Ketvirtajame kėlinyje spurtavusi Lietuvos rinktinė parklupdė čekus

Galingą spurtą ketvirtajame kėlinyje surengusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienį vakare Vilniaus „Siemens“ arenoje iškovojo pirmąją pergalę 2021 m. Europos čempionato atrankoje. Beveik visą rungtynių laiką čekus vytis turėję Dariaus Maskoliūno auklėtiniai džiaugėsi pergale 97:89 (19:20, 23:27, 20:20, 35:22).

Daugiau informacijos netrukus...

Po ketvirtojo kėlinio: Lietuva – Čekija 97:89 (19:20, 23:27, 20:20, 35:22)

Lietuvos rinktinė dviženklės taškų persvaros nebeišleido ir džiaugėsi pirmąja pergale Europos čempionato atrankoje. Ketvirtajame kėlinyje savo žaidimą pajuto tiek Tomas Dimša, tiek R. Jokubaitis.

Lietuvių šou tęsėsi – čekai toliau darė klaidas gynyboje, D. Maskoliūno rinktinė pabėgo į priekį dviženkliu taškų skirtumu (80:67).

Pranašumas toliau augo – po vieną tritaškį smeigė E. Bendžius ir M. Kuzminskas, o rezultatas jau tapo 74:67. Kitos atakos metu čekai suklydo puolime ir kitos atakos metu dar du taškus pridėjo Rokas Jokubaitis. Lietuviai ketvirtajame kėlinyje spurtavo 14:0.

Ketvirtąjį kėlinį taikliu tolimu metimu pradėjo Paulius Valinskas, sumažinęs lietuvių atsilikimą iki 2 taškų. Prie P. Valinsko tritaškio kitoje atakoje prisidėjo L. Birutis, pataikęs metimą su pražangą ir išvedęs Lietuvos rinktinę į priekį – 68:67.

Po trečiojo kėlinio: Lietuva – Čekija 62:67 (19:20, 23:27, 20:20)

Kas antrą rezultatyvią ataką rengę lietuviai į ketvirtąjį kėlinį nusinešė 5 deficitą.

D. Maskoliūno auklėtiniai toliau rodė charakterį ir antroje kėlinio pusėje vėl sumažino atsilikimą iki taško. Tačiau ir šiame kėlinyje pasikartojo antrojo ketvirčio scenarijus – lietuviai įstrigo čekų gynyboje, o pastarieji pasijautė gerai puolime ir susikrovė 7 taškų persvarą.

Lietuviai antrąjį kėlinį pradėjo dviem tiksliais metimais iš po krepšio ir sumažino atsilikimą iki taško (46:47). Čekai nepasimetė ir lietuviams atsakė tritaškiais, kurie leido susigrąžinti 5 taškų persvarą.

Po antrojo kėlinio: Lietuva – Čekija 42:47 (19:20, 23:27)

E. Bendžiaus sąskaitoje po dviejų kėlinių buvo 5 taiklūs tritaškiai ir 18 taškų.

Antroje kėlinio pusėje savo šou pradėjo rengti E. Bendžius – puolėjas smeigė du tritaškius, įmetė iš po krepšio ir išvedė Lietuvą į priekį 42:41. Visgi artėjant kėliniui į pabaigą lietuvių žaidimas sustojo ir į rūbinę teko žygiuoti turint 5 taškų deficitą.

Čekai ir po D. Maskoliūno minutės pertraukėlės krovėsi pranašumą, bet lietuvius sunkiu momentu į priekį vedė Vilniaus „Ryto“ duetas – A. Butkevičius ir E. Bendžius, įmetę po tritaškį (34:39).

E. Bendžius atsakė dar vienu tritaškiu, bet Lietuvos rinktinė pradėjo klysti tiek puolime, tiek gynyboje ir čekai atitrūko iki rekordinis 7 taškų persvaros. D. Maskoliūnas iškart paprašė minutės pertraukėlės.

Antrąjį kėlinį Dariaus Maskoliūno treniruojama komanda pradėjo nuo pirmojo taiklaus tolimo metimo – jį smeigė Mindaugas Kuzminskas (22:23). Dar po kelių nesėkmingų atakų tritaškį pridėjo Eimantas Bendžius, tuo pačiu išlyginęs rezultatą – 25:25. Tiesa, jau kitos atakos metu E. Bendžius užsidirbo nesportinę pražangą ir varžovai atitrūko iki 5 taškų.

Po pirmojo kėlinio: Lietuva – Čekija 19:20

Lietuvos rinktinė pirmajame kėlinyje darė gana nemažai klaidų, todėl čekai jį užbaigė turėdami 1 taško deficitą.

Į priekį (11:10) lietuvius pirmą kartą šioje dvikovoje išvedė Laurynas Birutis, pakeitęs Donatą Motiejūną ir surinkęs 5 taškus paeiliui. Visgi čekai kiek netrukus susigrąžino pranašumą – 12:15.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo čekai – 6 taškai iš eilės be atsakymo. Lietuviams pirmuosius taškus po trijų iš eilės nesėkmingų atakų įmetė Arnas Butkevičius (2:6). Sužaidus pirmąsias 5 minutes minimalų pranašumą (9:10) vis dar turėjo svečiai iš Čekijos.