Klaipėdoje gerinami rekordai

Penktadienį vyko pirmoji Lietuvos lengvosios atletikos čempionato ir jaunimo iki 20 m. pirmenybių diena, kuri nustebino dar vienu Lietuvos rekordu šį sezoną. Airinė Palšytė peršoko į 1.97 m. aukštį iškeltą kartelę ir pagerino Lietuvos U23 bei 17 metų gyvavusį Nelės Žilinskienės Lietuvos rekordą.

Lietuvos daugkartinė čempionė, pasaulio ir Europos jaunimo čempionatų prizininkė rekordinį aukštį įveikė pirmu bandymu, o vėliau bandė įveikti ir 2 metrų ribą. Antrojo šuolio metu trūko labai nedaug iki sėkmingo šuolio ir šiame aukštyje.

“Seniai ruošiausi ir seniai buvo galima šokti tokį aukštį, tačiau dažnai susidėdavo įvairių aplinkybių. Praeitą žiemą traumavausi, todėl buvo sunkiau įsivažiuoti vasarą. Neblogai padirbėjau šį rudenį - nuo gruodžio pradžios treniruotėse šokdavau 1.90 m. ar net 1.93 m. Jau LLAF taurės varžybose turėjau šokti aukštai. Tačiau buvau apsirgusi, todėl sekėsi kiek prasčiau,”- dalinasi sportininkė.

A. Palšytė yra vienintėlė sportininkė, iškovojusi kelialapį į Lenkijoje vyksiantį pasaulio lengvosios atletikos čempionatą šį kovą.

“Kadangi forma šį sezoną vis gerėja, tikiuosi nuvažiavusi čempionate pasiekti geriausią rezultatą”,- sako vilnietė, šiandien užtikrintai laimėjusi Lietuvos čempionės medalį.

Sėkmingai varžybose pasirodė ir sezono lyderis sprinteris Rytis Sakalauskas. Dėl ligos nestartavęs LLAF taurės varžybose Vilniuje, šiandien Klaipėdoje jis demonstravo itin aukštą rezultatą. Įtemptą finalinį bėgimą jis laimėjo su 6.67 sek.. Pritrūko vos 0.02 sek. iki galimybės startuoti pasaulio čempionate.

“Džiaugiuosi savo pasirodymu, nes manau, kad padariau viską maksimumu. Gera konkurencija mane vedė į priekį, buvau netoli ir asmeninio (6.64 sek.), nors šį pasiekiau startuose užsienyje, su konkurentais bėgančiais priekyje manęs. Treniruojuosi taip pat intensyviai ir, manau, viskas eis tik geryn”,- neliūdėjo dėl kelių šimtųjų sprinteris.

Klaipėdietė Lina Grinčikaitė eilinį kartą nugalėjo 60 m. bėgime, tačiau jai taip pat pritrūko sėkmės iki galimybės startuoti pasaulio čempionate. Jos finišavimo laikas 7.37 sek. (normatyvas 7.32 sek.).

Šiandien 10 val. prasidės antroji čempionato diena. Kviečiame atvykti ir palaikyti šalies lengvaatlečius.

Rezultatai:

Moterys.

60 m. 1.Lina Grinčikaitė (Klaipėda) 7.37, 2.Karolina Deliautaitė (Klaipėda) 7.61, 3.Audra Čekanauskienė (Kaunas) 7.73. Jaunimo čempionė - K.Deliautaitė. Jubiliejinė, dešimtoji, Linos pergalė Lietuvos čempionatuose bėgant 60 m. Devynis paskutinius čempionatus ji laimėjo iš eilės.

400 m. 1.Emilija Rudytė (Vilnius) 58.34, 2.Inga Michejenko (Klaipėda) 58.46, 3.Erika Krūminaitė (Klaipėda) 58.52. Jaunimo čempionė - E.Rudytė. Pirmasis Emilijos medalis.

1500 m. 1.Eglė Balčiūnaitė (Šiauliai) 4:31.79, 2.Rasa Batulevičiūtė (Vilnius) 4:32.25, 3.Milda Vilčinskaitė (Kaunas) 4:34.95. Jaunimo čempionė - Vytautė Pabiržytė (Kaunas, Kaišiadorys) 4:47.83. Eglė pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir šį nuotolį Lietuvos žiemos čempionatuose laimėjo antrą kartą.

Aukštis. 1.Airinė Palšytė (Vilnius) 1.97, 2.Gintarė Nesteckytė (Kaunas) 1.75, 3.Urtė Baikštytė (Šiauliai) 1.70. Jaunimo čempionė - G.Nesteckytė. Airinė 2 cm pagerino Lietuvos uždarų patalpų rekordą (nuo 1997 m. priklausė Nelei Žilinskienei) ir 1 cm absoliutų rekordą (buvo jos pačios ir N.Žilinskienės). 1.85 m ir 1.90 m aukščius įveikė pirmais bandymais, 1.95 m - antru, rekordinį - pirmu. 2.00 m įveikti nepavyko. Lietuvos žiemos čempionatą Airinė laimėjo ketvirtą kartą.

Kartis. 1.Rolanda Demčenko (Kaunas) 3.60, 2.Miglė Juodeškaitė (Kaunas) 3.60, 3.Vitalija Dejeva (Kaunas) 3.40. Jaunimo čempionė - M.Juodeškaitė. Rolanda Lietuvos čempionatą laimėjo trečią kartą. Miglė dabar jau turi du sidabrinius ir du bronzinius apdovanojimus. Jos abi pakartojo geriausią Lietuvos sezono rezultatą, o Miglė ir Lietuvos 17-mečių uždarų patalpų rekordą.

Tolis. 1.Jogailė Petrokaitė (Raseiniai) 6.22, 2.Asta Daukšaitė (Vilnius, Šiauliai) 6.09, 3.Neringa Gedaminskaitė (Pasvalys) 5.99. Jaunimo čempionė - J.Petrokaitė. Pirmasis Jogailės aukso medalis (pernai ji buvo antra).

Rutulys. 1.Laura Gedminaitė (Vilnius, Tauragė) 15.50, 2.Giedrė Kupstytė (Vilnius, Jurbarkas) 15.41, 3.Sandra Mišeikytė (Klaipėda) 13.26. Jaunimo čempionė - Agnė Jonkutė (Vilnius, Joniškis) - 12.83. Laura pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir laimėjo trečią aukso medalį žiemos čempionatuose.

Vyrai.

60 m. 1.Rytis Sakalauskas (Kaunas) 6.67, 2.Laurynas Gendvilas (Klaipėda) 6.83, 3.Lukas Gaudutis (Kaunas) 6.88 (atrankoje - 6.86). Jaunimo čempionas - Tadas Ščerbakovas (Šiauliai) 7.05 (atrankoje - 6.97). Rytis Lietuvos čempionate nugalėjo penktus metus iš eilės, pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą, bet pritrūko 0.02 sek. iki pasaulio uždarų patalpų čempionato normatyvo.

400 m. 1.Mantas Rainys (Vilnius) 49.74, 2.Gediminas Kučinskas (Šiauliai) 50.33, 3.Rokas Pacevičius (Kaunas) 50.78. Jaunimo čempionas - R.Pacevičius. Mantas pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą ir pirmą kartą laimėjo medalį.

1500 m. 1.Petras Gliebus (Vilnius) 3:51.82, 2.Justinas Beržanskis (Šiauliai) 3:55.48, 3.Simas Bertašius (Vilnius, Raseiniai) 3:57.91. Jaunimo čempionas - Rimgaudas Morkūnas (Šiauliai) 3:58.33. Petras laimėjo čempionatą antrą kartą (pirmą - 2011 metais) ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Jis pralenkė 2012 ir 2013 metų čempioną J.Beržanskį.

60 m b/b. Jaunimo čempionas - Rapolas Saulius (Vilnius) 8.17.

Aukštis. 1.Ernestas Raudys (Kaunas) 2.05, 2.Adrijus Glebauskas (Kaunas) 2.05, 3.Karolis Ščiglo (Palanga) ir Mantas Liekis (Klaipėda) 2.00. Jaunimo čempionai - K.Ščiglo ir M.Liekis. Prie jau turėtų dviejų bronzinių ir vieno sidabrinio apdovanojimo Ernestas pridėjo pirmą auksinį. Septynis paskutinius čempionatus laimėjęs Raivydas Stanys nedalyvavo.

Kartis. 1.Benas Kentra (Klaipėda) 4.40, 2.Ernestas Vėsa (Kaunas) 4.20, 3.Nerijus Rimkevičius (Šiauliai) 4.20. Jaunimo čempionas - Dominykas Čekanauskas (Šiauliai) 4.00. Pirmasis Beno medalis Lietuvos žiemos čempionatuose šuoliuose su kartimi, geriausias Lietuvos sezono rezultatas.

Tolis. 1.Tomas Vitonis (Kaunas) 7.80, 2.Povilas Mykolaitis (Kaunas) 7.78, 3.Mantas Šilkauskas (Kaunas) 7.69. Jaunimo čempionas - Ramūnas Kleinauskas (Skuodas) 6.96. Čempionu Tomas tapo pirmą kartą.

Rutulys. 1.Šarūnas Banevičius (Klaipėda) 18.44, 2.Vytautas Ugianskis (Kaunas) 17.88, 3.Mantas Jusis (Vilnius, Švenčionys) 16.84. Šarūnas čempionatą laimėjo antrą kartą po metų pertraukos.