"Danės regatoje" dominavo klaipėdiečiai

Šeštadienį ir sekmadienį Klaipėdoje kunkuliavo irkluotojų aistros - Danės upėje prie laivo "Meridianas" vyko 41-oji tarptautinė irklavimo "Danės regata". Klaipėdiečiai, kaip dera šeimininkams, iškovojo daugiausiai - net 32 - medalius.

Iš viso varžybose varžėsi per 150 Lietuvos (7 miestų) ir Latvijos irkluotojų. Į varžybas dar turėjo atvykti Rusijos, Baltarusijos ir Estijos irkluotojai, tačiau pastarieji paskutinę minutę pranešė, jog pasikeitė jų planai.

"Rusai neatvyko dėl pinigų stygiaus, baltarusiams sugedo transportas, o estai apskritai dingo", - "Vakarų ekspresui" pasakojo vienas iš varžybų organizatorių Liudvikas Mileška.

Pirmąją varžybų dieną dalyviai turėjo įveikti 3000 metrų.

Tarp vyrų čempionu, plaukiant vienviete valtimi, tapo Martynas Šimas - 11 min. 32,64 sek. Vicečempiono laurai atiteko Dominykui Bernotui - 11 min. 42,66 sek.

Dvivietės valties be vairininko varžybose lygių neturėjo šių metų Europos čempionato dalyviai Mantas ir Petras Lekniai - 11 min. 0,34 sek. Antri liko Marius Macius ir Martynas Bertulis - 11 min. 27,06 sek.

Tarp lengvo svorio (iki 72 kg) irkluotojų aukso medalį iškovojo Tomas Pauška - 11 min. 38,15 sek. Jis net 2,5 sek. sugebėjo aplenkti šių metų Lietuvos čempioną iš Kauno Vytautą Sadauską.

Tarp moterų prizines vietas iškovojo: Vesta Kubiliūtė ir Teresė Grikšaitė (3 vieta, dvivietė valtis be vairininko - 13 min. 21,28 sek.), Donata Jokubauskaitė (2 vieta, vienvietė valtis - 14 min. 17,16 sek.).

Tarp veteranų 1000 m rungtyje prizininkais tapo: Vida Stočkutė (1 vieta, vienvietė - 4 min. 11,08 sek.), Arūnas Šatas (1 vieta, 3 min. 51,68 sek.) bei keturvietės valties dalyvės V. Stočkutė, J. Kalvaitienė, N. Praninckienė ir V. Vaigauskienė - 4 min. 32 sek.

Antrąja varžybų dieną irkluotojai turėjo įveikti 500 m. Ant prizininkų pakylos laiptelio tarp vyrų kopė: D. Bernotas (1 vieta, vienvietė - 1 min. 43,12 sek.), Haroldas Usnys (2 vieta, vienvietė - 1 min. 45,12 sek.), Tomas Plauška (1 vieta, vienvietė lengvo svorio - 1 min. 36,79 sek.), Paulius Mačiulskis (3 vieta, vienvietė lengvo svorio - 1 min. 47 sek.), P. ir M. Lekniai (1 vieta, dvivietė be vairininko - 1 min. 32,5 sek.), Kęstutis Žukauskas ir Arnoldas Valčiukas (2 vieta, dvivietė be vairininko - 1 min. 36,09 sek.).

Tarp moterų iš klaipėdiečių dominavo: D. Jokubauskaitė (2 vieta, vienvietė lengvo svorio - 2 min. 8,43 sek.), Vesta Kubiliūtė ir Teresė Grikšaitė (1 vieta, dvivietė - 1 min. 58,5 sek.), Agnė Stibinskytė ir Julija Levkovič (2 vieta, dvivietė - 2 min. 1,53 sek.), Aurelija Busilaitė ir Indrė Šauklytė (3 vieta, dvivietė - 2 min. 1,81 sek.).

"Sezonas buvo įtemptas. Malonu, kad patyrimą realizavome su kaupu. Klaipėdiečiai įrodė, kad yra tarp šalies lyderių", - džiaugėsi L. Mileška.