Dviratininkas Ramūnas Navardauskas pasižymėjo Prancūzijoje

Dviratininkas Ramūnas Navardauskas („Delko Marseille Provence“) trečiadienį dalyvavo Prancūzijoje vykstančių 33-iųjų daugiadienių lenktynių „Tour Poitou - Charentes en Nouvelle Aquitaine“ (UCU I kategorija) antrojo etapo dienos pabėgime ir laimėjo visus keturis tarpinius kalnų (25,9 km; 82,5 km; 104,9 km, 118,3 km) bei pirmąjį (59,2 km) iš trijų tarpinių sprinto finišų.

Antrą etapą iš eilės po finišo sprinto laimėjo prancūzas Christophe Laporte („Cofidis, Solutions Credits“). Jis 168,1 km nuvažiavo per 3 val. 47 min. 34 sek. (vid. greitis – 44,32 km/h.). Ketvirtas finišavo R. Navardausko ir Evaldo Šiškevičiaus komandos draugas australas Brenton Jones. R. Navardauskas (+1.16) finišo liniją kirto 66-as, Ignatas Konovalovas („Groupama - FDJ“, +3.08) – 82-as, o Evaldas, kuriam įskaitytas nugalėtojo laikas – 84-as.

Dienos pabėgime kartu su Lietuvos čempionu R. Navardausku dalyvavo ispanas Joel Nicolau („Caja Rural - Seguros RGA“), italas Mattia Viel („Androni Giocattoli - Sidermec“) ir prancūzas Alan Riou („Arkea - Samsic“). Po 93 km jų persvara prieš pagrindinę grupę siekė 3 min. 20 sek. Bėgliai buvo pavyti iki finišo likus apie 18 km. Antrajame (99,5 km) ir trečiajame (136,1 km) tarpiniuose sprinto finišuose R. Navardauskas buvo trečias.

Bendrojoje įskaitoje iš lietuvių aukščiausią vietą – 49-ą – užima E. Šiškevičius (+20 sek.). „Kalnų karaliaus“ klasifikacijoje R. Navardauskas yra antras.

Penkių etapų lenktynės, kurių prizų fondą sudaro 54 tūkst. eurų, baigsis penktadienį. Varžybas pradėjo 119 dviratininkų iš 18 komandų.

1991 metais šiose lenktynėse trečias buvo Artūras Kasputis, o 2005 metais taip pat trečią vietą iškovojo Linas Balčiūnas.