2019 m. liepos 17 d. 11:19 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Futbolo mokykloje - karo padėtis

(18)

Futbolo mokykloje - karo padėtis nuotrauka, foto

TAIKINYS. Klaipėdos futbolo mokyklos direktorius Antanas Adomynas neįtinka daliai trenerių ir futbolo treniruotes lankančių vaikų tėvų.

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.

7 iš 18 Klaipėdos futbolo mokyklos trenerių, susibūrę į profsąjungą, visais įmanomais būdais ėmė kovoti dėl, jų teigimu, mažinamų valandų skaičiaus ir prastų darbo sąlygų, o įstaigos vadovybė skundžiasi, kad šie treneriai nenori dirbti ir tik ieško būdų, kaip išsisukti. Tiek viena, tiek kita pusė ėmė šnipinėti vieni kitus ir savivaldybės tarnautojus apipylė įvairiausiais skundais.

Su konfliktuojančiomis pusėmis kalbasi ir galimų išeities taškų ieško savivaldybės administracijos Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė, Klaipėdos vicemeras Vytautas Čepas, miesto Tarybos Ugdymo ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Saulius Budinas bei laikinai Klaipėdos sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjo pareigas einantis Ignas Pocius.

Sukruto ir tėvai

Į konfliktą tarp Klaipėdos futbolo mokyklos direktoriaus Antano Adomyno bei dalies trenerių įsikišo ir futbolo treniruotes lankančių vaikų tėvai. Jie subūrė tėvų komitetą ir teigia, kad dėl šios biudžetinės įstaigos vadovybės sprendimų jų vaikai yra priversti keisti trenerius.

"Pavargome nuo netvarkos futbolo mokykloje, kurią savo veiksmais sukėlė direktorius A. Adomynas. Šia veikla yra naikinama futbolo mokyklos bazė, trenerių kadrai, kenkiama vaikų futbolui", - rašte, adresuotame S. Budinui, rašo tėvų komiteto nariai.

Anot jų, vienas iš skaudžių smūgių buvo suduotas dar pernai, kai jų vaikai buvo priversti atsisveikinti su 1994-1995 m. gimusių žaidėjų rinktinės treneriu, buvusiu Lietuvos rinktinės kapitonu Sauliumi Mikalajūnu.

"Šis treneris buvo nuimtas be jokio paaiškinimo. Vėliau buvo perkeliamas iš grupės į grupę. Buvo daromas spaudimas išeiti iš mokyklos. Dėl to treneris patyrė psichologinę traumą", - rašoma minėtame rašte.

Tuo metu A. Adomynas tokias kalbas griežtai neigia.

"2011-2012 metais S. Mikalajūnas turėjo 18 savaitinių akademinių valandų krūvį. Nuo 2012 metų Klaipėdos miesto savivaldybei įvedus 10 litų mokestį, iki pirmo ketvirčio pabaigos iš S. Mikalajūno treniruojamos antrų metų pradinio rengimo grupės tėvų į mokyklos sąskaitą nebuvo gauta nė lito. Patikrinus šią grupę išaiškėjo, kad treniruočių čia nebuvo. Turime tarnybinį pranešimą, aktą, trenerio S. Mikalajūno paaiškinimą. Grupę teko panaikinti dėl paties S. Mikalajūno kaltės. Mano manymu, per sportinę karjerą iškovotos regalijos neleidžia aplaidžiai žiūrėti į darbą. Įdomu, kurioje įstaigoje mokėtų pinigus ir į viską žiūrėtų pro pirštus, jei darbai būtų neatliekami? Beje, šiemet S. Mikalajūnui mes pasiūlėme 20 akademinių valandų savaitinį darbo krūvį - daugiau nei etatą", - aiškino A. Adomynas

Tėvų komiteto nariai skundėsi ir vartininkų trenerių kaita.

"Iš pradžių dirbo, bet buvo atleistas Marius Poškus, vėliau vartininkus treniravo Saulius Pocius ir Tomas Domarkas. Šiuo metu vartininkų trenerio Klaipėdos futbolo mokykloje nėra iš viso", - vardijo tėvai.

Anot A. Adomyno, ir šiuo atveju esą yra pateikta klaidinga informacija.

"Marius Poškus pernai rugpjūtį pasiprašė atleidžiamas iš darbo, nes keitė darbovietę. Buvę Futbolo mokyklos auklėtiniai Saulius Pocius ir Tomas Domarkas visuomeniniais pagrindais laisvu nuo darbo laiku sutiko treniruoti vartininkus, tačiau šiuo metu jie turi nemažą krūvį ir dirba su savo grupėmis", - teigė direktorius.

Prašo atleisti direktorių

Tėvai piktinosi, jog neseniai mokyklos direktorius priėmė naują trenerį, nors darbo valandų trūksta jau esamiems. "Darbuotojas buvo priimtas nepasitarus su trenerių profesine sąjunga. Naujas žmogus priimtas, nors trūksta vartininkų trenerio, taip pat fizinio parengimo trenerio. Direktorius nerado galimybės padidinti darbo valandų skaičiaus treneriui Sauliui Mikalajūnui. Kiek anksčiau analogiška situacija buvo susiklosčiusi dėl buvusio futbolininko Tomo Žiuko - neatsirado darbo valandų ir jis buvo priverstas išvažiuoti į Daniją dirbti nekvalifikuoto darbo. Darbo mokykloje neatsirado ir kitam žinomam bei nusipelniusiam futbolininkui Rimantui Žvingilui.

NESUTARIMAI. Klaipėdos futbolo bendruomenė susiskaldo jau ne pirmą kartą. Užuot dėjusi visas pastangas vaikų ugdymui ir rezultatų gerinimui įstaigos vadovybė ir treneriai apipylė vieni kitus raštais ir skundais.

Tai yra dvigubų standartų taikymas. Direktorius elgiasi kaip savo privačioje įmonėje", - aiškino tėvų komiteto nariai. Jie net rinko parašus, kad A. Adomynas būtų atleistas iš pareigų. Tokį raštą jie pateikė savivaldybės tarnautojams. A. Adomyno teigimu, priėmus į darbą naują darbuotoją Andrių Pancerovą kitų mokyklos pedagogų darbo krūviai ir jų socialinės garantijos nepasikeitė. "Kaip įstaigos vadovas, žvelgdamas į ateitį, atsiradus galimybei, aš negaliu atsisakyti jauno ir energingo specialisto, prieš keletą metų baigusio Klaipėdos universitetą, dvejus metus rungtyniavusio Vokietijoje ir metus dirbusio "SV Wehen Wiesbaden" klubo U-16 komandos trenerio asistentu. Jaunas, sportiškas treneris, treniruočių procese taikantis naujausią metodiką, sudaro realią konkurenciją ilgiau kaip 30 metų mokykloje dirbantiems specialistams, todėl suprantamas priešiškas veteranų nusiteikimas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Komentarai

RRR

2012-11-04   20:36

IP: 78.61.219.226

PALAIKAU 100 %

Rimtas pasiūlymas:
1. R.Žvingilą- į direktoriaus vietą.
2. S.Mikalajūną, R.Skersį, R.Vilavičių, E.Gaigalą, Timofejevą, R.Vainorą- palikti treneriais.
3. Pakviesti į trenerio darbą Tomą Žiuką (būtinai,nes jis jau įrodė savo darbu ir bendravimu su vaikais,kad yra vertas būti TRENERIU).
4. A.Žūta-lai dirba su teisėjais(ten jam ir vieta).
5. Visiems likusiems treneriams duoti bandomąjį laikotarpį iki pavasario.Tas, kuris nepraeis "atestacijos"- AČIŪ ir viso gero,nes laikas bėga ir vaikai palaukti negali,kol jie sulauks pensijos.
6. Adomynui siūlyčiau garbingai pasitraukti pačiam (jei aišku jis yra tikras vyras).
Tada prasidės nauja Klaipėdos futbolo mokyklos era ir nuo to išloš ir vaikai ir futbolo lygis.

Nuomone

2012-11-04   20:00

IP: 78.61.229.198

Dėmesio!!!2012-11-02 12:01
Ačiū, kad pranešėte!
Rimtas pasiūlymas:

Pasiulimas geras,bet Vilavicius koks tai treneris eij neturi licinzijos narmalios ir darbo patirtes ,ziuredavo per tvora kaip Gerb. Skersis treneroja vaikus tame tarpe ir Vilavicaus sunu,ir pot kaip ponas Adominas pasiule jam darba tai Vilavicius dabra dydisis trneris kuris neuaugino neivenos kartos,ir kuris futbolo nezaides normalei o tokie trenerei jauni perespektivus,kaip Gerb Mikalajunas,Gerb Ziukas kure turi autoriteta ir patirtes geram futbole o ne Lietuviskam futbole koki mes matom dabar,taip jeims nedoda dirbi,Gerbemij zuvis puna nuo galvos o galva kur galva musu Lietuvos Futbolo Federacija,a ponas Adominas statitinis ir kuriis bijo nedgi savo seselio,

ass

2012-11-04   19:47

IP: 78.61.229.198

tevui2012-11-03 08:30
tu tevai armastai ka rasai apie Mikalajuna,taivenintelis kuris dirba su intuziazmu ir kuri vaikai devina kuris atsidoda darbuj 300%,deja kuroi futbolo mokyklos aukletinej uzema prizines vietas tu abeli keno tu tevas gal kokio nedgi neinau..................

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Sūduva“ pralaimėjo Belgrade ir baigė pasirodymą Čempionų lygos atrankoje nuotrauka, foto

„Sūduva“ pralaimėjo Belgrade ir baigė pasirodymą Čempionų lygos atrankoje

Europos futbolo klubų Čempionų lygos pirmojo atrankos etapo atsakomosiose rungtynėse antradienį Lietuvos...

Naujasis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatas prasidės rugsėjo 21 dieną rungtynėmis Klaipėdoje...

LKL valdyboje priimti sprendimai dėl nuostatų pakeitimo ir Karaliaus Mindaugo taurės formato nuotrauka, foto

Klaipėdietė Karine Avanesova (31 m.) visą laiką sveikatingumo klube šeimai „Apelsinas“ sportavo...

Sportas – tai rūpestis savimi ir gyvenimo džiaugsmas nuotrauka, foto

Las Vegase finišavo NBA vasaros lyga. Paskutinėse turnyro rungtynėse dėl čempionų titulo...

NBA vasaros lygos finale arti stebuklo buvo K.Maksvytis nuotrauka, foto

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai Lenkijoje sužaidė dar vienerias kontrolinės rungtynes. Zabžės miesto stadione...

„Atlantas“ nusileido ir „Gornik“ ekipai nuotrauka, foto

Oro taršos tyrimų rezultatai nenuramino nuotrauka, foto

Klaipėda, Oro tarša jaučiama, tačiau normos - neviršijamos, pavojaus gyventojų sveikatai nėra. Tokios...

Iš emigracijos grįžusi Aistė: radau jėgų viską kurti iš naujo nuotrauka, foto

Įvairybės, Panevėžietė Austė Mikalajūnaitė (28) po mokslų Lietuvoje išvyko padirbėti Norvegijoje, o nepritapusi...

Vakarų Lietuvos kriminalinė kronika nuotrauka, foto

Kriminalai, Apiplėšė moterį

Palangos meras: kopose viešbučių ir restoranų nebus nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Palangos meras kategoriškas – kopose niekada neleis viešbučių, restoranų ar kitokių statybų....

Klaipėda, Paskelbta prieš 18 min.

Kriminalai, Paskelbta prieš 1 val.

Vakarų Lietuva, Paskelbta prieš 1 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...