2020 m. liepos 15 d. 20:51 val., trečiadienis

ve  >  Žinios  >  Sportas

Sportas

Dopingo skandalai: sutapimas ar išpūstas reikalas?

(3)

Dopingo skandalai: sutapimas ar išpūstas reikalas? nuotrauka, foto

NEEILINĖ SITUACIJA. Europos vicečempionas Žygimantas Stanulis laikinai yra suspenduotas, tačiau ne dėl to, kad jo organizme būtų rasta dopingo medžiagų.

© Pauliaus MATULEVIČIAUS nuotr.

Reklama

Lietuvos sunkiaatlečiai, kurie daugybę metų džiaugėsi itin skambiais pasiekimais - olimpinių žaidynių bronzos medaliu, pasaulio čempionatų prizinėmis vietomis ir Europos čempionų titulais, atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje. Juos persekioja dopingo šešėlis, tačiau "Vakarų ekspreso" kalbinti Klaipėdos sunkiaatlečiai teigia, kad tai daugiau išpūstas reikalas, o Lietuvos antidopingo agentūros šią savaitę paminėti "draudžiami metodai" yra paprasta lašinė procedūra, kurią dėl ligos rekomendavo šeimos gydytoja.

Trečiadienio pavakarę Lietuvos antidopingo agentūra paskelbė, kad Lietuvos sunkiosios atletikos rinktinės nariai - 26 metų Europos vicečempionas Žygimantas Stanulis ir nuolatinis pasaulio bei Europos čempionatų dalyvis 27-erių Irmantas Kačinskas suspenduojami.

"Informuojame, kad nuo 2020 01 15 yra suspenduoti Sunkiosios atletikos federacijos prezidentas ir treneris Bronislovas Vyšniauskas, sunkiosios atletikos treneris Ramūnas Vyšniauskas ir dviračių sporto treneriai Antanas Jakimavičius ir Solveiga Baleišytė. Suspenduoti remiantis Pasaulinio antidopingo kodekso 2.6 punktu dėl draudžiamų medžiagų turėjimo. Taip pat jau yra suspenduoti sunkiosios atletikos sportininkai Žygimantas Stanulis ir Irmantas Kačinskas už draudžiamojo metodo naudojimą", - viešai paskelbė Lietuvos antidopingo agentūra.

Pastatė lašinę

"Vakarų ekspreso" pakalbinti sportininkai Ž. Stanulis ir I. Kačinskas teigė, kad nieko draudžiamo tikrai nevartojo ir net neturėjo panašių kėslų.

"Aš ne kartą skundžiausi skrandžio opa. Ne kartą dėl tos priežasties gulėjau ir ligoninėje. Tiesiog "pastatė" lašinę su Ringerio tirpalu (vartojamas elektrolitų ir skysčių pusiausvyrai organizme atstatyti - aut. past.), sulašino 100 gramų", - aiškino Ž. Stanulis.

I. Kačinsko teigimu, jam tokia pati procedūra buvo atlikta po roto viruso ligos.

"Viskas buvo atlikta su šeimos gydytojo rekomendacijomis", - kalbėjo I. Kačinskas.

Jų teigimu, šiuolaikiniame sporte, kai nuolat į sporto salę ar net namus gali atvykti antidopingo agentūra, bandyti naudoti dopingą būtų net nelogiška.

"Mus daugybę kartų tikrino dopingo kontrolė ir visi testai parodė, kad niekada nieko neleistino nevartojome. Juk puikiai žinote, kad dopingo agentūra gali naktį, anksti ryte ar vakare atvykti į namus, į sporto salę, į stovyklą ar varžybas ir paimti dopingo mėginį. Negi mes taip rizikuotume? Nežinome, kaip baigsis šis skandalas, tačiau ranką prie širdies pridėję galime pasakyti, kad jokių draudžiamų medžiagų nevartojome", - tikino I. Kačinskas ir Ž. Stanulis.

Laukė teismo baigties?

Nežinia, ar tai sutapimas, ar specialiai pasirinktas laikas, tačiau toks Lietuvos antidopingo agentūros pranešimas apie Ž. Stanulio ir I. Kačinsko atvejį į viešąją erdvę išplatintas vos dienai praėjus po Klaipėdos apylinkės teisme įvykusio verdikto dėl Ramūno Vyšniausko ir jo tėčio Bronislavo Vyšniausko teismo, susijusio su dopingo medžiagų disponavimu.

B. Vyšniauskui buvo inkriminuojami kaltinimai ne tik dėl dopingo turėjimo, bet ir dėl galimo jų platinimo. Teismas platinimo atvejo neįrodė, tad B. Vyšniauskui buvo skirta 5 000 eurų bauda dėl anabolinių steroidų turėjimo ir laikymo. Teisme B. Vyšniauskas pateikė gydytojo išrašus, kad kai kurie iš rastų vaistų jam buvo išrašyti medikų dėl sveikatos problemų. Jis teigė, kad minėtus vaistus vartojo pats.

Ketverių olimpinių žaidynių dalyvis, Europos čempionas ir planetos prizininkas R. Vyšniauskas šioje byloje buvo išteisintas.

Reklama

NUSIŠALINO. Bronislavas Vyšniauskas pateikė prašymą dėl laikino nušalinimo nuo Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidento ir Lietuvos rinktinės vyr. trenerio pareigų.

"Sunkiaatlečiai jau daugybę metų iš įvairių aukščiausio rango varžybų parveža medalius. Jų rezultatai - itin aukšti. O čia staiga norima visą jų darbą ir indėlį į Lietuvos sportą paversti niekais. Peržvelgus kitas sporto šakas, yra daugiau dopingo atvejų nei sunkiojoje atletikoje, tačiau pastaruoju metu viešinami tik sunkiaatlečių atvejai. Nors per kelerius pastaruosius metus ir kitos Lietuvos sporto šakos dėl to turėjo bėdų ir net 2-3 kartus dažniau nei sunkiaatlečiai. Kodėl apie juos informacija skleidžiama tik kamputyje, o apie sunkiaatlečius antraštės įkyrios ir rėžiančios akis, iliustruojant didžiausiomis nuotraukomis? Susidaro įspūdis, kad tai daroma neatsitiktinai", - kalbėjo daugelį metų Lietuvos sunkiosios atletikos (LSAF) viceprezidento pareigas ėjęs Vytautas Čepas.

Netrukus V. Čepas pridūrė: "Žinoma, problema yra ir tai ne tik sunkiaatlečių. Bet nedera kaip sovietiniais laikais atpirkimo ožiu padaryti vieną žmogų."

Keičiasi prezidentas ir treneris

Po minėto dopingo skandalo V. Čepas laikinai paskirtas LSAF prezidentu. Toks sprendimas priimtas po skubiai organizuoto LSAF prezidiumo posėdžio. B. Vyšniauskas dėl vykstančio teismo proceso (antradienio teismo sprendimą dar svarsto skųsti) pateikė prašymą dėl laikino nušalinimo iš LSAF prezidento ir Lietuvos rinktinės vyr. trenerio pareigų. Lietuvos vyrų rinktinės treneriu laikinai paskirtas iki tol jaunimo rinktinės trenerio pareigas ėjęs klaipėdietis Vincas Šlevinskis.

"Tikimės, kad Lietuvos antidopingo agentūra išsamiai išanalizuos I. Kačinsko ir Ž. Stanulio atvejį ir atsižvelgs į žmogiškąjį faktorių, juk sportininkai nieko nesikalstamo nepadarė. Ringeris nėra draudžiamas, tik mes prieš lašinę turėjome įspėti Lietuvos antidopingo agentūrą. Išėjo nesusipratimas - tądien su jais nebuvo galima susisiekti telefonu. Juk viską atlikome su šeimos gydytojo rekomendacija, patys nesavivaliavome. Juk sportininkai sirgo", - aiškino B. Vyšniauskas.

Reklama

V. Čepas užsiminė ir apie tai, kad būtent pastaruoju metu neva liaudies priešu norimas padaryti Lietuvos sunkiosios atletikos treneris B. Vyšniauskas daugybę metų garsino savo pasiekimais ne bet ką, o visą Lietuvą.

"Juk kiek vaikinų buvo ištraukti iš gatvės, pasiekė sportinių aukštumų. Nežinia, kokiais keliais kiti būtų nuėję, jei ne Vyšniausko indėlis. Net 32 sunkiaatlečiai Klaipėdos universitete įgijo bakalauro laipsnį, du tapo magistrais ir pasiekė aukštumų ne tik sporte, bet ir gyvenime. Lengviausia padaryti skandalą ir žmogų sutrypti su žemėmis, tačiau ar žiūrima į tai, kiek padaryta gero?" - retoriškai klausė V. Čepas.

Pasiteiravus, ką jis ketina daryti laikinai perėmęs LSAF prezidento postą, V. Čepas atsakė: "Kalnų nenuversiu. Tačiau manęs niekas negalės kaltinti, kad aš verčiu kažką vartoti dopingą. Bandysiu civilizuotai, be jokių išankstinių nusistatymų, kalbėtis su Lietuvos antidopingo agentūra, sporto vadovais ir spręsti šią problemą. Tik labai toli nuo sporto esantys žmonės gali manyti, kad treneriai skatina sportininkus vartoti dopingą. Užmirštama, kad gyvename tokiu technologijų laikotarpiu, kai paauglys internetu ar kitais kanalais gali susirasti ir nusipirkti neleistinų preparatų, nežinant nei treneriui, nei tėvams", - kalbėjo V. Čepas.

PREZIDENTAS. Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) prezidento pareigas laikinai perima Klaipėdos politiniame pasaulyje puikiai žinomas Vytautas Čepas.

Reklama

Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Griežtai draudžiama "Vakarų eksprese" paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. Turinio naudojimo taisyklės.

Komentarai

Siaip

2020-01-17   14:39

IP: 185.11.26.161

Cepai, nusisneki toliau? Tavo draugelis anabolikus stumdo...

Klausimas

2020-01-17   12:43

IP: 185.11.26.161

ar straipsnio autorius nera sunkios atletikos federacijos sekretorius ar kitas pareigas einantis asmuo?

Tavo komentaras

Vardas*

El. paštas

Komentaras*

Siunčiama. Prašome palaukti...

Šiandien VE.lt skaitykite

Sportas

Neeilinis Palangos ir Lietuvos svečias - FIBA generalinis sekretorius nuotrauka, foto

Neeilinis Palangos ir Lietuvos svečias - FIBA generalinis sekretorius

Lietuvos krepšinio lyga praneša, kad  nemažo susidomėjimo Lietuvoje ir užsienyje pritraukęs...

Kova su varžovais, vėju, aukštomis bangomis ir pačiu savimi. Tokiems išbandymams...

Kuršių marių plaukimo maratonas: brolių triumfas, du rekordai ir įspūdinga Antano Guogos serija nuotrauka, foto

Pastarosiomis dienomis intensyviai vykusios Kauno „Žalgirio“ komandos vyriausiojo trenerio paieškos baigtos....

Naujuoju Kauno „Žalgirio“ treneriu tapo M. Schilleris nuotrauka, foto

Įsibėgėja gatvės krepšinio sezonas, o vienas iš didesnių Klaipėdoje šią vasarą organizuojamų...

Registruoja į krepšinio turnyrą nuotrauka, foto

Klaipėdoje gražiomis kovomis, su šou programa ir šokiais praūžė tris dienas vykęs...

Kazimiero Budrio graži idėja neužgeso ir šviečia ryškiomis spalvomis nuotrauka, foto

Pasidalijo patirtimi, kaip savaitgalį pajūryje praleisti nemokamai nuotrauka, foto

Vasara, Kaip Palangoje praleisti savaitgalį neišleidžiant nei cento iš savo piniginės? Norėčiau pasidalinti...

Skvernelis: rytoj bus priimti nauji būtini sprendimai nuotrauka, foto

Lietuva, Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad keliolikos koronavirusu užsikrėtusių užsieniečių atvejis verčia...

Kretingos rajonas išsirinko pirmąsias Gyventojų iniciatyvas nuotrauka, foto

Vakarų Lietuva, Ant grindinio trykštantis fontanas Kretingoje, poilsio bei aktyvaus laisvalaikio zona Vydmantų gimnazijos...

Griežtėja tvarka keliaujant į Latviją nuotrauka, foto

Lietuva, Nuo šio ketvirtadienio visi į Latviją atvykstantys keleiviai, besinaudojantys tarptautinių transporto kompanijų...

Pasidalink

Jūsų vardas*

Draugo el. paštas*

Komentaras

Siunčiama. Prašome palaukti...