Iš Ukrainos - su laurais

Ukrainos sostinėje Kijeve vykusiose atvirose karatė kiokušin taurės pirmenybėse, kuriose varžėsi 8 šalių atstovai, visus įmanomus titulus skynė Klaipėdos sporto klubo "Okinava" prezidentė Diana Mačiūtė.

Ji tapo tiek KATA (technikos demonstravimas), tiek KUMITE (dvikovos) rungčių nugalėtoja.

"Ukrainoje iškovoti KATA rungties nugalėtojos titulą - itin sunku, kadangi dažnai pasireiškia subjektyvus vertinimas (visi teisėjai ukrainiečiai)", - pabrėžė pati D. Mačiūtė.

Įspūdingai ji kovėsi ir KUMITE varžybose - pakeliui į finalą Diana dvi kovas laimėjo pirma laiko, pakirsdama savo varžoves galingais smūgiais į saulės rezginį. Klaipėdietė neturėjo vargo ir finale - akivaizdžia persvara pranoko ukrainietę.

D. Mačiūtė buvo pripažinta techniškiausia varžybų dalyve.

Į šias varžybas Diana važiavo su dviem savo mokiniais Edvinu Kontautu ir Ieva Graikšaite.

Jie dalyvavo tarp jaunučių (14-16 metų). Tai buvo jų debiutas tarptautinėse varžybose.

Ieva iškovojo garbingą 3 vietą. Edvinas, laimėjęs 3 kovas (tarp 27 dalyvių), suklupo pusfinalyje ir kovoje dėl 3 vietos nusileido varžovui iš Ukrainos.

Tai buvo paskutinės šių metų aukšto lygio varžybos prieš kitų metų balandžio mėnesį Vilniuje vyksiantį karatė kiokušin pasaulio čempionatą. Tai Lietuvai - istorinis įvykis.