"Euro 2016": Portugalija - Europos čempionė!

Prancūzijoje vykusio Europos futbolo čempionato ("Euro-2016") finale sekmadienį Portugalijos rinktinė po pratęsimo 1:0 (0:0; 0:0) įveikė pirmenybių šeimininkus Prancūzijos futbolininkus.

Portugalijos rinktinė Europos čempionato finale žaidė antrą kartą. 2004 metų pirmenybių lemiamame mače portugalai pralaimėjo graikams.

Prancūzai Europos čempionais yra tapę du kartus - 1984 ir 2000 metais.

25-ąją susitikimo minutę dėl traumos aikštę buvo priverstas palikti portugalas Krištianas Ronaldas (Cristiano Ronaldo).

Per pagrindinį rungtynių laiką daugiau progų pasižymėti turėjo Europos pirmenybių šeimininkai - prancūzai į vartų plotą smūgiavo septynis kartus, o portugalai - vos sykį, tačiau įmušti nei vienai komandai taip ir nepavyko.

Antrajame pratęsimo kėlinyje pagaliau krito pirmasis įvartis. 109-ąją min. portugalas Ederis taikliu tolimu smūgiu pasiuntė kamuolį į Ugo Liori (Hugo Lloris) saugomus vartus.

"Stade de France" stadione Sen Deni vykusiam susitikimui teisėjavo 41-erių metų anglas Markas Klatenbergas (Mark Clattenburg).

Šešis įvarčius įmušęs prancūzas Antuanas Griezmanas (Antoine Griezmann) tapo rezultatyviausiu "Euro-2016" žaidėju.