2019 m. liepos 23 d. 17:02 val., antradienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

"Dragūno" kapitonas Arvydas Bučius prieš finalą: „Po kūną skraido drugeliai“

"Dragūno" kapitonas Arvydas Bučius prieš finalą: „Po kūną skraido drugeliai“ nuotrauka, foto

TITULUOTAS. Arvydas Bučius savo iškovotų trofėjų kolekcijoje yra sukaupęs aštuonis Lietuvos čempiono titulus, kartą pasidabino Lietuvos pirmenybių sidabro medaliais, džiaugėsi Lietuvos rankinio federacijos (LRF) taurės ir Lietuvos vyrų rankinio supertaurės nugalėtojo laurais, iškovojo dešimtis įvairių taurių ir medalių tarptautiniuose rankinio turnyruose, yra daugkartinis Europos Iššūkio taurės ir Europos rankinio federacijos (EHF) taurės dalyvis.

© rkdragunas.lt nuotr.

Reklama

Ar žinote, kad Klaipėdos "Dragūno" ekipoje yra žaidėjas, kuris jau dešimtąjį kartą kausis Lietuvos rankinio lygos (LRL) finale? Taip, tai būtent tiek kartų, kiek šis klubas per savo gyvavimo istoriją ir žengė į svarbiausią Lietuvos pirmenybių etapą. Šis tituluotas žaidėjas - 30-metis klaipėdietis Arvydas Bučius.

Jis tapo neatsiejama "Dragūno" dalimi, tarsi komandos varikliu, priverčiančiu visus sukrusti ir atlikti darbą kaip vienas darniai dirbantis mechanizmas. Nenuostabu, kad A. Bučiui jau daugybę metų yra patikėtos "Dragūno" kapitono pareigos.

"Dragūno" komandoje rungtyniauju jau dvylika metų. Klubas prieš kelias dienas atšventė 20-ties metų gyvavimo sukaktį. Tik dabar pradedu suvokti, kad aš šiame klube žaidžiu jau tiek daug metų. Man yra didžiulė garbė, kad galiu būti "Dragūno" klubo dalimi ir prisidėti prie Klaipėdos rankinio istorijos", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Bučius.

Varžovas - ambicingas

Arvydai, šiandien 19 val. Klaipėdoje (Taikos pr. 61A) "Dragūnas" ir Vilniaus VHC "Šviesa" pradės Lietuvos rankinio lygos (LRL) finalo iki trijų pergalių seriją. Tau tai bus jau dešimtasis finalas. Ar vis dar jauti jaudulį prieš panašias rungtynes? - pasiteiravome "Dragūno" komandos kapitono.

Dabar nejaučiu didelio jaudulio, tačiau kelias valandas prieš rungtynes tikrai jaučiu, kaip po kūną skraido drugeliai.

Jei jau sportininkas prieš svarbiausias rungtynes nejaučia jaudulio, manau, kad tada reikia kabinti sportinius batelius ant vinies ir baigti karjerą.

Reklama

Man tas jaudulys yra net savotiškai malonus, tai tarsi stumia į priekį, priverčia jausti atsakomybę prieš savo komandos sirgalius, komandos narius, trenerį ir visus, kurie mus palaiko ir mumis domisi. Galiausiai norisi kuo geriau reprezentuoti savo gimtąjį miestą Klaipėdą.

Kalbant apie jaudulį, kai prasideda rungtynės, jaudulys mažėja, kadangi visas susikoncentruoji į žaidimą ir stengiesi kuo geriau atlikti savo darbą. Tada apie nieką kitą nemąstai, tik kaip pasiekti pergalę.

Ką galėtum pasakyti apie šio vakaro varžovą - Vilniaus VHC "Šviesa"?

Ši komanda jau antrus metus iš eilės pelnytai nukeliavo iki finalo. Juk vilniečiai pusfinalio serijoje 2:0 nugalėjo pajėgią Kauno "Granito-Kario" komandą. "Šviesa" demonstruoja gerą sportinę formą. Tai pajėgi, greitai bėgančių ir būrį jaunų žaidėjų turinti komanda. Juk vilniečiai šį sezoną mus jau kartą nugalėjo. Laukia sunkus finalas. Dėl pergalės mums teks gerokai paprakaituoti.

Kiek svarbu, kad turite aikštės pranašumą ir pirmas rungtynes žaisite Klaipėdoje savų žiūrovų akivaizdoje?

Pirmos rungtynės yra labai svarbios psichologiškai. Manau, kad vilniečiai yra supykę po pernykščio Lietuvos rankinio lygos finalo, kai mums seriją iki trijų pergalių pralaimėjo sausu rezultatu 0:3. Gali būti, kad "Šviesa" bandys mus nustebinti ir griebti jautį už ragų jau pirmose rungtynėse, tačiau mes nežadame nusileisti. Esame pasiruošę įvairiems scenarijams.

Reklama

Ar visi "Dragūno" žaidėjai yra sveiki ir kausis finale?

Kol kas visi yra pasiruošę, o kaip bus rungtynių dieną, matysime. Žinoma, būtų idealu, jei seriją laimėtume 3:0, tačiau nebūtų labai blogai, jei reikėtų ir penkerių rungtynių, tačiau nugalėtojų taurė liktų Klaipėdoje. Mūsų tikslas yra vienas - apginti čempionų titulus. Tą stengsimės ir padaryti.

"Dragūnas" - lyg šeima

Iki šiol "Dragūnas" Lietuvos čempionu yra tapęs 8 kartus - 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2017 ir 2018 metais. Per pastarąjį dešimtmetį tik kartą - 2016 metais - pralaimėjote finale. Kaip manai, kokia yra "Dragūno" stiprybės paslaptis?

Mes išties daug dirbame - turbūt dvigubai daugiau nei kitos Lietuvos komandos. Ne kartą esu minėjęs, kad prie pergalių daug prisideda ir komandoje tvyranti draugiška atmosfera. Mes su žaidėjais esame tapę lyg šeimos nariais: ne tik daug laiko praleidžiame aikštėje per treniruotes ar rungtynėse, bet ir už aikštės ribų kartu leidžiame laisvalaikį. Taigi, vienas kitą puikiai pažįstame, net suprantame iš žvilgsnio ar pusės žodžio. Tai aikštėje taip pat labai padeda. Kai reikia, vienas kitą paskatiname, pasakome reikiamą žodį, kai žmogui nesiseka, kartais geriau ir patylėti, o ne pykti. Susideda daug niuansų. Kai gerai pažįsti vieną ar kitą žmogų, reikiamu metu lengviau priimti teisingus sprendimus. Tai yra mūsų komandos pliusas.

Kalbant apie Klaipėdos rankinį, smagu, kad einama teisingu keliu. Tikiu, kad tos pergalės nenutrūks ir klaipėdiečiai dar ilgai galės džiaugtis "Dragūno" pasiekimais. "Dragūno" komandoje - puikus kolektyvas, man malonu būti šio ambicingo ir kovingo kolektyvo dalimi. Man tai daugiau malonumas, hobis, gyvenimo būdas, o ne darbas.

Prisimink, kokie keliai Tave suvedė su rankinio sportu?

Reklama

Mano ir kito buvusio "Dragūno" žaidėjo Gražvydo Juškos mamos - pažįstamos. Taigi, lankyti rankinio treniruotes pasiūlė Gražvydo mama, kadangi treniruotes jau anksčiau lankė jos sūnus. Mamos norėjo, kad mes bendrautume ir kartu sportuotume.

Ar prisimeni pirmąją savo rankinio treniruotę?

Buvau turbūt koks ketvirtokas, nelabai ką ir supratau: treneris Regimantas Avižonis, kuris jau yra palikęs šį pasaulį, tik šaukė ir liepė atlikti kažkokius pratimus. Tos treniruotės tuomet pasirodė labai keistos, tačiau kuo toliau, tuo labiau ėmė patikti. Taip po truputį ir įsitraukiau.

Papasakok, kaip atsidūrei "Dragūne"?

Netrukus pradėjau sportuoti pas trenerę Auksuolę Stropienę, kurią ir vadinu savo pirmąja trenere. Ji vieną dieną keliems vyresniems žaidėjams pasiūlė pasitreniruoti kartu su "Dragūno" vyrų komanda ir mums su Gražvydu Juška leptelėjo: "Eikite ir jūs pasižiūrėti, pabandyti." Iš pradžių buvo labai nedrąsu: visi atrodė tokie aukšti, rimti ir su įspūdingomis pergalių istorijomis. Kuo toliau, tuo labiau jaučiausi drąsiau. Taip pamažu ir įsitvirtinau šioje ekipoje.

  • "Dragūnas" LRL reguliariajame čempionate iškovojo 14 pergalių, patyrė 2 pralaimėjimus ir užėmė pirmąją vietą. VHC "Šviesa" su 12 pergalių ir 4 pralaimėjimų liko antra.
  • "Dragūnas" ir VHC "Šviesa" šį sezoną reguliariajame čempionate susitiko du kartus ir pasidalijo po pergalę: 2018 metų gruodžio 5 dieną Vilniuje 4 įvarčiais - 31:27 laimėjo vilniečiai, o 2019 metų kovo 13 dieną dragūniečiai Klaipėdoje atsirevanšavo su kaupu - 35:27.
  • "Dragūnas" pusfinalyje dukart (32:25 Klaipėdoje ir 28:25 Alytuje) įveikė praėjusio sezono vicečempionus Alytaus "Varsos-Stronglaso" rankininkus, o VHC "Šviesa" taip pat dukart (27:25 Vilniuje ir 30:25 Kaune) nugalėjo šio sezono Lietuvos rankinio supertaurės nugalėtojus Kauno "Granito-Kario" atstovus.

"Finale motyvacijos neturėtų trūkti"

Artūras JUŠKĖNAS, "Dragūno" vyr. treneris

Reklama

Savo žaidėjams ne kartą sakiau, kad finale lengvų kovų nelaukite. Jei norime iškovoti pergalę, teks žaisti susikoncentravus ir atiduoti daug jėgų. Varžovas VHC "Šviesa" finale nėra naujokas. Praėjusiais metais jie mums finale nusileido visus tris kartus, tad šiemet jau bandys mums įkąsti. Manau, kad jų motyvacija bus gerokai didesnė nei pernai. Prieš metus jie tarsi apšilo kojas, jau žino, kas kaip yra ir stengsis iš karto kibti į atlapus. Vilniečiai savo trofėjų kolekcijoje neturi Lietuvos rankinio lygos (LRL) čempionų titulų, tad jų išties labai trokšta. Kita vertus, ir mūsų komandoje yra žaidėjų, kurie dar nėra tapę Lietuvos čempionais, tad ir jie turėtų kovoti iš paskutiniųjų, kad taptų čempionais. Manau, kad laukia arši kova. Pasakysiu vieną, mes nežadame nusileisti, kovosime, kiek galėsime.

Praėjusį savaitgalį buvau Molėtuose, kur vyko Lietuvos I rankinio lygos finalas ir čia Molėtų sporto salė buvo sausakimša žiūrovų. "Dragūno" sporto salė yra šiek tiek didesnė, tačiau mes labai norėtume, kad ji per finalą taip pat būtų sausakimša. Labai norėtųsi, kad Klaipėdos rankinio sirgaliai įrodytų, kad jie yra aktyvesni nei Molėtų rankinio sirgaliai. Kviečiu užpildyti "Dragūno" sporto salės tribūnas.

Reklama

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Reklama

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

„Bangos“ gretose žais brazilas nuotrauka, foto

„Bangos“ gretose žais brazilas

Po ketverių su puse metų pertraukos „Bangos“ gretose vėl bus legionierius. Prie...

Liepos 22 d. prasidėjo savaitę truksiantis XVI Šachmatų festivalis „Jūros šventė –...

Šachmatų festivalis - didmeistriui Borisui Rumiancevui atminti nuotrauka, foto

Su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine pasaulio čempionatui besiruošiantis Mindaugas Kuzminskas pirmadienį vakare...

Mindaugas Kuzminskas oficialiai pasirašė sutartį su „Olympiacos“ nuotrauka, foto

Savaitgalį įvyko paskutinis Olandijos motokroso čempionato etapas, kuriame viso čempionato metu pirmavo...

Arminas Jasikonis - Olandijos motokroso čempionas nuotrauka, foto

Į auksinį laivyną „LaserRadial“ jachtų klasės pasaulio čempionate patekusi Lietuvos buriuotoja Viktorija...

Pasaulio buriavimo čempionate sąlygas diktuoja taifūnas nuotrauka, foto

Stato tiltus tarp kurčiųjų ir girdinčiųjų nuotrauka, foto

Žmonės, Lietuvoje populiaru mokytis įvairių užsienio kalbų, tad pamažu gimsta nauja mada į...

Vakarų Lietuvos automobilių statymo ypatumai nuotrauka, foto

Klaipėda, Dienraščio "Vakarų ekspresas" redakcija tęsia konkursą "Automobilių statymo ypatumai". 

Klaipėdietė mokėsi vertikalaus šokio Mekoje JAV nuotrauka, foto

Klaipėda, "Mano svajonė, kad vertikalus šokis taptų Klaipėdos išskirtinumu, dėl kurio žmonės važiuotų...

Jūros šventės proga - dovana miestui nuotrauka, foto

Klaipėda, Organizatoriai kviečia į menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės, Viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ bei...

Žmonės, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 1 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Klaipėda, Paskelbta prieš 2 val.

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...