Klaipėdoje - geriausi pasaulio sezono rezultatai, rekordai ir mūsiškių pergalės

Klaipėdos lengvosios atletikos mokykloje (LAM) dvi dienas vykusiame Lietuvos lengvosios atletikos suaugusiųjų žiemos čempionate užfiksuota ir geriausių pasaulio sezono rezultatų, ir Klaipėdos miesto rekordas, įvykdyti ir Europos čempionato normatyvai, o šeimininkai - LAM auklėtiniai - džiaugėsi aštuoniais medaliais.

Pirmąją čempionato dieną, šeštadienį, klaipėdiečiai džiaugėsi trimis medaliais (2 aukso ir 1 sidabro), antrąją dieną - penkiais medaliais (3 aukso, 1 sidabro ir 1 bronzos).

Varžybos Klaipėdos lengvosios atletikos manieže dėl COVID-19 pandemijos ir Vyriausybės įvesto karantino vyko be žiūrovų, o dalyviai turėjo laikytis griežtų saugumo reikalavimų.

Klaipėdiečių rezultatai

Geriausiai iš klaipėdiečių sekėsi net du aukso medalius iškovojusiam bėgikui Benediktui Mickui.

Šis trenerio Mindaugo Krakio auklėtinis neturėjo lygių tiek 400 m (49,08 sek.), tiek 800 m (1 min. 53,73 sek.) bėgimo rungtyse. Per sportinę karjerą jam tai buvo jau penktasis 800 m bėgimo rungties aukso medalis.

"Įdomus sutapimas tas, kad Benediktas lygiai prieš šešerius metus taip pat Klaipėdoje užfiksavo 400 m bėgimo Klaipėdos rekordą - 49,70 sek., o šįkart jis jau gali didžiuotis nauju Klaipėdos miesto rekordu - 49,08 sek.). Džiugu, kad rezultatai gerėja", - akcentavo B. Mickaus treneris M. Krakys.

Aštuntą kartą Lietuvos rutulio stūmimo čempionu tapo Šarūnas Banevičius. Šis Valerijaus Murašovo auklėtinis rutulį nustūmė 17,68 m ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą.

LYDERIS. Benediktas Mickus (dešinėje) neturėjo lygų 400 ir 800 m bėgimo varžybose.

Šeštadienį šalies vicečempione tapo Monika Vaiciukevičiūtė (treneriai Ričardas Rekst ir V. Murašovas). Ji 3000 m sportiniu ėjimu įveikė per 13 min. 14,34 sek.

Sekmadienį auksas ir sidabras sužibo LAM barjerinio bėgimo atstovėms - Gabijai Klimukaitei (treneris Donatas Senkus) ir Saterai Balčaitytei (treneris Alvydas Šilauskas). Pirmoji 60 m barjerinio bėgimo nuotolį per 8,99 sek. įveikusi G. Klimukaitė pakartojo 2020 metų laimėjimą, o vicečempionės S. Balčaitytės rezultatas - 9,03 sek. - asmeninis sportininkės rekordas.

Dar sekmadienį aukso medalį iškovojo LAM šuolio su kartimi atstovas Osvaldas Gedrimas (treneriai Justinas Martinkus ir Edmundas Norvilas) - 4 m 80 cm, o moterų 800 m bėgimo rungties bronzos medalininke tapo Vilmantė Gruodytė (trenerė Jolanta Beržinskienė) - 2 min. 25,65 sek.

"Pastarąjį kartą Lietuvoje su tiek daug dalyvių varžiausi tik kokiais 2012-2013 metais. Nustebino, ganėtinai daug žmonių pasiekė savo asmeninius rekordus, kuriais turėtų didžiuotis. Šiuo laikotarpiu ne kiekvienas turėjome geriausias sąlygas sportuoti. Tai svarbiausia, nes kad ir kokie sunkumai būtų, reikia kovoti bei nepasiduoti", - startą komentavo O. Gedrimas.

APDOVANOJIMAI. Klaipėdos lengvosios atletikos mokyklos auklėtinė, sportinio ėjimo atstovė Monika Vaiciukevičiūtė tapo šalies vicečempione (dešinėje). Ant pirmojo pakylos laiptelio stovi pasaulio per 35 metų rekordą užfiksavsi Brigita Virbalytė.

Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Prieš dvejus metus klaipėdietis tapo pirmuoju lietuviu šiame tūkstantmetyje, su kartimi peršokusiu 5 metrus. To sportininkui negana - jis svajoja įveikti bent 5,41 m ir pagerinti Lietuvos rekordą.

Žvaigždžių triumfas

Klaipėdoje buvo pasiekti ir geriausi sezono rezultatai pasaulyje, ir pasaulio veteranų rekordas.

Moterų 3000 m sportinį ėjimą laimėjo Brigita Virbalytė, distanciją nužingsniavusi per 12 min. 14,95 sek. Tai - vyresnių nei 35 metų moterų pasaulio rekordas ir geriausias planetos sezono rezultatas apskritai. Ji jau turi kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes.

Geriausiu sezono rezultatu pasaulyje galėjo džiaugtis ir vyrų 5000 m sportinio ėjimo distancijoje šalies čempionu tapęs Marius Žiūkas (19 min. 7 sek.).

Lietuvos čempionės titulą uostamiestyje susigrąžino po metų pertraukos šuolių į aukštį varžybose dalyvavusi Airinė Palšytė. Lengvaatletė peršoko 182 cm bei pranoko pernai triumfavusią Urtę Baikštytę, kuri Klaipėdoje įveikė 179 cm.

Barjerininkas Rapolas Saulius pasinaudojo paskutine galimybe įšokti į Torunėje (Lenkija) vykstančio Europos uždarų patalpų čempionato traukinį. 60 m barjerinio bėgimo distanciją įveikė per 7,88 sek. - būtent toks yra Senojo žemyno pirmenybių normatyvas. Bėgikas tapo septintuoju lietuviu, iškovojusiu teisę dalyvauti šiame čempionate.

Moterų trišuolio rungtyje triumfavo Diana Zagainova, vienu centimetru pagerinusi Dovilei Kilty priklausiusį geriausią Lietuvos sezono rezultatą. Olimpinį kelialapį dar 2019-aisiais iškovojusi trišuolininkė Klaipėdoje nušoko 13,68 m.

Dauguma suaugusiųjų lengvaatlečių šį sezoną turėjo vos du startus - LLAF taurės varžybas ir Lietuvos čempionatą. Torunėje (Lenkija) vyksiančios Europos pirmenybės vyks kovo 4-7 dienomis, o galutinė rinktinės sudėtis paaiškės artimiausiomis dienomis. Tikimasi, kad tarp jų bus ir klaipėdiečių.

ČEMPIONAS. Šuolio su kartimi atstovas Osvaldas Gedrimas pakartojo sezono rezultatą, peršokęs 4,8 m kartelę.