2019 m. liepos 20 d. 10:48 val., šeštadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Klaipėdoje - sporto festivalių gausa ir naujovės

(1)

Klaipėdoje - sporto festivalių gausa ir naujovės nuotrauka, foto

TĘS TRADICIJAS. Praėjusiais metais Smiltynėje vykęs vasaros paplūdimio sporto šakų festivalis pasiteisino, tad šios vasaros vidurvasary vėl galėsime mėgautis šia sporto švente. Praėjusiais metais šis renginys pritraukė būrį dalyvių ir žiūrovų.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Praėję 2018-ieji - Klaipėdos - Europos sporto miesto metai Lietuvos uostamiesčio sportui davė puikų impulsą ir šis užsuktas sporto varikliukas sukasi toliau: šiltuoju sezono metu Klaipėdoje planuojama daug didžiulių sporto renginių. Kai kurie iš jų turėtų suburti keliasdešimt tūkstančių dalyvių ir žiūrovų.

Būtent tokio masto sporto renginys Olimpinė diena-2019 - Klaipėdoje vyks jau greičiau nei po mėnesio - birželio pirmąją dieną.

Birštone - Klaipėdos sportas

Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė prieš kelias dienas Birštone dalyvavo Lietuvos sporto padalinių vadovų asociacijos susirinkime ir kitų miestų sporto vadovams pristatė Klaipėdoje vyksiančios Olimpinės dienos planus, pasidalijo mintimis apie kitus Klaipėdos sporto renginius ir Klaipėdos miesto sporto situaciją.

"Norisi, kad apie Klaipėdoje vyksiančią Olimpinę dieną ir kitus mūsų miesto didžiulius sporto renginius žinotų ne tik klaipėdiečiai, bet ir visa Lietuva. Į Klaipėdos sporto renginius kviečiame visus Lietuvos žmones. Juk šiltuoju sezonu, ypač vasarą, pajūryje poilsiauja daug Lietuvos žmonių. Kodėl gi jiems savo atostogų nepraleidus sportiškai? Mes tikrai turime ką jiems pasiūlyti", - akcentavo R. Rumšienė.

Ji pasidžiaugė, kad Birštone Lietuvos sporto padalinių vadovų asociacijos susirinkime Šiaulių savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas pristatė naujo sporto įstatymo įgyvendinamojo teisės akto rengimo eigą.


VIENIJASI. Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėja Rasa Rumšienė (viduryje) prieš kelias dienas Birštone dalyvavo Lietuvos sporto padalinių vadovų asociacijos susirinkime ir pristatė Klaipėdoje vyksiančios Olimpinės dienos planus, pasidalijo mintimis apie kitus Klaipėdos sporto renginius ir Klaipėdos miesto sporto situaciją. Renginio metu ji daug bendravo su Šiaulių ir Panevėžio Sporto skyriaus vadovais. Nuspręsta vienytis siekiant įgyvendinti naujas idėjas.

Asmeninio archyvo nuotr.

"Jis buvo tik grįžęs iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, kur darbą balandžio mėnesį pradėjo nauja viceministrė Kornelija Tiesnesytė, kuruojanti sporto sritį. Mums buvo pristatyta naujausia informacija", - teigė R. Rumšienė.

Klaipėdos sporto vadovė R. Rumšienė daug diskutavo ne tik su Šiaulių sporto vadovu G. Jasiūnu, bet ir su Panevėžio Sporto skyriaus vedėju Justinu Jasiukaičiu.

"Pasidalijau Klaipėdos patirtimi, kaip yra atskirtas ugdymas nuo sporto bazių. Jie pasidalijo apie jų miestuose esančią futbolo sporto situaciją, futbolo akademijų ir viešųjų įstaigų patirtį. Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys sporto srityje glaudžiau bendradarbiaus ir draugaus. Tai yra džiugi žinia", - akcentavo R. Rumšienė.

Kas mūsų laukia?

Olimpinės dienos renginys Klaipėdoje toli gražu yra ne vienas šį šiltąjį sezoną pajūryje organizuojamas grandiozinis ir daug žiūrovų turintis suburti sporto renginys. Dar šį pavasarį, prieš Olimpinę dieną, klaipėdiečių laukia daugybę bėgimo entuziastų sutraukiantis "Vilties bėgimas" (gegužės 19 dieną), o šio mėnesio pabaigoje (gegužės 26 dieną) organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir kitų riedančių bemotorių transporto priemonių festivalis "Riedam į vasarą".

Gegužės 23 d. organizuojamas UNICEF bėgimas Melnragės paplūdimyje.

Unicef vaikų bėgimas "Už kiekvieną vaiką" - linksmas 500 m - 1 km bėgimas 2-14 metų vaikams, skirtas padėti nuo bado ir mirtinų ligų kenčiantiems Mozambiko vaikams. Tai renginys, kuris suvienija vaikus visame pasaulyje ir suteikia jiems galimybę padaryti kažką, kad išgelbėtų gyvenimus.

"Unicef vaikų bėgimas - tai didžiausias ir prasmingiausias vaikų bėgimas Lietuvoje. Tai linksma, tai paprasta ir tai keičia gyvenimus", - skelbia renginio organizatoriai.

Registruotis į šias vaikų bėgimo varžybas galima iki gegužės 22 d. Daugiau informacijos apie šį renginį skelbiama interneto svetainėje unicef.lt.

Vasaros metu planuojami praėjusiais metais jau pasiteisinę sporto festivaliai - Smiltynėje vasaros paplūdimio sporto šakų festivalis (planuojama ne mažiau 5 skirtingų sporto šakų varžybos ir įvairios pramogos žiūrovams, turėtų vykti liepos mėnesį), Sąjudžio parke BMX dviračių, riedučių ir riedlenčių festivalis (liepos mėnesį), Klaipėdos centriniame stadione neįgaliųjų sporto festivalis (rugpjūčio mėnesį), Vandens sporto šakų festivalis (bus sujungtas su Olimpine diena), Teatro aikštėje ir Melnragės palūdimyje Tarptautinis moterų paplūdimio turnyras.

"Planuojame Teatro aikštėje įrengti smėlio tinklinio aikštelę, patatyti tribūnas ir šioje vietoje vyktų tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras. Kai kurios atrankinės kovos galėtų vykti ir Melnragės paplūdimyje, o lemiamas etapas - Teatro aikštėje. Toks renginys Klaipėdos centre vyktų pirmą kartą. Dar galėtų vykti paplūdimio rankinio ir futbolo mėgėjų varžybos", - pasakojo Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos (LAM) renginių organizatorius Darius Raišutis.

Tarptautinis moterų paplūdimio tinklinio turnyras planuojamas paskutinį birželio mėnesio savaitgalį - birželio 29-30 dienomis.

"Riedam į vasarą"

Pasak D. Raišučio, vienas iš artimesnių Klaipėdos sporto renginių, kuris į sporto sūkurį turėtų pritraukti daug eilinių miestiečių - gegužės 26 dieną (sekmadienį) organizuojamas didžiulis dviračių, riedučių, paspirtukų, riedlenčių ir kitų riedančių bemotorių transporto priemonių festivalis "Riedam į vasarą".

Dalyviai šią dieną nuo 11 val. rinksis Atgimimo aikštėje. Vyks mankšta, saugaus elgesio kelyje pamokėlės, pasirengimas masiniam riedėjimui, o nuo 11.30 val. riedančių bemotorių transporto priemonių kolona pajudės Herkaus Manto gatve Vasaros estrados link.

Remiantis programa, 12 val. Vasaros estradoje vyks grupės "Pinigautojai" koncertas, viso renginio metu nuotaiką palaikys didžėjaus pasirodymas. Taip pat planuojamos "Velostreet" Klaipėdos MTB varžybos, triračių motociklų, dviračių, riedlenčių, paspirtukų, riedučių slalomo, lėto važiavimo varžybos ir kitos linksmos rungtys vaikams ir suaugusiesiems.

"Tai turėtų būti smagus ir judrus renginys. Visi kartu riedėsime į vasarą", - apibendrino D. Raišutis.

"Praėjusiais - Klaipėdos Europos sporto miesto metais buvo labai daug sporto renginių, tačiau šiemet šių renginių nemažėja, net daugėja. Sugalvojome ir naujovių. Norime, kad sporto renginiai būtų įdomūs ir patrauklūs ne tik patiems sportininkams, bet ir eiliniams miestiečiams. Norime sudaryti visas sąlygas, kad klaipėdiečiai mūsų sporto renginiuose galėtų aktyviai leisti laiką su šeimomis", - pasidžiaugė Klaipėdos sporto vadovė R. Rumšienė.

Jai antrino D. Raišutis: "Esame prisiplanavę išties daug įdomių sporto renginių, tad vos spėjame suktis, dirbame atsiraitoję rankoves. Norime klaipėdiečiams suteikti kuo daugiau džiugių sporto emocijų."

Be šių minėtų didžiųjų sporto renginių, Klaipėdoje kiekvieną savaitgalį vyksta įvairios varžybos, pradedant nuo krepšinio, futbolo, rankinio iki meninės gimnastikos, imtynių, sunkiosios atletikos, plaukimo ir kitų sporto šakų.

"Klaipėdoje sporto varikliukas yra užsuktas. Tik spėk visur sudalyvauti", - "Vakarų ekspresui" sakė pokalbininkai.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

manau

2019-05-07   14:16

IP: 88.118.203.50

ponas Raisuti, nepakanka vien priplanuoti veiklos, sportiniu renginiu, darbo, kuriuos ,, uzkraunate " darbuotojams dirbti neatlyginant uz tai, bet reikia ir paciam rankoves atsiraitojus dirbti. Tada didziuotis,girtis, maudytis sloves spinduliuose maudytis galesite teisetai...

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Švedijoje finišavo Europos jaunimo čempionatas nuotrauka, foto

Švedijoje finišavo Europos jaunimo čempionatas

Jevlėje (Švedija) finišavo Europos jaunimo iki 23m. lengvosios atletikos čempionatas. Tarp jo...

Dėmesio! Mėgėjai krepšininkai ir žmonės besidomintis krepšiniu. Jau įpusėjo vasara ir artėja...

Kviečia registruotis 2019-2020 m. "Urbovitos lygos" sezonui nuotrauka, foto

Ketvirtadienį nesėkmingai UEFA Europos lygos atranka baigėsi dar dviem Lietuvos klubams. Pirmajame...

Progas švaistęs „Žalgiris“ baigė pasirodymą Europos lygos atrankoje nuotrauka, foto

Portalas Eurohoops.net skelbia, kad Lietuvos krepšininkas Mindaugas Kuzminskas kelia sparnus į Graikiją.

Mindaugas Kuzminskas žais ne "Žalgiryje", o Graikijoje nuotrauka, foto

Būsima Lietuvos krepšininkų varžovė pasaulio čempionate Australijos rinktinė sulaukė nemalonios žinios -...

Varžovai suburs ne visas žvaigždes nuotrauka, foto

Prisiminė įstabią lenktynių 20 metų istoriją nuotrauka, foto

Sportas, 2019-ieji yra išskirtiniai metai Palangos ilgų distancijų lenktynių istorijoje. Tai jau 20-osios...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Pabėgo su kava

Ypatingą užsienietį į Brazausko inauguraciją pakvietė netyčia, bet apsimokėjo nuotrauka, foto

Skaityk dabar, 1993-iaisiais vykusioje Algirdo Mykolo Brazausko inauguracijoje pasirodė vienintelė užsieniečių šeima, čia kviesta...

Ruošiasi atnaujinti Žvejų rūmų aplinką nuotrauka, foto

Klaipėda, Penktadienį Klaipėdos miesto savivaldybėje vyko kultūros centro Žvejų rūmų teritorijos sutvarkymo darbų...

Sportas, Paskelbta prieš 19 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 49 min.

Skaityk dabar, Paskelbta prieš 58 min.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...