Ketvirtajame kėlinyje užstrigusio „Neptūno“ pralaimėjimas „Žalgiriui“

Klaipėdos „Neptūnas“ tris kėlinius tampė nervus Kauno „Žalgirio“ krepšininkams, tačiau galiausiai išvykoje krito 59:81 (20:22, 14:14, 15:22, 10:23). Uostamiesčio ekipa šeštadienį turėjo žaisti sostinėje, tačiau į Vilniaus „Rytą“ įsimetęs koronavirusas netikėtai klaipėdiečiams atnešė Lietuvos čempionų testą.

Solidžiai savoje aikštelės pusėje dirbę Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai antrojo kėlinio viduryje turėjo 5 taškų pranašumą, o po dviejų kėlinių švieslentė skelbė atsilikimą 34:36. „Neptūno“ žaidėjai varžovams į nugarą alsavo ir trečiajame kėlinyje, tačiau kortų namelis byrėti ėmė paskutiniame ketvirtyje, per kurį klaipėdiečiai pelnė 10 taškų, o „Žalgiris“ – 23.

„Neptūnas“ laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 39:34, bet suklydo net 19 kartų ir niekaip negalėjo prisišaudyti iš toli – tikslą pasiekė vos 3 tritaškiai iš 18 (16 proc.).

Šiose rungtynėse žaisti dar negalėjo pagrindinis „Neptūno“ atakų organizatorius Žygimantas Janavičius, dar patausoti buvo nuspręsta neseniai po ligos sugrįžusį Klaidą Metrikį, tačiau ant parketo sugrįžo puolėjas Džiugas Slavinskas.

Sėkmingiausias trumpos karjeros rungtynes LKL pirmenybėse sužaidė 19-metis įžaidėjas Adomas Sidarevičius, per 22 minutes „Žalgiriui“ atskaičiavęs 5 taškus, 3 atkovotus ir 2 perimtus kamuolius, 3 rezultatyvius perdavimus ir 11 naudingumo balų.

Kitas rungtynes klaipėdiečiai žais po FIBA atrankos lango, kai gruodžio 5-ąją dieną uostamiestyje apsilankys Panevėžio „Lietkabelis“.

„Neptūnas“: Benas Griciūnas 10, Simas Galdikas 9, Norbertas Giga (8 atk. kam.) ir Matas Jogėla – po 7.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 15, Lukas Lekavičius 11, Karolis Lukošiūnas ir Nigelas Hayesas – po 8.