Fiasko: Lietuvos krepšinio rinktinė nusileido ir danams

Lietuvos rinktinė (1/2) nesėkmingai pratęsė žygį kvalifikaciniame turnyre dėl patekimo į "Eurobasket 2022" varžybas.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai po atkaklios kovos 76:80 (22:21, 24:18, 13:22, 17:20) nusileido aiškiais C grupės autsaideriais laikytiems Danijos (1/2) krepšininkams.

Šeimininkai galingai pradėjo rungtynes - 10:2 po dviejų Tomo Dimšos dvitaškių bei Eimanto Bendžiaus ir Mindaugo Kuzminsko tolimų šūvių. Trečiojo lietuvių tritaškio autoriumi tapo Deividas Gailius - 16:9. Varžovai neleido atsiplėšti ir paskutinę minutę išsiveržė į priekį - 20:21. Marekas Blaževičius nuo baudų metimo linijos sugrąžino minimalų pranašumą - 22:21.

Pirmuosius taškus atstovaudamas Lietuvai pelnė Regimantas Miniotas - 26:21. Danai dukart iš eilės prasižengė puolime, o lietuviai įgijo dviženklį pranašumą - 33:21 po dar vieno D.Gailiaus tritaškio. Svečiai neleido mūsiškiams atsiplėšti, o komandos išėjo ilsėtis esant vienženkliam pranašumui - 46:38.

Po ilgosios pertraukos sekėsi ne ką geriau, o D.Maskoliūnui teko stabdyti žaidimą - 48:45 po Sylvesterio Bergo dėjimo. Jonas Mačiulis buvo nubaustas technine pražanga už vaidybą, o danai išsiveržė į priekį - 50:51. Prieš lemiamą ketvirtį Lietuva atsiliko rezultatu 59:60.

Svečiai sėkmingiau pradėjo kėlinį - 59:64 sužaidus beveik keturias minutes. Du iš eilės tolimus metimus pataikę Mantas Kalnietis ir D.Gailius grąžino pranašumą - 65:64. Visgi spurto surengti nepavyko, o D.Maskoliūnui teko prašyti dar vienos pertraukėlės - 67:73. Lietuviai buvo išsiveržę į priekį, tačiau Jonas Zahore pataikė dvitaškį su pražanga - 74:76. J.Mačiulis įmetė sudėtingus du taškus paskutinę atakai skirtą sekundę - 76:76. Danijos rinktinės lyderis pataikė dvitaškį likus 19 sekundžių - 76:78. M.Kalniečio tritaškis nepasiekė tikslo, po varžovų krepšiu kilo sąmyšis kovojant dėl kamuolio, kuris baigėsi D.Gailiaus pražanga, o Adama Darboe įtvirtino danų pergalę - 76:80.

Lietuviai nuo pirmadienio treniruojasi "burbule", į kurį be jų ir danų taip pat atvyko čekai (1/2) ir belgai (3/0).

Danijos krepšininkai 71:75 nusileido Čekijai bei 72:88 - Belgijai, o Lietuvos rinktinė net 65:86 nepasipriešino belgams bei 97:89 palaužė čekus.

Penktadienį Vilniuje jau įvykusiame mače ne pajėgiausios sudėties Belgijos nacionalinė komanda sutriuškino Čekiją rezultatu 90:62 (27:19, 20:17, 23:15, 20:11).