Klaipėdiečių pergalės lėmė varžovų trenerių rokiruotę

Klaipėdos "Neptūno-Akvaservis" krepšininkai Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionate per tris dienas dukart nugalėjo Šilalės "Lūšį". Tiesa, dvikova Klaipėdoje buvo kur kas lengvesnė, o Šilalėje prireikė ir nervų karo bei dviejų pratęsimų.

Tačiau svarbiausia, kad galutinis rezultatas klaipėdiečiams parankus - dukart "Lūšiai" "nukarštas kailis". Be to, Simono Serapino auklėtiniai NKL čempionate iškovojo penktąją iš eilės pergalę.

Rungtynes Klaipėdoje "Neptūnas-Akvaservis" laimėjo be didesnės intrigos rezultatu 64:53 (14:14, 15:7, 18:17, 17:15). Ketvirtajame kėlinyje pajūrio atstovai nutolo 15 taškų skirtumu ir varžovams apie pergalę pasvajoti nebeleido.

Kur kas kitoks dvikovos scenarijus klostėsi Šilalėje - pagrindinis rungtynių laikas baigėsi lygiosiomis - 64:64, o pirmojo pratęsimo metu iniciatyvą savo rankose turėjo "Lūšis" - likus žaisti 20 sekundžių pirmavo 4 taškais - 70:66.

Tada sublizgėjo "Neptūno-Akvaservis" žaidėjas Matas Vaitkus, perėmęs kamuolį, dukart išprovokavęs varžovų pražangas ir šaltakraujiškai sumetęs baudos metimus - 70:70.

Galiausiai antrajame pratęsime klaipėdiečiai jau perėmė iniciatyvą į savo rankas ir palaužė "Lūšį" rezultatu 82:79.

Per dvejas minėtas rungtynes Klaipėdos gretose blizgėjo Nojus Mineikis, surinkęs 35 taškus (Klaipėdoje - 21 tšk., Šilalėje - 14 tšk., Gediminas Leščiauskas surinko 28 taškus (13 ir 15 tšk.), Dovydas Romančenko - 24 taškus (11 ir 13 tšk.).

"Lūšies" ekipa pranešė, kad įvyko rokiruotė trenerių štabe - "Lūšies" vyriausiuoju treneriu tapo 24-erių klaipėdietis Andrius Banys. Iki tol vyriausiuoju treneriu dirbęs Mindaugas Kriščiokaitis nuo šiol užims trenerio asistento pareigas.

STRATEGAS. 24-erių klaipėdietis Andrius Banys stoja prie "Lūšies" ekipos vyriausiojo trenerio vairo.

NKLyga.lt nuotr.

A. Banys 2018-2019 metų sezoną rungtyniavo NKL pirmenybių Mažeikių "Erelių" komandoje. Jis taip pat žaidė Italijoje ir Ispanijoje.

Dar žaisdamas profesionaliai A. Banys treniravo vaikų komandas, o vasaromis krepšininkams vesdavo individualias pratybas.

"Lūšis" per septynerias rungtynes kol kas pergalių neiškovojo ir NKL turnyro lentelėje užima priešpaskutinę - 14 vietą.

"Neptūnas-Akvaservis" su 5 pergalėmis ir 4 pralaimėjimais NKL turnyre žengia septintas.

Antradienį "Neptūnas-Akvaservis" vyksta į Marijampolę, kur susitiks su NKL čempionato favoritais - Marijampolės "Sūduvos-Mantingos" krepšininkais. Dvikovą tiesiogiai iš Marijampolės bus galima stebėti NKLyga.lt "YouTube" kanale.