Europos taurės Top 16 etapą „Rytas“ pradėjo pralaimėjimu

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai Europos taurės Top 16 etape startavo nesėkmingai. Vilniečiai pirmosiose G grupės rungtynėse namie 86:91 (23:20, 16:16, 22:28, 25:27) pralaimėjo Kazanės „Uniks“ komandai iš Rusijos.

Jau mačo pradžioje „Uniks“ šovė į priekį 9:2, 12:4, tačiau šeimininkai dar pirmame kėlinyje pavijo varžovus ir persvėrė rezultatą (20:18).

Martyno Echodo dvitaškis antrame ketvirtyje išaugino „Ryto“ persvarą iki 9 taškų (37:28), bet „Uniks“ reagavo į šį spurtą. Įpusėjus mačui, Vilniaus ekipa buvo priekyje 39:36.

Po pertraukos kelių minučių atkarpą 11:3 laimėjusi Kazanės komanda persvėrė rezultatą ir perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Lemiamomis minutėmis Rusijos klubą į priekį traukė legionieriai. Raymaro Morgano bei Erricko McCollumo taškai padėjo „Uniks“ išsaugoti nedidelį pranašumą ir nugalėti rezultatu 91:86.

Amerikietis E. McCollumas buvo geriausias rungtynių žaidėjas. Jis įmetė 20 taškų (4/6 dvit., 2/6 trit., 6/7 baudų), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus, surinko 22 naudingumo balus.

Abi komandos panašiu taiklumu metė dvitaškius (26/40, 65 proc. ir 23/33, 70 proc.), tačiau „Uniks“ pranašumas išryškėjo atakuojant iš toli. Kazanės komanda pataikė 11 iš 25 tritaškių (44 proc.), kai „Rytas“ - 7 iš 24 (29 proc.).

Geresnis taiklumas svečiams padėjo kompensuoti beviltiškai pralaimėtą kovą dėl atšokusių kamuolių (21-36).

Kitas Europos taurės rungtynes vilniečiai žais sausio 15 dieną Turkijoje su Stambulo „Galatasaray“.

„Rytas“: M. Girdžiūnas (3/6 trit.) ir E. Bendžius (1/7 trit.) - po 15, A. Butkevičius 13 (3/3 dvit.), T. Holloway 12 (4 rez. perd.), M. Echodas 9 (14 atk. kam.), P. Cruzas 7 (2/9 dvit.), E. Kairys 6 (3/3 dvit.), C. Bairstow 5, D. Sirvydis ir D. Bičkauskis - po 2.

„Uniks“: E. McCollumas 20, R. Morganas ir J. Smithas - po 16, V. Lichodejus 10, J. Wilsonas ir J. Theodore'as - po 9, K. Kaimakoglou 6, J. Kolesnikovas 3, A. Tyusas 2.