Čempionų lyga – be C. Ronaldo: „skrajojantys olandai“ iš turnyro eliminavo ir „Juventus“

Iš pradžių praėjusio sezono nugalėtojai Madrido „Real“, o dabar ir Turino „Juventus“ su pernai „karališkąjį“ klubą iki sosto nuvedusiu Cristiano Ronaldo. Tokie yra šio sezono Amsterdamo „Ajax“ ekipos laimikiai.

Jaunų olandų futbolininkų vedama ekipa atsakomajame ketvirtfinalio susitikime Italijoje 2:1 nugalėjo šios šalies čempionus ir pateko į pusfinalį, kuriame nebuvo dar nuo gūdžių 1997-ųjų metų.

Pirmasis Amsterdamo ir Turino komandų mačas Nyderlanduose buvo pasibaigęs lygiosiomis 1:1.

Rungtynių pradžia italams nieko blogo nežadėjo. 28-ąją minutę jau antrąjį įvartį šiame ketvirtfinalyje pelnė ir savo komandą į priekį išvedė C. Ronaldo, pasižymėjęs smūgiu galva.

Visgi jau po šešių minučių „Juventus“ sirgaliams teko sunerimti, mat įvartį pasiekė ir „Ajax“. Šiurkščia varžovų gynybos klaida pasinaudojęs įvartį pelnė Donny van de Beekas, išlyginęs rezultatą ne tik antrosiose rungtynėse, bet ir visoje ketvirtfinalio serijoje.

Nuo šios akimirkos rungtynių kontrolę perėmė „Ajax“, kūrusi daugiau progų nei tituluoti jų varžovai. Kelis sykius „Juventus“ gelbėjo fantastiškai rungtyniavęs vartininkas Wojciechas Szcziesny, o progų pasižymėti turėjo tiek Davidas Neresas, tiek jau minėtasis D. van de Beekas.

Visgi įvartį įmušė ne puolimo grandies žaidėjai, o vidurio gynėjas Matthijsas de Ligtas – olandas smūgiu galva nepaliko jokių šansų Turino klubo vartų sargui iš Lenkijos ir pasiuntė į euforiją „Ajax“ sirgalius.

Šis įvartis reiškė, jog šeimininkams jau reikėjo net dviejų įvarčių. Visgi prie jų „Senoji senjora“ nepriartėjo – netgi priešingai, bene realiausią progą turėjo pačioje rungtynių pabaigoje ir trečią įvartį pelnę svečiai iš Amsterdamo. Visgi jis buvo atšauktas dėl nežymios nuošalės.

Kitame mače lengvą pergalę pasiekė „Barcelona“, namuose 3:0sutriuškinusi „Manchester United“ ir ketvirtfinalio seriją laimėjusi bendru rezultatu 4:0. Du pirmuosius įvarčius dar pirmojo kėlinio viduryje įmušė katalonų vedlys Lionelis Messi.

Tiesa, rungtynės „Barcai“ neprasidėjo taip jau lengvai – jau pirmąją minutę pavojingą ataką surengė Marcusas Rashfordas, smūgiavęs į skersinį, o po kelių akimirkų vos vienas prieš vartus neiššoko Scottas McTominay‘us.

Visgi nė viena iš šių galimybių „raudonieji velniai“ nepasinaudojo, o galiausiai rungtynes išsprendė L. Messi. Iš pradžių, 16-ąją minutę, argentinietis pasižymėjo smūgiu kaire koja, o dar po keturių minučių nestipraus jo smūgio dešine nesugebėjo atremti „Man United“ vartininkas Davidas De Gea, kuriam kamuolys „prasprūdo“ pro pažastį.

Saugų pranašumą susikūrę katalonai likusių rungtynių metu mėgavosi žaidimu, o vyšnaitę ant torto uždėjo Philippe Coutinho, pasižymėjęs 61-ąją minutę.

Likusieji du ketvirtfinalio mačai bus žaidžiami trečiadienio vakarą. Pirmąjį mačą namie 1:0 prieš „Manchester City“ laimėję Londono „Tottenham Hotspur“ futbolininkai mėgins atsilaikyti išvykoje, o „Liverpool“ Portugalijoje bandys išsaugoti namie susikrautą pranašumą 2:0.