"Dragūno" jaunimas nuskynė pergalę Lietuvos čempionate

Klaipėdos „Dragūnas“ sekmadienį pasiekė dar vieną pergalę Lietuvos rankinio čempionate. Savoje aikštelėje klaipėdiečiai rezultatu 47:21 (22:9) nugalėjo šį sezoną kol kas pergalių skonio dar nepajutusią HC „Utena“ ekipą.

Pagrindinius žaidėjus - Gabrielių ir Deividą Virbauskus, Gytį Šmantauską, Mykolą Lapiniauską - į Lietuvos vyrų rankinio rinktinės stovyklą išsiuntęs „Dragūnas“ šiose rungtynėse turėjo kliautis jaunaisiais žaidėjais.

Nepaisant to, žaidimas klaipėdiečiams vyko sklandžiai ir aikštelės šeimininkai greitai susikrovė saugią įvarčių persvarą (4:1, 8:3, 12:4). Ši persvara stabiliai didėjo viso pirmojo kėlinio metu, o nuskambėjus pertraukos sirenai klaipėdiečiai jau pirmavo 22:9.

Antrasis kėlinys uteniškiams sėkmingesnis nebuvo. Kone dešimt minučių jiems nepavyko pelnyti nė vieno įvarčio, kol per tą patį laiką „dragūniečiai“ sėkmingai užbaigė 10 atakų (23:10, 33:11). Rungtynių pabaiga svečiams jau buvo aiški, tačiau būtent tuo metu kamuolį iš vartų teko traukti jau „Dragūno“ vartininkams. Nepaisant „Utenos“ pastangų, įvarčių skirtumas augo toliau (41:17, 45:19).  Rungtynės baigėsi solidžia Klaipėdos „Dragūno“ pergale - 47:21.

"Dragūnui" 11 įvarčių pelnė Danylo Hlushak, 8 - Ignas Savičius, 6 įmetė Laurynas Simonavičius, 5 - Arvydas Bučius, Rokas Palskys, Edvinas Aidukonis ir Tomas Valentukevičius - po 4, 3 pridėjo Orestas Biknius, po 1 - Lukas Juškėnas (iš 7 m) ir Tomas Drakšas.

Uteniškių gretose po 6 kartus pasižymėjo Mantas Zabulis ir Ernestas Nikitinas, 4 įmetė Kasparas Ubeika, 3 - Karolis Ubeika, po 1 pelnė Deividas Čipkus ir Justinas Nikitinas.

„Sekėsi, sakyčiau, neblogai. Stengėmės atakuoti greitomis atakomis, protingai žaisti ir nenuvertinti varžovų. Neblogai sekėsi ir deriniai, dauguma jų pavyko. Reikėtų tobulinti metimus, atrodo, bėgi vienas į vartus, meti, bet nepataikai. Trūko metimo kokybės. Aišku, kai jau esi ore su kamuoliu, nebe tas galvoje“, - trumpai rungtynių eigą apžvelgė Klaipėdos „Dragūno“ žaidėjas Ignas Savičius.

„Sveikinu klaipėdiečius su užtikrinta pergale. Mes esame jauna komanda, mūsų meistriškumas mažesnis, dauguma mūsų nesame šiame lygyje. Mes, sakyčiau, vėl per daug perdegėme. Mūsų rotacija maža, tada per daug skubame, pavargstame ir tada prasideda kvailos klaidos, už kurias mus iš karto baudžia. Pradžioje taip kelis įvarčius praleidome ir, atrodo, kad rankos nusviro visiems. Tačiau mane džiugina pagerėjęs komandinis žaidimas, atakuodami lendame į tarpus, kur seniau nelįsdavome, pradėjome dalintis kamuoliu, trukdyti kitai komandai lengvai išsimesti. Tad čia matau progresą. Visi pradėjome nebebijoti prisidėti prie įvarčių, tas labai džiugina“, - sakė HC „Utena“ žaidėjas Ernestas Nikitinas.