 600 metrų ruožas prie šiaurinio molo numatytas todėl, kad ten paplūdimys negali būti įrengtas dėl higieninių normų. Tas ruožas tinka banglentininkams, tačiau nėra saugus jėgos aitvarų sportui. Prieš 10 metų žuvo vienas šios šakos sportininkas. Kitas dalykas, jeigu visos sporto šakos bus suvarytos į vieną ruožą, kils rizika incidentams vandenyje atsirasti, kurią sukeltų intensyvėjantis eismas.

Reklama

PAVOJAI. Anot sportininkų, dabar nustatyta vieta šalia šiaurinio molo Melnragėje užsiimantiems ekstremaliu sportu kelia pavojų. Spotas.lt nuotr.

"Mes, banglentininkai, irklentininkai, burlentininkai, prie molo plaukiojame todėl, kad ten yra vienos geriausių bangų visoje rytinėje Baltijos jūros pakrantėje nuo Vokietijos iki Suomijos. Dėl uosto konstrukcijų ir kitų priežasčių čia susidaro išskirtinės sąlygos. Mes plaukiojame dėl pačios bangos formos", - sakė G. Neniškis.

Jėgos aitvarų mėgėjai 10-15 metų plaukiojo Giruliuose ties Skautų g. Problema iškilo tada, kai buvo patvirtintos naujos taisyklės paplūdimiuose ir jiems tai daryti buvo uždrausta. Dabar, jeigu ten sportininkai plaukios, jiems bus galima skirti baudas. Jeigu jie plaukios prie molo, nebus saugūs patys ir kels riziką kitiems.

Jau kalbama apie Pajūrio juostos įstatymo keitimą. Mero manymu, rengiant pajūrio juostos planą reikėtų numatyti vietas, kurios galėtų būti skiriamos aktyviam poilsiui. Pasak jo, tokia vieta galėtų būti į šiaurę nuo Girulių einant Karklės, Kalotės link.

Kitas dalykas - asociacija bando kovoti ir terminologijos srityje. Banglentininkai norėtų, kad būtų aiškiai apibrėžta, kas yra banglentė, kas yra burlentė, jėgos aitvaras ir vandens motociklas. "Kai vienoje taisyklių eilutėje atsiranda banglentininkai ir vandens motociklininkai, šiek tiek prasilenkiama su logika, nes pastarieji banglentininkams kelia tokį patį pavojų kaip ir besimaudantiesiems. Visame pasaulyje banglentininkai yra prilyginami paprastiems besimaudantiesiems, nes jie plaukia tik irdamiesi savo rankomis, neturi jokių kitų energijos šaltinių. Asociacija siekia terminologijos aiškumo. Problemų atsiranda tada, kai viskas suplakama į viena. Taip mums visiems leidžiama plaukti prie molo, tačiau mūsų interesai labai skiriasi", - sakė asociacijos prezidentas.

Žymos: jėgos aitvarai

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Zydrojo proverzio dalis

2018-05-11   07:39

IP: 86.100.77.127

Tai yra zydrojo proverzio dalis, 20 m dare nenuspalvinta proverzi, ir todel Klaipeda yra istikusi uzkonservuota stagnacija.Kai sugalvojo nuspalvinti, tai nuspalvino, susiorentave i pensininkus ;).

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

"Šermukšnio" tinklininkų kovos nuotrauka, foto

"Šermukšnio" tinklininkų kovos Laikraščio straipsnis

Klaipėdoje vykusiame Lietuvos kurčiųjų mišrių komandų tinklinio čempionate šeimininkams - Klaipėdos "Šermukšnio"...

Klaipėdos baseine vykusiame "Klaipėda Grand Prix 2020" plaukimo turnyre, kuriame varžėsi per...

Klaipėdos "Gintaro" plaukikams - 43 medaliai nuotrauka, foto

Nors buvo daug nuogąstavimų, kad Lietuvos Respublikos vaikų meninės gimnastikos čempionatas dėl...

Gimnastės Kaune varžėsi be žiūrovų nuotrauka, foto

Savaitgalį vyko Europos karate kata online čempionatas ir karate kata klubų taurė....

Shodaniečiai iškovojo 2 bronzos medalius online Europos kata varžybose nuotrauka, foto

Iš gegužės mėnesio į rudenį iškeltos Klaipėdos miesto „Pavasario taurės“ ir „Įmonių...

Baigėsi „Pavasario taurės“ ir „Įmonių taurės“ varžybos nuotrauka, foto

Palanga, Šilutė ir dar 11 savivaldybių priskirtos raudonajai zonai nuotrauka, foto

COVID-19, Ateinančią savaitę, nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 d. imtinai, remiantis naujuoju...

Atnaujintas paveiktų šalių sąrašas nuotrauka, foto

COVID-19, Nuo pirmadienio, lapkričio 2 d. įsigalioja naujas, pagal šviesoforo principą sudarytas paveiktų...

Apie visokius vaizdinius prieš užmiegant ar sapnus Šiurpnaktyje nuotrauka, foto

Nuomonės, Na, nelimpa man tas Helovinas, nors tu ką. Kaip nelimpa visokios nepotemijos,...

Bankrutuojanti „Hidrostatyba“ atleidžia visus darbuotojus nuotrauka, foto

Euras, Bankrutuojanti Gargždų statybos bendrovė „Hidrostatyba“, dalyvavusi europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ tiesimo...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...