Europos čempionate - klaipėdietės pripažinimas

Lenkijoje vykusiame Europos paplūdimio rankinio čempionate Lietuvos rinktinės gretose rungtyniavusi Klaipėdos "Viesulo" sporto centro auklėtinė Mireta Rutytė sulaukė pripažinimo - pateko į simbolinį geriausių viso čempionato žaidėjų penketuką. Ši trenerės Jovitos Mikalauskienės ugdytinė pripažinta geriausia čempionato gynėja.

"Mireta - dviem metais jaunesnė už daugelį čempionate dalyvavusių žaidėjų. Labai džiaugiuosi jaunosios rankininkės pasiekimu. Iš Klaipėdos buvo kviečiamos trys žaidėjos, bet galiausiai Lietuvai atstovavo tik viena jauniausia rankininkė", - situaciją nušvietė "Viesulo" sporto centro trenerė J. Mikalauskienė.

Pirmajame etape Lietuvos merginų rinktinė iškovojo pergalę prieš ukrainietes (2:0), tačiau nusileido portugalėms (0:2) ir pateko tarp aštuonių stipriausių Europos rinktinių. Į pusfinalį nepatekusios lietuvaitės sekmadienį užbaigė savo pasirodymą rungtynėmis dėl 7-osios vietos. Po atkaklios kovos pergalę 2:0 (18:11; 14:12) šventė turnyro šeimininkės lenkės.

Rezultatyviausia Lietuvos rinktinės žaidėja čempionato metu buvo garliavietė Mantė Voskresenskaja.

Europos čempionėmis tapo ispenės, kurios finale 2:0 įveikė vengres. Bronzos medalius iškovojo Vokietijos rankininkės. Jos kovoje dėl trečiosios vietos 2:0 nugalėjo olandes.

Viso Europos čempionate varžėsi 14 stipriausių Europos rinktinių, o lietuvaitės, iškovodamos 8 vietą pakartojo prieš du metus tuometinės U17 rinktinės pasiektą geriausią rezultatą.

Pirmą kartą istorijoje Europos iki 17 metų čempionate dalyvavę Lietuvos paplūdimio rankininkai tarp 15 rinktinių liko 12.

Vaikinų rinktinei atstovavo trys klaipėdiečiai - Tomas Drakšas, Edvinas Aidukonis (jų trenerė - Auksuolė Stropienė) ir Orestas Biknius (treneris Vidmantas Toliušis).

Europos čempionato auksą tarp vaikinų po dramatiškos kovos iškovojo Kroatijos rinktinė. Kroatai finale tik po baudinių serijos palaužė vengrus ir šventė pergalę 2:1 (20:25; 20:19; 7:6). Čempionato bronza atiteko ispanams, kurie 2:0 užtikrintai įveikė bendraamžius iš Olandijos.