„Dragūnas“ žengė pirmą žingsnį pusfinalio link

Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai trečiadienio vakarą dviženkliu skirtumu nugalėjo Panevėžio „Grifą“ ir įsirašė pirmąją pergalę atkrintamosiose. Klaipėdos komanda pergalę šventė rezultatu 38:24 (19:9).

Rungtynių pradžioje „Dragūnas“ sunkiai rengė atakas ir leido varžovams išsiveržti į priekį vienu įvarčiu – 3:4, tačiau iškart po to spurtavo 7:0 ir likusį rungtynių laiką diktavo savo žaidimo taisykles.

Per pirmąjį kėlinį Artūro Juškėno auklėtiniai susikrovė dviženklę persvarą (19:9), o antroje rungtynių pusėje atotrūkį dar padidino. Vis dėlto šįkart „Dragūnas“ nedemonstravo tokio puikaus žaidimo, kokį sirgaliai stebėjo pastarosiomis savaitėmis. Tiek gynyboje, tiek puolime buvo klaidų, kurios išderino žaidimą.

Komandai šįkart negalėjo padėti susirgęs vienas lyderių – Gabrielius Virbauskas, tad gali būti, kad klaidas nulėmė kitokie nei įprastai žaidimo deriniai.

Po rungtynių Panevėžio komandos treneris Mindaugas Vėta atkreipė dėmesį į tai, kad „Dragūno“ žaidimas buvo aukštesnio lygio nei „Grifo“.

„Pirmose rungtynėse čia, Klaipėdoje, mūsų sudėtis buvo silpnesnė, bet rezultatas buvo geresnis. Dabar pralošėme net 14 įvarčių. „Dragūno“ žaidimo kreivė eina į viršų, tą visi klubai pastebi. Link finalo jų žaidimas gerėja, jie profesionalesnė komanda. Mes kovojome kiek galėjome. Pradžia buvo gana intriguojanti, bet nuo dešimtos minutės „Dragūnas“ ėjo ir nuėjo, mes paprasčiausiai nepasipriešinome. Epizodais mes atrodėme visai gerai, bet to nėra visą rungtynių laiką. Buvo prasta gynyba, puolimas irgi nefunkcionavo taip, kaip norėtųsi. Tikiuosi, bus šiek tiek geresnė kova Panevėžyje – prisijungs kai kurie mūsų žaidėjai, kurie trečiadienį dirba ir negalėjo atvažiuoti“, – sakė M. Vėta.

Tačiau „Dragūno“ žaidėjas Gytis Šmantauskas išreiškė nuomonę, kad žaidimas buvo nekokybiškas.

„Gynyboje darėme daug klaidų, antrame kėlinyje asmeniškai aš padariau daug klaidų. Bandėme ruoštis vienokius derinius, išėjo kitokie. Pliusai – greitos atakos, gerai žaidė krašto žaidėjai. Iki šeštadienio reikia pagerinti gynybą, žaidimą vienas prieš vieną, tobulinti derinius“, – nedaugžodžiavo G. Šmantauskas.

Atsakomąsias rungtynes „Dragūnas“ ir „Grifas“ žais šį šeštadienį Panevėžyje.

Statistika

„Dragūnas“: Deividas Virbauskas – 9 įvarčiai, Mykolas Lapiniauskas ir Gytis Šmantauskas – po 5, Karolis Bliuvas – 4, Laurynas Simonavičius, Benas Butkus, Lukas Simėnas, Lukas Juškėnas – po 3, Karolis Stropus, Arvydas Bučius, Gintaras Cibulskis – po 1 įvartį.

„Grifas“: Justas Totūraitis – 10 įvarčių, Egidijus Narakas, Amandas Šarkanas – po 3, Karolis Dainys, Mindaugas Barzdenis, Eligijus Povilionis – po 2, Gabrielius Čekanauskas, Evaldas Vėta – po 1 įvartį.