„Hockey Punks“ paliko „Energiją Hockey-HC Klaipėdą“ be taškų

Lietuvos ledo ritulio čempionate dviejų pralaimėjimų seriją nutraukė Vilniaus „Hockey Punks“ komanda.

Ketvirtadienį sostinėje vilniečiai 5:2 įveikė „Energiją Hockey – HC Klaipėdą“ bei iškovojo šeštąją pergalę sezone palikę oponentus be taškų.

Rungtynių pradžioje už savo oponentus pranašesnė buvo „Hockey Punks“ komanda, kuri jau antrąją minutę įgijo persvarą. Įvartį iš vidutinės distancijos pelnė Algimantas Visockas (01:45, rez. perd. Mauras Baltrukonis, Ernestas Trukšnys).

Po pelnyto įvarčio „pankai“ ir toliau itin aktyviai spaudė savo oponentus, bet nepaisant jų metimų krušos, įvarčio jie nepelnė, o galiausiai „Energija Hockey – HC Klaipėda“ surado savo atsaką kontratakoje. Pabėgus dviese prieš vieną gynėją į atakuojančią poziciją buvo išvestas Ilja Michalevičius, kuris neklydo (13:02, rez. perd. Denisas Kuzminovas, Olegas Peliušenokas).

Rezultatui išsilyginus „Hockey Punks“ ir toliau spaudė varžovus, bet nuo jų atakų pirmajame kėlinyje svečių komandą gelbėjo vartininkas Maksimas Ponomarenko, o kartą ritulys pataikė į skersinį.

Antrajame kėlinyje „Energija Hockey – HC Klaipėda“ turėjo puikią progą įsiveržti į priekį, bet mažumos metu vienas iš greitą ataką pabėgęs Kirilas Bogdanovas į vartų plotą pataikyti nesugebėjo. Negana to, į ataką susikoncentravę jungtinės komandos žaidėjai nespėjo pasikeisti, o nuvargintą oponentų ketvertą „pankai“ nubaudė savo greitu išpuoliu ir antruoju A. Visocko įvarčiu (28:05, rez. perd. Povilas Verenis, Sergejus Markovskis).

Netrukus „Energiją Hockey – HC Klaipėdą“ po artimo Eimanto Steponavičiaus metimo dar kartą gelbėjo skersinis, o atlaikę oponentų bandymus pasižymėti jie surengė savo pavojinga ataką. Po puikaus Roko Arbačiausko perdavimo Dariui Verbickui beliko aplenkti gynėją ir pasiųsti ritulį į tuščius vartus (34:38, rez. perd. R. Arbačiauskas).

Šį kartą lygus rezultatas ilgai nebuvo – po mažiau nei minutės klaidinamu judesiu oponentą sau už nugaros palikęs Povilas Verenis nieko nelaukęs iššovė į viršutinį vartų kampą ir dar kartą išvedė į priekį vilniečių klubą (35:46, rez. perd. Aliaksejus Kuveka, Jaunius Jasinevičius).

Trečiajame kėlinyje „Hockey Punks“ ir toliau laikė žaidimo kontrolę savo rankose, bet įvarčio jiems teko laukti iki paskutinių rungtynių minučių. Iš toli iššovęs Ernestas Trukšnys (54:18, rez. perd. A. Visockas, M. Baltrukonis) rezultatą padvigubino, o prieš pat prasidedant paskutinei susitikimo minutei Šarūnas Kuliešius (58:55, rez. perd. A. Kuveka, Lukas Manomaitis) penktuoju įvarčiu panaikino bet kokias oponentų viltis

Po rungtynių „Hockey Punks“ puolėjas Eimantas Steponavičius pasidžiaugė tuo, kad šiandien komanda iškovojo pergalę su Maksimo Čiževskij pagalba vartuose, kuriam tai pirma tokia pergalė žaidžiant visas 60 minučių.

„Labai džiaugiamės, kad pasiekėme pergalę. Šiandien mūsų vartus gynė Maksimas, kuriam tai pirmos pilnos tokios rungtynės, tad noriu pasveikinti ir jį. Atidavėme visas jėgas, treneris prieš rungtynes kalbėjo apie tai, jog varžovas nėra silpnas ir lengvai nepasiduos, o mes susikaupėme, išėjome ant ledo ir laimėjome.“

Praėjęs savaitgalis komandoms buvo skirtingas – „Hockey Punks“ kovojo Baltijos lygoje, o „Energija Hockey – HC Klaipėda“ galėjo ilsėtis ir ruoštis būsimai akistatai. Visgi, „pankų“ atstovo teigimu, nuovargio komanda nejautė.

„Nemanau, kad lygių rungtynių priežastis buvo nuovargis. Po Baltijos lygos turėjome kelias lengvesnes treniruotes, lengvai pačiuožėme. Manau, kad šiandien sunku buvo dėl to, kad gerai žaidė jų vartininkas. Iš mūsų pusės, mano nuomone, viskas buvo neblogai, tik kartais pritrūkdavo šaltakraujiškumo užbaigiant atakas ir pelnant daugiau įvarčių.

Po dviejų kėlinių supratome, jog rezultatas mūsų nedžiugina ir būtina pridėti dar jėgos. Kaip matome, tai padėjo – džiaugiamės pergale.“

Gruodis „Hockey Punks“ klubui ir vėl bus įtemptas, kadangi jau gruodžio 18-20 dienomis jų lauks Baltijos lygos finalinio ketverto kovos. E. Steponavičius neslepia, jog labai malonu patekti į šį etapą, apie kurį jo mintys sukasi jau dabar.

„Po Baltijos lygos – atmosfera komandoje puiki. Labai džiaugiamės patekę į kitą etapą. Taip pat, manau, kad šiek tiek patobulėjome. Jau pradedame galvoti ir apie finalo ketvertą ir kaip geriau jame pasirodyti.“