Estijoje - auksiniai klaipėdiečių yriai

Klaipėdos irkluotojai skynė pergales Estijoje vykusiame 100 km irklavimo maratone. Mūsų miesto atstovai, rungtyniavę tarp 880 Estijos, Latvijos, Lenkijos, Čekijos, Suomijos, Danijos, Prancūzijos, Rusijos ir Lietuvos irkluotojų, iškovojo du aukso ir vieną sidabro medalius.

49-erių klaipėdietis Sigitas Bulovas, nuolat puikiai savo miestui atstovaujantis įvairiose irklavimo varžybose, sužibėjo ir šįkart - tapo 100 km irkalvimo maratono čempionu.

Estijoje vykusiame maratone jis kartu su kauniečiu Atlantos olimpinių žaidynių dalyviu Vidu Kupčinsku pranoko net 108 dviviečių baidarių įgulas.

Jie maratoną Vohandu upėje įveikė per 6 val. 49 min. 24 sek.

Tai geriausias laikas ir absoliučioje įskaitoje.

Tarp 90 vienviečių baidarių klaipėdietis Justas Vaičiulis (7 val. 6 min. 13 sek.) iškovojo antrąją vietą, o Virginijus Šlevinskis liko 17-tas (9 val. 28 min. 23 sek.).

Mišrių dviviečių valčių klasėje nugalėtojais tapo klaipėdietė Aida Vilimienė ir kaunietis Juozas Gurevičius (7 val. 45 min. 10 sek.).

"Estijoje dar daugelyje vietų dar matėsi sniego, o Tamulos ežeras kuriame tradiciškai maratono dalyviams būdavo duodamas startas, dar neišlaisvintas iš ledo šarvų. Maratoną apskritai neįveikė daugiau nei 100 įgulų", - "Vakarų ekspresui" situaciją komentavo vienas iš varžybų lyderių, Klaipėdos apskrities policijos areštinės viršininkas S. Bulovas.