Klaipėdoje auga perspektyvus futbolo jaunimas

Klaipėdos futbolo mokyklos šešiolikmečiai futbolininkai, treniruojami Anatolijaus Timofejevo, triumfavo dvi dienas uostamiestyje vykusiame Klaipėdos mero taurės futbolo turnyre. Mūsų miesto atstovai pranoko šešių šalių atstovus ir įrodė, kad Klaipėdoje auga talentingų ir perspektyvių žaidėjų karta.

Šis turnyras vyko jau penktąjį kartą ir klaipėdiečiai jį laimėjo trečiąjį kartą: 2012 metais, pernai ir šiemet.

Įdomu pastebėti, kad praėjusiais metais triumfavo Rimanto Skersio treniruojami "Baltai", o A. Timofejevo ekipa tuomet buvo metais jaunesnė ir sugebėjo iškovoti trečiąją vietą. Pernykštė patirtis padėjo - šiemet jau iškovoti aukso medaliai ir nugalėtojų taurė.

Finale rezultatu 1:0 nugalėti Lietuvos čempionai - Vilniaus futbolo mokyklos auklėtiniai. Pergalingą įvartį, iki rungtynių pabaigos likus 5 minutėms, pelnė Vladislavas Kučerovas. Būtent šis klaipėdietis ir buvo pripažintas geriausiu turnyro saugu. Geriausiu Klaipėdos futbolo mokyklos žaidėju pripažintas Rolandas Pocys.

"Lietuvos čempionate vilniečiai mus aplenkė - likome antri, o Klaipėdos mero taurės turnyre mes atsirevanšavome", - sakė Klaipėdos futbolo mokyklos direktoriaus pavaduotojas Audrius Žuta.

Klaipėdiečiai be suklupimų grūmėsi ir grupės varžybose - rezultatu 3:2 įveikė Karlskronos FK (Švedija) ekipą, rezultatu 4:0 sutriuškino Gardino "Belkard" (Baltarusija) atstovus ir rezultatu 4:0 susidorojo su Kauno FM "Tauras" bendraamžiais.

Taigi, klaipėdiečiai tiesiu keliu nužingsniavo iki finalo.

Tą patį padarė ir vilniečiai. Jie savo grupės varžybose 2:1 nugalėjo Rygos FM (Latvija) futbolininkus, rezultatu 6:0 sutriuškino Kaliningrado "Junost" (Rusija) bendraamžius ir rezultatu 1:0 įveikė Pernu FK (Estija) ekipą.

PATIESĖ ČEMPIONUS. Klaipėdos futbolo mokyklos šešiolikmečiai futbolininkai finale palaužė ne bet ką, o Lietuvos čempionus - Vilniaus futbolo mokyklos auklėtinius. Eimanto CHACHLOVO nuotr.

Klaipėdos futbolo mokyklos vadovybė pasidžiaugė, kad vis atsiranda gerų žmonių, kurie prisideda prie Klaipėdos futbolo puoselėjimo. Turnyro globėjas - Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Kaip ir ankstesniais metais, generalinis turnyro rėmėjas - AB "Klaipėdos nafta". Buvęs šios valstybinės įmonės vadovas, dabartinis Lietuvos energetikos ministras Rokas Masiulis pats laisvalaikiu mėgsta pagainioti futbolo kamuolį, tad jis ir pradėjo šią tradiciją, o dabar ją tęsia AB "Klaipėdos nafta" generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Turnyro uždarymo šventėje dalyvavo ir nugalėtojams prizus išdalijo Klaipėdos meras V. Grubliauskas bei naujasis Klaipėdos sporto vadas Saulius Paliulis.

"Džiugu matyti tokį būrį įvairių šalių jaunųjų futbolininkų. Šįkart vieni džiaugėsi pergalėmis, kitiems nepavyko laimėti, tačiau svarbiausia yra tai, kad jūs visi įgijote naujos patirties, garbingai, sąžiningai ir narsiai kovėtės. Džiaugiuosi, kad šis turnyras įgauna pagreitį ir kasmet tampa vis populiaresnis", - kalbėjo V. Grubliauskas.